Šelesty v uších - tinnitus

Zvonění, hučení, pískání či tepání v uších může být příznakem ušní choroby či celkového onemocnění. Při onemocnění vnějšího a středního ucha jde většinou o hluboké tóny (hučení , bzučení), při onemocnění vnitřního ucha o tóny vysoké (pískání, syčení). V následujícím článku uvedeme nejčastější příčiny ušních šelestů.

1. Toxické poškození ucha - ušní šelesty se vykytují jako doprovodný symptom téměř při každém toxickém poškození vnitřního ucha

2. Akutní zánět středního ucha - objevují se bolestivé, s pulsem synchronní tepavé ušní šelesty, horečka

3. Porucha krevního oběhu se může projevovat s pulsem synchronním klepáním v uších, nevyskytují se však šelesty

4. Otoskleróza - nedoslýchavost, hluboké šelesty (jako u vodopádu)

5. Procesy ve vnitřním uchu se mohou projevovat vysokým syčením, pískáním či bzukotem

6. Exsudát či ušní zátka - temné šelesty a bzučení

7. Nádory - ušní šelesty často předcházejí poruchám sluchu a ohluchnutí

8. Poranění ucha - hučení

9. M. Meniere (porucha prokrvení vnitřního ucha) - šelesty, které přecházejí do záchvatu, závratě, zvracení

10. Jiné celkové příčiny - ušní šelesty se mohou vyskytnout u lidí s

 • anémií, výkyvy krevního tlaku, aterosklerosou
 • změnami na krční páteři
 • velmi zvětšenými mandlemi či lymfatickými uzlinami
 • v přechodu
 • po odnětí vaječníků

  Léčba ušních šelestů spočívá v léčbě ušního či celkového onemocnění. Pro symptomatickou úlevu se podávají látky zlepšující prokrvení (vasodilatační léky, gingo biloba) a sedativa. Někdy se šelesty potlačují antiarytmiky, podkožní elektrostimulací či zevním generátorem šumu (tinnitusmasker), který lze nosit jako sluchadlo.

  Autor:mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související nemoci: 
Související diskuze: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (304)

 • Obrázek uživatele ivana
  ivana (anonym)

  Mám sestru, ktorej bola diagnostikovaná obojstranná otoskleróza. V súčasnej dobe je po obojstrannej stapedoplastike. Chcela by som sa informovať o možnostiach ďalšieho postupu choroby z hµadiska možnosti založenia rodiny. Ďakujem ivana.krizanova"st.sk

  Srp 31, 2005
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Od útlého mládí vnímám pískání v uších. Nyní mi je 42 let, a vím, o čem se zmiňuji, ačkoliv se setkávám s nepochopením u lékařů. Pískání se liší - lokalizací (v pravém či levém uchu) - intenzitou (slabé až velmi silné), - tónem (od hlubokého po velmi vysoký), - délkou (krátké na zlomek sekundy až celodenní - zejména vysoké tóny), - doprovodnými projevy (zvýšená nervozita při vysokých tónech v levém uchu, pocity blaženosti při hlubokých tónech v pravém uchu. Stresující to je z hlediska nedostatečného, lépe řečeno dohadujícího rozlišování subjektu vysílajícího signál vůči mé osobě. To proto, že nehraje roli vzdálenost vysílající osoby (momentálně o mě smýšlející kladně či záporně). Může to být osoba sedící vedle, stejně jako někdo na jiném kontinentu. Alespoň já tedy vnímám tinnitus (pokud to tak lze v mém případě nazvat) spíše jako dar přírody k rozlišování nálad a postojů ostatních lidí vůči mé osobě. Někteří lidé z mého okolí, ti citlivější, při upozornění a vysvětlení na fungování pískání v uších začali toto u sebe vnímat a pozorovat, ačkoli je dříve nenapadlo se tím jakkoli zabývat. Citliví lidé to nemají snadné v tomto civilizačně materiálním světě, který se ke všemu, co si neumí logicky či jinak materiálně vysvětlit, staví odmítavě. Bohužel, alespoň v mém případě se to týká i lékařů, kterým jsem se proto se svými "potížemi" přestal svěřovat.

  Zář 29, 2005
 • Obrázek uživatele bety
  bety (anonym)

  Mám již přes 8 roků vysoký frekveční tén v uších,odeznívá to v celé hlavě.Jakékoliv prášky i jiné doplnky jsou absolutně nečinné. Nevím proč u nás se tímto problémem lékařství moc nezajímá a žádná rada jen - musíte s tímto naučit žít,jenže to se řekne tomu,kdo to sám nezažil. Je někdo kdo by poradil jak léčí a čím ?? Děkuji

  Říj 11, 2005
 • Obrázek uživatele Bímová
  Bímová (anonym)

  Můj přítel má problémy s ušima a nemůžu ho přinutit,aby si došel k odbornému lékaři. Je mu 42 let,poslední dobou se mu zhoršuje sluch a má otvory do uší nateklé a skoro už neprůchodné,nevím si rady.

  Pro 12, 2005
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Mam maminku a te huci v usich uz sedm let. Nevite jaky zpusob lecby je nadejny uzdravit se. Je mi ji moc lito a nevim, jak ji muzu pomoct. Dekuji za odpoved. janicka"vegan.cz

  Pro 21, 2003
 • Obrázek uživatele PE
  PE (anonym)

  něco o otoskleróze můžete najít tady: http://erbak.com/orl/modules.php?name=News&file=article&sid=17

  Pro 04, 2005
 • Obrázek uživatele radim hajek
  radim hajek (anonym)

  Pane- cihar ,prosim pokud si prectete tento vzkaz.Byl byste tak laskav a napsal mi vas email.Citim veci podobne jako vy,a chtel bych si s vama vymenit par vet.Muj email-d.ar"seznam.cz diky---radim...

  Bře 07, 2006
 • Obrázek uživatele Iscare
  Iscare (anonym)

  Nejnovější metoda léčby ušních šelestů. Nenechte tinnitus, aby řídil Váš život. Jako první země v evropě Vám naše klinické centrum nabízí naprosto unikátní léčbu systémem Tinnitus Phase Out. Pro více informací kontaktujte naši bezplatnou linku 800 100 962 www.iscare.cz Iscare - Lighthouse, Jankovcova 1569/2c

  Bře 13, 2006
 • Obrázek uživatele Jirka Šámal
  Jirka Šámal (anonym)

  Mám úplně asi podobný problém.Zpočátku asi tak před půl rokem občas,ale teď jsem asi v podo¨bném stádiu.Beru různé prášky ale nic nezabírá,je to k zbláznění,jestli na něco příjdeta tak mi prosím vás dejte vědět,nebo dám vědět já.Je mi 44 let ale s tímto problémem si nevím absolutně rady.Předem děkuji.

  Čer 25, 2006
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  dnes mi odrána nesnesitelně píská v uchu, jsem z toho nanervy a začala mě i bolet hlava. Načež jsem se od svého dědy dozvěděla, že on to má také a často a že mu pomůže namočit vatu francovkou a strčit si ji do ucha. Pravděpodobně to prokrví vnitřní ucho. Za zkoušku člověk nic nedá :-)

  Črv 29, 2006
 • Obrázek uživatele andrea
  andrea (anonym)

  mám podobný problém při jistých zvucích mi šramotí v uchu jsem z toho nesvá a nevím co se děje?

  Říj 05, 2006
 • Obrázek uživatele Marcela
  Marcela (anonym)

  Moje zkušenost je taková, že problém souvisí se zablokovanou krční páteří (přechází až v bolest hlavy),nebo zablokovanou 6.čakrou. Pomáhám svým klientům pomocí Reiki,nebo vyčištěním čaker.

  Říj 05, 2006
 • Obrázek uživatele Jaromír
  Jaromír (anonym)

  Vážení a milí šelestáři, chci se s vámi podělit o své zkušenosti s tinitem. Jsou to asi dva měsíce, co mě v mých 34 letech postihlo velmi nemilé a do té doby pro mě naprosto nepředstavitelné překvapení. V levém uchu jsem začal slyšet neodbytný hukot a šum, který měl v průběhu dne různou intenzitu a v noci mi nedával spát. Dost mě to vyděsilo, jsem totiž hudebník a tak jsem začal domýšlet různé (a hrůzné) možné důsledky takové abnormality. Čím více jsem na tento problém myslel, tím to bylo samozřejmě horší a destabilizovalo to můj zdravý psychický stav. Nicméně, rozhodl jsem se nepodlehnout trudomyslnosti a pracovat na svém zdraví. Z jídelníčku jsem zcela vyloučil kávu, alkohol a vzdal se požitku jaký přinášejí tabákové výrobky. Na pročištění organismu užívám každé ráno výtažek z aloe vera a na radu zkušených matadorů ušního šelestu rovněž výtažek z ginko biloby (zázračný přípravek, koupíte ho v každé lékárně. Roztahuje cévy, což je podle mého soudu častá příčina těchto obtíží, a napomáhá právě problémům s tinitem). Navíc každé ráno cvičím vynikající soubor cviků, které snad nemohou nikomu ublížit

  Lis 30, 2006
 • Obrázek uživatele Helena 34
  Helena 34 (anonym)

  Trpím ušními šelesty už 4 rokem.Příčnou je u mě nedoléčená chřipka a to že jsem šla pozdě k doktorovi, který mě měsíc léčil než jsem přešla k jinému, který u mě objevil zánět a pomohl mi od celkové únavy.Léky ani žádné cvičení mi nepomáhají.Špatně se mi usíná.Usínám u zapnuté televize.Pokud někdo o něčem víte co by mi mohlo šumění aspoň trochu zmírnit tak mi dejte vědět.

  Dub 17, 2007
 • Obrázek uživatele Helena 34
  Helena 34 (anonym)

  Trpím ušními šelesty už 4 rokem.Příčnou je u mě nedoléčená chřipka a to že jsem šla pozdě k doktorovi, který mě měsíc léčil než jsem přešla k jinému, který u mě objevil zánět a pomohl mi od celkové únavy.Léky ani žádné cvičení mi nepomáhají.Špatně se mi usíná.Usínám u zapnuté televize.Pokud někdo o něčem víte co by mi mohlo šumění aspoň trochu zmírnit tak mi dejte vědět.

  Dub 17, 2007
 • Obrázek uživatele Radim, 21
  Radim, 21 (anonym)

  Dobrý den, mám také problém se sluchem, levé ucho mi zkresluje zvuk. Zní to asi jako reproduktor s protrženou membránou. Jsem milovník hudby a tohle mi opravdu vadí. Byl jsem u doktora a ten prý nic nenormálního ve zvukovodu nenašel a doporučil mi cucat bonbony - nepomohlo. Můžete mi někdo pomoci?

  Čer 11, 2007
 • Obrázek uživatele katka
  katka (anonym)

  nevím, jestli mám zrovna ten šelest.. ale už asi 3 týdny mám problém s jedním uchem. Občas v něm jakoby vnímám tep, nezaléhá, nebolí, jen je to nepříjemný. Napřed to trvalo vpodstatě asi 3 dny, teď se to vrací tak 1-2x do týdne, třeba jen na chvilinku, zrovna teď už to ale mám asi tři hodiny. Není to v kuse, třeba cítím pár tepů a chvíli nic. Na ušní jsem líná si dojít, když se to nezhoršuje ani nebolí. Znáte to někdo? Když to začlo, neplavala jsem, ani jsem nahlas neposlouchala přehrávač.

  Zář 07, 2007
 • Obrázek uživatele Pekra
  Pekra (anonym)

  Mám ten samý problem co Helena 34. Doktorka na ORL mi řekla , že se s tím musím naučit žít.Trvá to už 5 let.Nekdy víc někdy miň , 24 hodin v kuse.

  Říj 22, 2007
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Mam to Petro taky ,24 hodin v kuse,trvá to už 3 roky.

  Říj 26, 2007
 • Obrázek uživatele Věra
  Věra (anonym)

  jsem již opravdu starší, několik let se snažím zvyknout si na to, že stále slyším svůj tep, ve dne v noci, při jeho poruchách, jsme vyplašená, o každé arytmii, kterou běžně nikdo nevnímá, vím. Chodim na ušní, beru gingio, ještě jsem brala i jiné léky, protože zároveň ztrácím sluch, měla jsem vyšetření hlavy, nic, krčních tepen nic, nazváno tinitus, ale paní dr. na neurologii mi vysvětlila, že se to stává, že toi není žádný tinitus, že se spíše jedná o to, že vedle sluchovodu mám nyní v těsné blízskosti tepnu a proto vnímám každý tep, je to ale doslova "na palici".

  Lis 09, 2007
 • Obrázek uživatele marcy
  marcy (anonym)

  Pískání v uších může pocházet od páteře a ačkoliv se to nezdá,tak od ledvin.

  Lis 14, 2007
 • Obrázek uživatele marcy
  marcy (anonym)

  Pískání v uších může pocházet od páteře a ačkoliv se to nezdá,tak od ledvin.

  Lis 14, 2007
 • Obrázek uživatele Janka
  Janka (anonym)

  Neví se příčina, doktoři nevědé co s tím. doporučují se dokonce homeopatika a psychoterapie, tak to zkuste.

  Lis 15, 2007
 • Obrázek uživatele Luboš
  Luboš (anonym)

  Ledviny?To slyším ponejprv.Víte o tom někdo něco blíže? Tento příspěvek jsem nedávno poslal na téma Tinitus: Vážení přátelé,dovolte mi,abych i já přispěl malou troškou do společného mlýna.Pískání v uchu mám již 18 let.Naše paní doktorka/velice rád bych ji jmenoval/mi zanedbala zánět vnitřního ucha,přestože jsem ji upozorňoval,že mi je hodně zle.A ono to se mnou seklo.Nemocnice,kapačky,prášky.Uvažování o tom,že takto se nedá žít.Sahnout si v zoufalství na život?Ozdravnou a silnou sprchu jsem dostal od jedné sestry na audiu na Karlově náměstí.Řekla mi:Pojďte se podívat do 2. patra.Tam jsou mladí lidé s rakovinou.Seberou jim oko,patro,kus nosu.A všichni chtějí žít.A vaše hučení je proti tomu legrace.Dal jsem té dobré ženě za pravdu.Ať mi hučení políbí ... Opravdu je to o tom,že se člověk nesmí nechat udolat tou potvorou a vydržet.Především psychycky.Takže poslechněte tu paní a ignorujte tinitus.Život je přeci hezký.A jsou na tom lidi hůř....................................

  Pro 12, 2007
 • Obrázek uživatele rrrrr
  rrrrr (anonym)

  byl jsem na ušním s šuměním a praskáním v uších-tam mi řekli že je to slabý zánět, poté jsem byl na kontrole a vše prý v poho, ale není to v poho...nemůže to mít nějakou souvislost s léky na crohnovu chorobu(mám ji asi čtvrt roku) které mají poměrně spoustu nežádoucích účinků?...Díky

  Led 08, 2008
 • Obrázek uživatele Jan Vesely
  Jan Vesely (anonym)

  Tinitus může vzniknout ze změn v postavení krčních obratlů, po zranění, dysfunkcí některého ze svalů v pletenci ramenním a z mnoha dalších příčin. Jednoduchá diagnostika to může potvrdit. Postižený si zkusí

  Led 19, 2008
 • Obrázek uživatele Ulf
  Ulf (anonym)

  Zadne leceni - pouze business... Maskovani jinym zvukem - ciste komercni cinnost - doporucuji neztracet tim cas a penize...

  Říj 25, 2008
 • Obrázek uživatele Winterlag
  Winterlag (anonym)

  Mám tento problém krátce - 14 dní, u doktora jsem byl, po důkladné prohlídce mi předepsal Cinarizin Lek 25mg - po několikadenním užívání to nepřináší zatím výrazný posun k lepšímu. Asi jako každý, u koho to náhle začalo a nepřerušovaně trvá, to vyvolává myšlenky příčin, co bylo těsně předtím, než se daná situace objevila. Nikdy jsem nekouřil ani nepil alkohol, nechodil na diskotéky ani se dlouhodobě nezdržoval v místech nadměrného hluku, a když už se taková situace naskytla, měl jsem vždy kvalitní zacpávky do uší, skrze ně pronikal jen značně zeslabený hlubší tón. I přes tato opatření to mám, a tak tuším, že příčina nemusí být zdaleka jen "hluková", ale má to zcela jiný důvod - kupříkladu v játrech, ledvinách, blokáda páteře apod., kdoví. Jedná se sice o dost značný kravál (hlavně při usínání) typu vysokofrekvenčního monotónního "parazvuku", ale doufám, že pokud to přetrvá, naučím se to brát jako součást svého života. Ovšem budu muset oželet ty chvíle v přírodě, kdy jsem vnímal letmé zvuky větví a trávy opírajícího se větru...

  Feb 06, 2009
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Tinnitus je dnes nevylecitelny. Nikdo nezna jeho mechanismus a jak vznika. Ja jsem napr. uplne zdravy muz stredni generace, nikdy jsem nebyl exposed zadnym tem vnejsim vlivuv, ktere snad ovlivnuji jeho vznik. Je to neprijemne, hlavne vecer a pred spanim, ale da se s tim zit. A nenechte si namluvit, ze nejake prirodni prostredky nebo masaze vam pomohou. Absolutni blaboly, jen z Vas vytahnou Kcs! Podivejte se na Wikipedia english version, je tam dlouhy list lidi co s tim ziji. A spousta z nich ma penez ze nevi co s nimi a mohla by si dovolit jakoukoli lecbu, bohuzel zatim zadna neexistyje! dovolit jakoukoli lecbu

  Feb 08, 2009
 • Obrázek uživatele Josef
  Josef (anonym)

  Syčení jsem míval vždy při zvýšené teplotě. Při poklesu teploty odeznělo. Po jedné chřipce už neodeznělo.

  Bře 27, 2009
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Jediné řešení je pátrat po příčině...když se odstraní tak někdy zmizí i tinnitus. Mě začal po braní silných atb, nějak se asi rozhodilo to zvířecí klima v těle, na orl nic nezjistili, trvalo to několik měsíců syčení i praskání, pak jsem začala pít různý byliny apod a přestalo to...ale když mám chřipku, jdu někam zakalit a třeba kouřím-občasně, tak se to rozjede, ale po uzdravení to zas mizí-naštěstí, protože mě to tak štvalo, že jsem nebyla schopná se učit atd, dlouhodobě je to fakt na zešílení.

  Bře 28, 2009
 • Obrázek uživatele pavla
  pavla (anonym)

  ja jsem v přechodu,po hysterektomii,pul roku mi klepe v uchu,,prodělala jsem spoustu vyšetření,ne neurologii mi řekli,že si s tím ušní lékaře nevědí rady.mám období kdy mi to přestane,ale vždycky se to vrátí.asi se budu muset s tim naučit žít.

  Dub 16, 2009
 • Obrázek uživatele Aneta
  Aneta (anonym)

  Zdravim, jaksi jsem se v tech charakteristikach nezvladla najit, stava se mi, kdyz jsem unavena, ze mi zacne v uchu tak jakoby opakovane svistit, jako kdyz ve vzduchu clovek prudce mavne prutem, nevim, jak to jinak popsat:) ale stupnuje se to a je to celkem neprijemny, musim se zvednout a narovnat, coz nebejva uplne ono kdyz chce clovek usnout, mam pocit, že to nejak souvisi s krevnim tlakem, kterej mam ale docela nizkej

  Čer 14, 2009
 • Obrázek uživatele matoa
  matoa (anonym)

  hele tinnitus nejlip resi pocitacovy software tinnitus masker pro. Nastavite si tam presne ten zvuk, ktery prekryje vas tinnitus a jste max v pohode:) treba takovy cikády jsou uplne tutovka)) doporucuju vsem:) kdyby chtel nekdo info tak djmatoa"gmail.com

  Zář 26, 2009
 • Obrázek uživatele Klair
  Klair (anonym)

  Ovlivňuje tinnitus nějak hudební sluch?

  Zář 28, 2009
 • Obrázek uživatele Hučení v uších
  Hučení v uších (anonym)

  asi rok a něco tam začalo hučení v uších...někdy zalehlo po měsicí odlehlo...v posledních týdnech ale šelesty byly pravidelné každý den...pak slyšela jsem i štěkaní psů když žádné neštěkaly...včera uplně jsem neslyšela nic...jenom tlukot srdce v uších a štěkot psů...dneska po návštěvě úšního a vyčištění úší velkou jehlou z vodou šelesty zmizly a neslyším ani štěkot psů...ale slyším extrémně moc až to vadí...snad se to znormalizuje časem...

  Říj 26, 2009
 • Obrázek uživatele Rasputin
  Rasputin (anonym)

  Dobrý den.. Je mi 17 let a tinitus mám už co snad pamatuji. ale teprve až před měsícem to dospělo do takové fáze že jsem si večer v tichu připadal jako u orchestru.. Neurolog mi udělal vyšetření, nasadil Betaserg.. bezvýsledně.. Tinitus je mnohdy způsoben pokud jste dlouhodobě vystaveni nějakému monotonimu zvuku (pokud máte dobrý sluch tak uslyšíte vysoký tón u zdroje PC). Já u PC trávím mnoho času.. snad co pamatuju :-D.. Mozek vezme ten zvuk jako něco důležitého a když jste v tichu tak si ho sám vytváří.. TO JE TINITUS !!! A teď dobře poslouchejte.. dal mi takovouto radu... ZLO SE MUSÍ VYHNAT ZLEM.... Řekl mi ať poslouchám nejlépe 24H denně hudbu.. mozek zapomene na šelest stejně jako na škaredou vzpomínku.. Já po týdnu slavím úspěch ještě musím aspoň 3 vydržet.. zkuste to hodně štěstí..

  Lis 08, 2009
 • Obrázek uživatele Rada
  Rada (anonym)

  Hele, mě na Tinitus pomáha hořčík...vyzkoušej..

  Lis 09, 2009
 • Obrázek uživatele jolana
  jolana (anonym)

  Hele, mě na Tinitus pomáha...Já mám taky pocit, že po tom hořčíku to mám slabší. Konkrétně po MagneB6.

  Pro 09, 2009
 • Obrázek uživatele Beata
  Beata (anonym)

  Já mám takovou zkušenost- když jedu autem dlouhou cestu, tak mi přestane večer dunět v uchu. Jakmile jsem v domě, tak slyším vítr i když není. Tak vyhánět hudbou? Já jsem cellistka hodně hraju a nepomáhá mi to.

  Pro 09, 2009
 • Obrázek uživatele K. Sládková
  K. Sládková (anonym)

  Mám také hučení v uších, slyším celý orchestr. Také špatně slyším, poraďte nějakého lékaře na tuto nemoc 

  Led 15, 2010
 • Obrázek uživatele ays
  ays (anonym)

  ORL udělá audiogram a pak nastaví léčbu, kromě toho neurolog a rehabilitace krční páteře, žádný hluk, nechat ucho odpočinout. výsledky jsou slabé, ale co nám zbývá.

  Led 16, 2010
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  jsem již opravdu starší,...Veruško, taky jsem měla poruchu, že jsem slyšelasvůj tep, i jak se mi přelévá krev, někdy to trvalo déle,někdy krátce, pomohl mi obstrik přímo do krku pod ucho. Je to trochu bolestivé jako jehla, ale pomohlo, už mám přes rok klid. P.

