Regenerace tkání - Regenerace jater

Lidský organismus má neustálou schopnost regenerace. Bez neustálé buněčné obnovy uvnitř organismu, kdy se kontinuálně střídá život a smrt, by nemohlo lidské tělo existovat.

Avšak během nemoci jsou regenerační procesy překonány degenerativními. V tomto okamžiku může medicína pošťouchnout organismus zpátky k rovnováze prostřednictvím stravy, bylinek, potravinových doplňků, léčivých energií... Avšak současná medicína zaměřená na užívání chemických léčiv nemá regenerativní potenciál, ba naopak většinou interferuje se samoléčivými a regeneračními procesy organismu tím, že potlačuje příznaky.

Regenerace jater:

Glycyrrhizin - látka, jenž se nachází v lékoři a která je silně účinná proti viru SARS, dokáže též dobře stimulovat regeneraci jaterní tkáně, jak prokázaly studie na zvířatech po hepatektomii (odnění části jaterní tkáně).

Mezi další přírodní látky podporující regeneraci jater na zvířecích modelech např. při cirhóze (ztvrdnutí jater) či při chemickém poškození jater patří:

Karvakrol - (nestálá sloučenina obsažená v oregánu neboli dobromysli obecné)

Kurkumin - žluté barvivo kurkumy

Korejský ženšen

Čaj rooibos

Vitamín E jako alfa-tokoferol

Zdroj: Greenmedinfo

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Martin Hamák
  Martin Hamák (anonym)

  Co se týče regenerace jater je nejúčinnější Schizandra čínská

  Čer 27, 2012
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Výborný je také Sylimarin - Ostropestřec mariánský, jediný z nejlepších na trhu má dvě účinné látky - Sylimarin + esenciální fosfolipidy a to Sylimarin combi od Generica. A to nemluvím o jeho ceně, při špičkové kvalitě a dvou účinných látkách je ještě i cenově do 100Kč, myslím, že 60 cps. ale to teď nevím určitě. Možná 90. zdravím Eva

  Čer 27, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama