Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Rozhovor o epigenetice s Dr. Brucem Liptonem: Do jaké míry nás ovlivňují geny

Epigenetika je podobor genetiky zabývající se změnou chování genů a přinášející nový pohled na dědičné choroby. Geny se mohou díky různým vlivům zapínat či vypínat. Naše DNA obsahuje 26 tisíc genů. O tom, které geny se projeví, rozhoduje řada faktorů včetně našeho životního stylu, myšlení a psychického naladění.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

  • Obrázek uživatele děda75
    děda75

    Jakoby mi dr. Lipton mluvil z duše. Mnohé dávno využívám. Na příklad: Jako dítě a student jsem běžně "chytal" nakažlivé nemoci. Pak jsem si jednou ve velmi kritické situaci řekl "já to nedostanu", a obsluhoval jsem početnou rodinu s velmi těžkou chřipkou. I nadále jsem si to říkal, a později už jen myslel, a funguje mi to už asi 50 let, bez výjimky. ----- ----- Nebo ve věci dědičných nemocí. Po desítkách let svého zájmu o "léčení výživou" jsem také došel k poznání, že naprostá většina nemocí považovaných za dědičné nejsou dědičné. Že se dědí jen vyšší potřeba některých živin, která v průměrné stravě není pokryta, a vede k "nemoci". Dodají-li se tyto živiny v potřebném množství, nemoc mizí. Rodina to však neví, potomci trpí, chybně se to považuje za dědičné (= neovlivnitelné). A kupodivu se nikdo nepozastavuje nad rostoucím výskytem těchto "nemocí", rostoucím právě v souladu civilizačními chorobami, v souladu se snižováním kvality stravy, v rozporu se základními principy genetiky. Slabší variantou bývá i to, že z matek na dcery "se dědí" kuchařské návyky které vedou k soustavným ztrátám některých živin (dědění po přeslici). ----- ----- Nebo také, dávno zastávám názor, že to čemu se říká placebo a co funguje jen jako komplikace při posuzování účinnosti léků (mnohdy spíš jedů), považuji za jeden z nejlepších léků. Je škoda, že není vyvíjena také explicitní metodika jeho praktického využívání ----- ----- Proto těm z vás kdo se obáváte rakoviny radím - poslechněte si toto video velmi pozorně, a 10x !

    Dub 06, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama