Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Škodlivé kombinace léků

Pokud pacienti užívají více léků najednou, může to vést k nežádoucím interakcím mezi léky. Zde uvádíme přehled běžné známky a příznaky objevující se při škodlivé kombinaci léků:

Únava, nespavost, snížení bdělosti

Zmatenost

Slabost

Úzkost či podrážděnost

Zácpa, průjem či inkontinence (únik moči)

Závrať, točení hlavy, pády

Třes

Kožní vyrážka

Ztráta chuti k jídlu

Deprese či nedostatek zájmu o denní záležitosti

Sluchové či zrakové halucinace

Snížení chuťi na sex či změnění sexuální výkonosti

 

V případě výše popsaných potíží při užívání léků, byste se měli obrátit na svého ošetřujícícho lékaře.

Zdroj: mercola.com

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  To je tedy opravdu objevný článek. Celý obsah by se dal vyjádřit jeho poslední větou (ovšem správně gramaticky opravenou, tj. bez zbytečné čárky): "V případě výše popsaných potíží při užívání léků byste se měli obrátit na svého ošetřujícícho lékaře." Toto je kouzelná formule, které je uvedena na každém příbalovém letáku k čemukoliv.

  Lis 08, 2012
 • Obrázek uživatele Lu
  Lu (anonym)

  Bože můj, kdo ten článek psal???? V každém léku je příbalový leták,který obsahuje i údaje s čím se nesmí kombinovat. A vzhledem k tomu,že u nás skoro 100% obyvatelstva umí číst,tak je na něm co si vezme spolu a co ne. Kdyby měli všichni pacienti ještě otravovat doktory s tím,že jim jiný doktor předepsal lék,tak jestli ho mohou užívat spolu s jeho léky,tak dělají doktoři jen poradnu a na léčení nebudou mít čas. Tyto informace poskytnou i v lékárně. Tak vážený redaktore pod zn.mercola.com nepište strašidelné tittulky a potom v textu jen obecně známé informace.

  Lis 08, 2012
 • Obrázek uživatele Guy
  Guy (anonym)

  To je tedy opravdu objevný...:-)))Máš pravdu,to je teda objev! :-)) Hlavně si všímejte, jak přibývá těch nerudných protivných lidí, a buďte si jistí, že denně užívají tyhle odporné barevné koktejly.

  Lis 08, 2012
 • Obrázek uživatele Pepa1
  Pepa1 (anonym)

  Dobrý den, komunikoval jsem asi z 10 lidmi, kteří měli podle přiložených letáčků měli popsané nežádoucí příznaky. Hlavně u léků na vysoký tlak. Když jsem pána na to upozornil, že by to měl komunikovat s lékařkou. Tak mi řekl, že jí to říkal a ona mu odpověděla, že jsou to nejlepší léky a nic měnit nebude. Pán díly 4 lékům na tlak za 7 let přibral asi 40Kg. Já bych některé léky přejmenoval na "udržovadlo". Jelikož neléčí, ale udržují nebo zhoršují stejný stav až do smrti. Lék léčí mělo by to mít jasný výsledek. poradcezdravi.blog.cz Pepa1

  Lis 10, 2012
 • Obrázek uživatele Guy
  Guy (anonym)

  Dobrý den, komunikoval...Jó, Pepo, byznys je byznys. Největší je ten s lidským zdravím. Léky na tlak jsou lumpárna, když tlak nesnižují, a musí se brát až do smrti- tak co je to za léčbu, už z logiky věci?

  Lis 10, 2012
 • Obrázek uživatele Sociologický průzkum
  Sociologický průzkum (anonym)

  Dobrý den, v rámci sociologického průzkumu vznikl tento anonymní dotazník, který bychom byli rádi,kdybyste vyplnili. Celkové výsledky pak poslouží k celkovému statistickému zpracovaní, jež ukáže, zda-li se odehrály nějaké změny dnešní mláděže. ( Je to také zároveň úkol z gymnázia...) Děkujeme https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEVCUkp2OWY5N29peDc0dU1sZGd4dGc6MQ#gid=0

  Lis 12, 2012
 • Obrázek uživatele Markéta
  Markéta (anonym)

  :-)))Máš pravdu,to je teda...přesně. :-) To je teda objev.

  Lis 14, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama