Řešení špatné platební morálky odběratelů ve zdravotnictví? Existuje

Zdravotnictví je segmentem, u kterého je finanční řízení bez nadsázky alchymie. Česká republika funguje v režimu veřejného zdravotnictví, což v tomto segmentu značně komplikuje odběratelsko-dodavatelské vztahy. Jak v tomto oboru fungovat se stabilním cashflow?

Systém veřejného zdravotnictví: bohulibá myšlenka, ekonomická utopie

Systém veřejného zdravotnictví je založen na solidárním principu, kdy nejsou v poskytování péče činěny rozdíly mezi zdravými a nemocnými nebo bohatými a chudými.

Nemocnice se však často potýkají s nedostatkem financí, který plyne z komplikací a vícenákladů, na jejichž proplacení dlouho čekají a přitom musí stále platit závazky svým dodavatelům. Jak z toho ven?

Dlouhá splatnost faktur má řešení

Veřejné nemocnice nejsou z pohledu společností ze soukromého sektoru solventním obchodním partnerem. Na první místo staví místo obchodu lidské životy.

Systém na straně veřejného sektoru s tímto specifikem počítá, a proto nemocnice a zdravotnická zařízení chrání - na veřejnou zdravotnickou instituci ze zákona není možné poslat vymahačskou firmy, pohledávky nelze předat k vymáhání exekutorů.

Co z toho vyplývá? Pohledávky v tomto segmentu jsou doslova nevymahatelné.

B2G sektor, kterým veřejné zdravotnictví díky navázání na veřejnou správu je, je velmi stabilní. Dodavatelé peníze za materiál, léky a další léčebné pomůcky vždy dostanou. Problémem jsou neskutečně dlouhé lhůty splatností faktur. To pochopitelně komplikuje finanční řízení firmám, které do nemocnic a zdravotních zařízení dodávají. Proto majitelé a jednatelé firem, které obchodují v segmentu zdravotnictví, často přirovnávají finanční řízení k jízdě na horské dráze.

Řešení přináší služba Cashbot.

 Jak Cashbot pomáhá ve zdravotnictví

Cashbot je služba, která využívá moderní technologie k tomu, abyste získali peníze pro vaše podnikání rychleji a jednodušeji než v bance.

Jak jsme popsali výše, obchodování ve zdravotnictví na pomezí veřejného a soukromého sektoru má svá úskalí. Právě přesah do sféry obchodování s veřejnou správou (B2G) má ale i svá pozitiva.

 Když obchodujete s nemocnicemi, je jisté, že své peníze dostanete. Nejisté je jen kdy. Na straně státní správy plyne čas jinak než v soukromém sektoru.

Ve světě soukromého podnikání vaše obchodní partnery (distributory, logistické firmy, dodavatele materiálu, zaměstnance, pronajímatele prostor atp.) nezajímá, že váš hlavní obchodní partner to má „tak trochu jinak“. Vy musíte své závazky platit včas. A čas jsou tady peníze.

S Cashbotem se splatnosti faktur bát nemusíte

Cashbot nabízí služby, které vám pomohou získat čas, stabilizovat cashflow i získat peníze do firmy na další rozvoj (vývoj nových produktů, zefektivnění procesů výroby, inovace, optimalizace, expanze…). Kromě peněz na podnikání Cashbot nabízí také možnost odložení splatnosti přijatých faktur nebo zkrácení splatnosti faktur vydaných.

Komerční sdělení

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama