Reklama

Rozehřívací masáž

Nejprve aplikujte na masírovanou část olej. Rozetřete jej dlouhými, jemnými tahy, abyste se poznali s tělem a stimulovali energii mezi vámi a pacientem. Použijte kterýkoliv olej, který vyhovuje pokožce masírovaného. Za studena lisované rostlinné oleje, které obsahují vitaminy B a E se velmi snadno absorbují.

Oleje z vinných semínek nebo ze sladkých mandlí jsou lehčí než olivový, avokádový nebo olej z obilních klíčků. Pokud smísíme tyto oleje s olejem lehčím, získáme emulzi vhodnou pro vysušenou pokožku. Na mastnou, zanícenou nebo trudovitou pleť užijte jojobový olej, který vlastně není olej, ale vosk.

Začněte v obličeji a jemně masírujte palci čelo, potom tváře, jednotlivé tahy veďte ze středu směrem k okrajům obličeje. Na krku masírujte vždy jen jednu stranu a v pravidelném rytmu stlačujte palcem, postupujte odshora dolů.

Při masáži ramen užijte hnětavé pohyby prstů, nebojte se přitlačit. Uvolníte zatvrdlé uzlíky a bude cítit, jak vám tkáň pod rukama pomalu měkne a snadněji se s ní pracuje. Při masáži paží začněte dlouhými lehkými tahy a pak svaly jemně mačkejte mezi prsty. Když se dostanete až k dlaním, jemně zatáhněte za každý prst. Hřbet ruky jemně třete dlaní ve směru hodinových ručiček. Pak je na řadě hrudník. Začněte s dlouhými lehkými tahy a pak pomocí kotníků prstů stlačujte pomalu krouživými pohyby.

Při masáži nohou začněte u chodidel a postupujte pomalu až ke stehnům a jemně stlačujte tkáň prsty. Místo na vnitřní straně za kotníkem a na zadní straně stehna zmáčkněte několikrát palcem. Tlak za kotníkem by také měl také pomáhat při zadržování tekutiny v těle a otocích.

Jemnými krouživými pohyby třete chodidlo od paty směrem k prstům, zlepšíte lak cirkulaci. Jemně zatáhněte za každý prst. Když jste hotovi, několikrát jemně přejeďte konečky prstů po té straně těla, kterou jste právě masírovali, dosáhnete tak hlubšího uvolnění.

Reklama

Nyní naneste olej na druhou stranu těla a stejnou techniku zopakujte pro krk a paže. Při masáži zad začněte nejprve s dlouhými lehkými tahy. Pak se soustřeďte na horní část páteře a oběma palci stlačujte svaly podél páteře, asi tak l,77 cm od hrotů obratlů. Masírujte vždy jednu stranu a postupujte směrem dolů. Skončete u kostrče (konec páteře) a pak začněte znovu nahoře na druhé straně páteře. Snažte se abyste tkáň stlačovali zhruba ve stejném rytmu na obou stranách. Nyní se přesuňte k hýždím a začněte je jemně hníst prsty. Masírujte stejně jako na druhé straně. Když jste hotovi, jemně přejeďte konečky prstů po celé zadní straně těla, prohloubíte tak uvolnění.


Zdroj: Zdravá žena - Pragma

Reklama

Komentáře

Reklama