Reklama

Co může způsobovat impotenci

Impotence je noční můrou mnoha mužů. Avšak stejně jako jiné zdravotní potíže, má i imopotence své příčiny. Často je důsledkem nezdravého životního stylu či jiného onemocnění. Pokud jsou rizikové faktory známy, není problém jejich působení omezit. Čím dřív, tím líp.

Alkohol. Alkohol v malém množství uvolňuje zábrany a podporuje sexuální touha. Větší dávka alkoholu nebo jeho pravidelná konzumace však působí útlumově a snižuje schopnost sexuálního výkonu i radost ze sexuálního spojení. Padesát procent všech alkoholiků je impotentních.

 

Únava. Obyčejná únava je jednou z nejčastějších příčin sníženého pohlavního pudu u normálního muže. Stresující, emočně či fyzicky náročné povolání může muže energeticky vyčerpat tak, že mu nezbývá síla na uspokojivý sexuální život. Opakované epizody, kdy se mu kvůli únavě nepodaří dosáhnout erekce spojené s pocitem selhání mohou odstartovat opravdovou impotenci.

 

Obezita. Obezita je u mužů spojena se zvýšenou hladinou ženských pohlavních hormonů - estrogenů. Předpokládá se, že vysoké procento estrogenu v těle potlačuje produkci mužského hormonu testosteronu ve varlatech. Kromě hormonálních problémů je obezita spojena se srdečními a cévními potížemi , únavou a někdy také sníženou sebedůvěrou jednotlivce.

 

Kouření a tabákové výrobky. Silné kouření snižuje hladinu testosteronu u jinak zdravých mužů a způsobuje poruchu krevního zásobování penisu.

 

Reklama

Léky a drogy. Užívání léků, zvlášť prášků na krevní tlak a podobných léčiv, speciálně těch, po nichž je sucho v ústech, může způsobit impotenci.

amfetamíny, monoaminové oxidační inhibitory, atrofin (parnate), bantin, narkotika, barbituráty, progesteron, kortizon, propantelin, bromid, estrogen, psychotropní látky včetně tricyklidů, guanetidin, imipramin (tofranil), všechny druhy sedativ, metyldopa (aldomet), trankvilizéry

Pravidelná konzumace drog, včetně tzv. měkkých drog, má dřív či později za následek problémy s potencí.

 

Deprese. Člověk, který je v depresi, má malou chuť k jídlu, nemůže spát, nechce se věnovat žádným radovánkám, ani sexu a nemá celkově vůbec zájem o život.

 

Chronická a vážná onemocnění: např. cukrovka, atheroskleroza...

 

Rekonvalescence po nemoci. Vážná nemoc oslabuje organismus. Po dobu několika měsíců, kdy organismus znovu nabývá vyčerpanou energii, může sexuální touha zcela vymizet.

 

Negativní pocity. Každý negativní pocit jako například strach ze selhání, hněv nebo žárlivost, který ruší mužovo soustředění na milování a odčerpává sexuální energii, může také způsobit impotenci. 

Špatné svědomí ze sexu. Někdy se stává, že muž byl v dětství vychováván v mylné víře, že sex je hřích, a později v životě, když se ožení, může pociťovat podvědomou vinu, která mu normální sexuální život.

 

Špatné počáteční zkušenosti při sexu mohou způsobit ztrátu sebedůvěry a pocity úzkosti, což může vést k psychicky podmíněné impotenci.Autor: mk

Reklama

Komentáře

novakus (Út, 29. 10. 2002 - 22:10)
Nejsem obézní, ani depresivní a drogy neberu. Ale alkoholu se občas dotknu, unavený sjem často, kouřím a negativní pocity se na mě hrnou stejně, jako na každého. Strach ze selhání je mi vlastní, jako každému jinému.
Je mi citelně přes padesát a sexuální poruchy se nějak ne a ne dostavit. Co mám probůh dělat! Vždyť mě snad začnou pronásledovat teoretici a budou mi usilovat o život, abych nebořil vžité představy!
jipe (St, 8. 1. 2003 - 21:01)
Mohu vřele doporučit pravidelnou konzumaci rajských jablíček.
Jejich energetické účinky jsou přímo cíleny na rozmnožovací orgány. Tento efekt velice dobře znali Indiáni v Jižní Americe, kteří dali sazenice "darem" Španělům jako pomstu za zvěrstva, kterých se dopouštěli na místním obyvatelstvu.
Vřele lze doporučit konzumaci rajčat hlavně v zimním období - alespoň kilo pravidelně každý den, abyste nemusel tak dlouho čekat na výsledek.
Tuto kůru lze podpořit pitím džusů (alespoň 1 litr během dne - podávat ledově vychlazené), konzumací tropického a subtropického ovoce - nejvhodnější je opět zvýšit dávky, pokud teploty poklesnou pod bod mrazu. Rovněž nic nezkazíte, když budete ještě pít alespoň 2 litry dalších tekutin. Nejvhodnější je mléko, které má na pohlavní orgány rovněž "blahodárné" účinky. Občas neuškodí celý polárkový dort. Dobré je také užívat větší dávky vitamínu C - nejlépe v šumivých tabletách.
Je možné, že vlastní impotenci bude předcházet nejprve inkotinence moči, ale člověk se při čekání na výsledky alespoň nějak zabaví. Domnívám se, že nošení plen je už poloviční vítězství. jp
Návštěvník (So, 10. 6. 2006 - 16:06)
to zavidim vasi zene,take bych si prala takoveho samce.Preji mnoho uspechu.
123 (Pá, 26. 10. 2007 - 09:10)
Můj manžel selhával,při a po aktu měl pocit provinění - že je s manželkou nevěrný své milence....teď máme vše vyřešeno, snad se mu daří dobře.
stastna (Pá, 26. 10. 2007 - 11:10)
jipe, a kdyz pouziji na manzela vse jen v polovicni davce, snizi se jeho chut??? Zase uplneho impotenta bych doma nechtela, ale nejaka mensi pauzicka by bodla..... Jsme spolu 17 let a stale ma denne potrebu.
marek (St, 24. 6. 2009 - 14:06)
nejlépe je česnek denně 2stroučky, žádné uzeniny, bílé pečivo, trochu sport, spíš vegetariánská strava s tmavým pečivem, luštěniny, sója, ryby, dost zeleniny a i kořenové.....žádný alkoho nebo moc málo občas, cigarety nedoporučuji.....
Viktor (Pá, 5. 4. 2013 - 21:04)
Taky jsem se cítil po dlouhé době samcem! Ale jen díky manželce, která mě v tom nenechala a nešla za jiným. Místo toho mě překvapila a na polštář mi nechala clavin gold, za který jsem hrozně vděčný!
Míra (St, 10. 4. 2013 - 20:04)
Moje žena mi také pomohla s výrobkem Láng http://www.supererekce.com/3-lang od té doby si ho kupuji a jsme oba nad míru spokojený.
Jan (Čt, 11. 4. 2013 - 10:04)
Taky jsem se cítil po...Pri manzelce ani Clavin Gold nepomuze !
zacharias (Út, 19. 1. 2016 - 16:01)
no co znam par chlapu tak impotenci v drtive vetsine spusobuje
1) manzelka
2) vyplatni paska

:))))))))))))))))
mark4891 (Pá, 4. 8. 2023 - 06:08)
Prášky na erekci - https://euhealth24.com/cs/drug/viagra-generic Má objednávka přišla přesně v uvedenou dobu a pilulky fungují skvěle.
Reklama