  Kvě 21, 2010
 • Obrázek uživatele Pavla
  Pavla (anonym)

  Mam maminku a te huci v usich...Nazdárek, tinitus u někoho odezní někdo se ho nezbaví po celý život,všechny věkové skupiny. Hodně příčin, léky žádné, narozdí od nemoci nebolí, ale člověk nemá chvíli klid, neslyší ticho. Vyzkoušeli jsme téměř vše i Kliniku v Kar.nemocnici Praha, kde se na to specializují, kde mamka(má to 5 let) podstoupila infuze,ale trochu pomohly. Prý to má souvislost se stresem a vnitřním strachem, je způsobené psychikou, ale jen v některých případech. Já jsem tím onemocněla také po magnetické desce na páteř,prodělala jsem zánět pánve, po rehabilitacích paradox(prý se to tím léčí, ale nevím zda-li mi to nějaké jiné frekvence nezpůsobily), ale teď po 4 měs. je to o 90% lepší, zažila jsem si stresy, přitom jsem psy odolná, možná je to taky psy původu. Teda hodně jsem z toho ze začátku vyšilovala a doktorka mi předepsala Citalec na panickou poruchu a po 4 měs.měla jsem obě uši různé zvyk, šumy, děs, na ušním jsem byla a sluk o.k.nevěděla si se mnou rady a neurolog mi řekl, že je to poruch mozku a odezní to. Nyní jsem z toho venku mám zbytek jen 10%, ale každé hlasité zvuky, to hned podpoří. Ale věřím, že to dovede otrávit a pěkně ničit kvalitu života, každý to má v jiné sluchové frekvenci a výšce, jinou hlasitost. Jinak, jak jsem psala příčin je mnoho,součástí růz.nemocí, psy původ, pak blokace svalové, někdo špatné prokrvení, někdo to dostane po autohavárii z prožitého trauma, někdo může mít i jako nepř.účinky z léku. Dle činské medicíny je to blokace ledvin nebo jater, kde je nashromážen stres a strach, na krční záležitost bych doporučila masážní vakuový zvoneček, moc si ho lidé chválí, prokrví svaly na krku a cvičit pak Ginko na prokrvení i když člověk není cvok prý se májí vyzkoušet psychofarmaka. Taky prý existuje knížka 100 otázek o tinitu nebo tak nějak se to jmenuje. Tak přeji všem brzké uzdravení. P.

  Kvě 21, 2010
 • Obrázek uživatele Já to
  Já to (anonym)

  měla ležela jsem stím v nemocnici dali mi tyden kapačky , každy den jednu a mam pokoj na ušním .

  Čer 29, 2010
 • Obrázek uživatele Terka
  Terka (anonym)

  ahoj, je mi 30, mam tinnitus od 13ti let po proražení ušního bubínku, vůbec mi nevadil. před 6ti měsíci se mi rozjelo hučení v levém uchu pak vysoké pískání v hlavě a k tomu takové jako slabé vysoké zvonění v obou uších a pocity "zahlušení" v odpoledních hodinách, jako bych strávila celý den na rockovém koncertu. byla jsem z toho hodně špatná, ORL uplně ok, neurologie ok, krev ok, beru betahistin a hučení v levém uchu přešlo, jinak mi stále hvízdá, ševelí, zvoní a žiju. někdy mi to fakt vadí, ael víceméně se to dá, občas mi začne pískat vysoký ton v uchu a uplně se děsím, že mi to zůstane, ale za chvíli to přejde. tak si říkám, at to zůstane, jak to je, však si na to člověk zvykne. mrkněte na http://www.gong.cz/tinnitus/ zajímavé čtení, diskuse, rady, odborníci, semináře.

  Zář 09, 2010
 • Obrázek uživatele Mirek
  Mirek (anonym)

  Mám prokázáné.Šelesty a další tzv.pazvuky v uších jsou způsobené přetížením organismu.Chce to ubrat.(pokud to jde)

  Zář 09, 2010
 • Obrázek uživatele janina
  janina (anonym)

  Veruško, taky jsem měla...pavlo, prosím jaký obstřik, kde vám ho udělali? mám taky občas tepavý šelest, děkuji Jana

  Zář 23, 2010
 • Obrázek uživatele Romana
  Romana (anonym)

  měla ležela jsem stím v...Ahoj,já sem s tím byla taky na vyšetření na ušním a zítra mám jít ještě na audiometrické a tymp.vyšetření také na ušní,když tam bude nález,měla bych jít na kapačky,ale mám z nich ztrach,slyšela jsem,že někomu je po nich špatně,jak si je snášela ty? Může se na ně docházet nebo se pči nich musí ležet v nemocnici?

  Říj 03, 2010

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama