Roušky snižují fyzickou odolnost vůči zátěži. Potvrdila to studie z Fakultní nemocnice Lipsko (UKL)

Poprvé bylo vědecky prokázáno to, co až dosud byl subjektivní pocit mnoha lidí.  Zakrývání úst a nosu rouškou či respirátorem má negativní vliv na fyzickou odolnost.

Studii vedl doktor Sven Fikenzer. Zkoumány byly účinky chirurgických masek a respirátorů FFP2 na fyzickou odolnost jejich nositelů.

Podle Fakultní nemocnice nejsou výsledky překvapivé a potvrzují subjektivní pocit mnoha lidí: podle výzkumníků je takzvaný kardiopulmonální výkon výrazně snížen. Srdce a plíce pracují s maskou méně efektivně.

Pokud budete nosit ochrannou roušku, vaše srdce a plíce mohou pracovat ve stresu méně efektivně. „Masky ovlivňují dýchání, zejména objem a nejvyšší možnou rychlost vzduchu při výdechu," uvádí studie UKL.

Při vyšetření dvanácti mužských dobrovolníků to bylo vyjádřeno snížením maximální možné síly při jízdě na ergometru a byla zaznamenána rychlejší acidifikace krve, což naznačuje nedostatek kyslíku.

Zdroj:

https://www.lvz.de/Leipzig/Lokales/Leipziger-Studie-Mundschutz-reduziert-koerperliche-Belastbarkeit?fbclid=IwAR3JxbEJJ9KBTnlyDzuZ4_xDwGTIWvdejrISmcA7DkDdaPmJzPf1VTq7bkM

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Josef Skalický
  Josef Skalický (anonym)

  Tento "objev" je na Nobelovu cenu.

  Srp 20, 2020
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Zavedení povinnosti nosit roušky je tzv. IBČ (imitace bouřlivé činnosti), aby se zdálo, že se vláda něco dělá pro zdraví občanů.

  Srp 21, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Vláda dělá pro naše nezdraví maximum,škodlivost na zdravi je prokázaná ale je to nijak nezajimá.Nařizujeme a hotovo,místo doporučujeme aby se každý rozhodnul sám.Hlavně aby zároveň nařídily,že těm lidem který ten hadr podlomí zdraví, maximálně plně hrazenou léčbu.

  Srp 21, 2020
 • Obrázek uživatele !!
  !! (anonym)

  Pro všechny,kdo neví,kdy nosit roušky.VČERA,DNES A ZÍTRA,V SOBOTU VEČER A V NEDĚLI RÁNO.

  Srp 21, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Jste pitomci. Uvnitř na úřadě nebo v autobuse nepotřebujete podávat atletické výkony, ale potřebujete se navzájem ochránit od koronaviru. A na běhání venku se už rouška nezavede, to byla chyba ze začátku, ale už se uznalo, že je to zbytečné.

  Srp 21, 2020
 • Obrázek uživatele zdenda
  zdenda (anonym)

  CHYTRÁ, KOSMONAUTA, POTÁPĚČE, HASIČE, ZDRAVOTNÍKY A OSTATNÍ TAKY VŠE NA SOBĚ OBTĚŽUJE, ALE NEBLBNOU A NEJSOU NAZÍ , JEN DEZINFORMUJE A OBLBUJE.

  Srp 23, 2020
 • Obrázek uživatele Libor
  Libor (anonym)

  Tak kosmonauti jsou vybíráni i na základě mimořádných fyzických vlastností a dokonalého zdraví. Jinak žádná z výše uvedených skupin nenosí něco na puse 8 a více hodin denně, jak museli někteří zaměstnanci v minulých měsících. A pro ty skupiny, kteří musí ochranné pomůcky nosit z různých důvodů po určitý čas v práci,je nadmíru zatěžující nosit je ještě mimo práci. Jinak potapěčem se asi též nestane člověk, který má problémy s dechem, srdcem či nějakou formu fóbie.

  Srp 28, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama