Reklama

Rakovina prsu - esoterický pohled

Rakovina prsu je jedna z nejrozšířenějších ženských nemocí. Esoterická filosofie k tomu poznamenává, že nejde o žádnou dědičnou vlastnost ani vliv životního prostředí. Celý problém je v neženském myšlení. Za rakovinou prsu se prý skrývá chladné uvažování a příliš mnoho racionality. Současně chybí spontánní potřeba sebeobětování a emoce (tedy ryze ženské vlastnosti).

Nezdravý vztah k okolí je podobně jako vztah k vlastním ňadrům vykalkulovaný, jejich nositelka akceptuje své ženství pouze jako zboží. To, že ženy ztratily ňadra, že podprsenky s vycpávkami a silikonové implantáty mají nahradit ženskost, není však vinou žen. Nesčetné psychologické pokusy jasně dokázaly, že velká ňadra (stejně jako iracionální chování) budí u většiny lidí vpravdě nevyzpytatelné stavy. Jde o jakousi směs údivu, obdivu, ale současně i nenávisti a přehnané agresivity.

zdroj: Ariana a Raven Argoni - Kniha času

Reklama
Reklama

Komentáře

jana (St, 23. 2. 2005 - 13:02)
To je ale pekne blba kravina !!!
Návštěvník (Ne, 5. 3. 2006 - 17:03)
Jakej idiot to psal?? Asi totálně bez mozku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jája (Ne, 5. 3. 2006 - 20:03)
je to esotericky pohled,takze to musite brat trosku s rezervou:-),ale je obcas dobry se nad tim zamyslet,protoze u nemoci hraje psychika dulezitou roli.
J.K. (St, 21. 6. 2006 - 22:06)
Je to dost přesné.Chování žen s rakovinou prsu ,je agresivní a jsou většinou i vypočítavé.Dost často se ptám,"jsou ti lidé zlí,protože jsou nemocní,nebo jsou nemocní,protože jsou zlí.
andrea (Čt, 27. 7. 2006 - 19:07)
na psychice je přece založena alternativní medicína
seki (Út, 29. 8. 2006 - 21:08)
Já teda nevím,zítra jdu na mamograf a dozvím se, zda mám rakovinu prsu. Pokud bude nález pozitivní, tento článek mě moc nepovzbudil, když se vlastně ještě navíc dozvím, že jsu sobec, proto toto onemocnění potkalo zrovna me. No ale myslím, že výše uvedeným mamonem netrpím, tak to snad bude OK...
Návštěvník (Po, 25. 9. 2006 - 17:09)
Souhlasim. Je to kr....
léčitel (Pá, 29. 9. 2006 - 20:09)
Pomohu ale je potřebné začit včas! nadstandartní- http://sweb.cz/lecitel1
Ne až po několika letech použivání pochybného
přírodního léku!Když už je skoro vše ztraceno!
Kačka (Po, 2. 10. 2006 - 16:10)
No a podle nejnovějších výzkumů onemocní rakovinou prsu ženy, které se obětovaly rodině a přitom nemyslely vůbec na sebe a své zájmy.Tak co je vlastně pravdivé.Každý tvrdí něco jiného.
Lucie (Ne, 25. 2. 2007 - 17:02)
Můžete sem prosím napsat od kolika let je možné dostat rakovinu prsu??Může se objevit i v 16?
zdenka (Pá, 30. 3. 2007 - 13:03)
cysty na prsou a nepříjemná bolest
????? (Pá, 18. 5. 2007 - 20:05)
je možné dostat rakovinu prsu z toho, že jsem si prsa hodne bolestive odrela a boli me uz 3 roky????? Moc prosim odepiste
Monika (Út, 9. 10. 2007 - 17:10)
Chtěla bych se zeptat, kolik stojí vyšetření prsu mamografem.Je mi 25 let, tudíž to nemám hrazeno pojišťovnou.Děkuji
Návštěvník (Út, 9. 10. 2007 - 20:10)
mamo stojí asi 400 korun - plus minus. Ve tvém věku je vhodnější ultrazvuk.
Marie (Ne, 13. 1. 2008 - 17:01)
Toto mohl napsat jen muž (zdravý) Ale nemocný na hlavu. Nevím, v čem by mohly být ženy s rakovinou prsu vypočítavé . . Snad v tom, že mohou prodělat chemoterapii nebo ozařování? Dotyčnému bych přála, aby ho tato zlá nemoc také postihla, aby poznal co to obnáší. Já jsem prodělala před čtyřmi lety rakovinu prsu a takže vím, o čem mluvím.Pane, za tento příspěvek se styďte!
Jarka (Ne, 10. 2. 2008 - 00:02)
podívej se na www.mammahelp.cz
bara (Út, 5. 2. 2008 - 10:02)
prosím vás kolik stojí vyšetření prsu??prosím napište co nejdřiv na email:Brezinova20"seznam.cz..děkuji!!!!!:(
z.karollina (Út, 5. 2. 2008 - 13:02)
Moje kolegyně v práci prodělala rakovinu prsu a má implantát, je velice milá a hodná, lidé jsou různí, ať už nemocní nebo zdraví, zlo zůstane zlem a dobro se ve zlo nemocí nemění, je už v člověku a nemoc jen může shodit z člověka masku dobra. Je přece snad známé všem,vždy se projeví v dlouhodobé krizi, či nepřízně, nemoci - charakter člověka, v dobrém či zlém.
Nicméně esoterický pohled na rakovinu prsu mi přijde přinejmenším dost zvláštní a zřejmě nejsem na takové úrovni, abych pochopila význam tématu, pisatel/ka měl/a zřejmě na mysli, že rakovinou onemocní zlý člověk, s tím se neztotožňuji, onemocnět může i naprosto hodný a laskavý člověk, viz moje maminka, nikomu nic zlého neudělala a zemřela, mě ztráta matky určila jiný směr v životě, sama se teď potýkám s nemocí, jsem zlá? Nemyslím si, mám okolo sebe hodně lidí, co mě fakt "drží" nad vodou a můžu s nimi počítat, zrovna tak oni počítají se mnou, spíš bych řekla, že nemoc nám něco dává, přesto, že je krutá, zákeřná a hodně bere, všimla jsem si, že lidé, co přežili vlastní smrt, jsou ucelenější, mají jiný pohled na život a hlavně žijí, nepřežívají, nezabývají se malichernostmi a co mě hodně udivilo, jsou velmi tolerantní tak říkajíce lidi do nepohody a čiší z nich životní síla a rovný charakter samozřejmě se mezi nimi najde zloduch, ale to se najde všude a mezi zdravými a tady na chatu je jich jak máku, že?! Pracovala jsem hodně s lidmi a potkala různé osudy, od malička jsem pozorovatel a analytik, všimnu si věcí, co jiní přehlížejí, můžu říct, že se tím občas dost "otravuju", ráda bych přehlížela a nevšímala si, snad proto jsem vždy byla dobrý obchodník. Trochu jsem odbočila, jen jsem chtěla upřesnit, proč můžu tvrdit, co tvrdím.
simona (So, 9. 2. 2008 - 08:02)
Holky našla jsem si bulku v pravým prsu((jsem z toho tak strašně na nervy...fakt se bojím(včera jsem byla u gynekologa a ten mi dal zadanku na sono.Z toho se stejne asi nic nepozna jen to ze tam neco mam ne?To delaji hned biopsii nebo to cely vyndají a pak na histolku...chjooo(((
katka (Ne, 10. 2. 2008 - 12:02)
našla jsem si pod prsem nějakou bulku a bojím se rakoviny.Kam s tím mám zajít.prso me i docela bolí.Mohu jí dostat, i když mi je pouhých 17?Odpověd prosím zašlite co nejdřív!na e-mail imnotkinky"sweznam.cz
katka (Ne, 10. 2. 2008 - 12:02)
imnotkinky"seznam.cz děkuji
smidtoval (Čt, 14. 2. 2008 - 15:02)
Ahoj Simono,
taky jsem si před dvěma roky našla bulku v prsu.Na sonu byla jasně vidět a biopsie potvrdila pozitivní nález.Dnes jsem skoro dve roky po operaci .chemoterapii a ozařování(vzali mi jen část)a cítím se dobře.Žádné léky neberu,jezdím každých čtvrt roku na kontroly a vše je ok.Doufám ,že to vydrží.Brala jsem to bez hysterie a teď se koukám na život úplně jinak. Fakt pomáhá pozitivní myšlení a dobrá nálada.Nepropadat beznaději a stresu.Přeju Ti dobrý výsledek.
s.indiaa"seznam.cz (So, 23. 2. 2008 - 00:02)
Můj gynekolog mě poslal do mamologické poradny, neboť jsem dosud od porodu neztratila mléko, dnes však má zelenohnědou barvu (nekojím však již 7 let). Moc se tam bojím jít. Jedná se o rakovinu? Od porodu mám také zvětšenou dělohu. Děkuji za odpověď s.indiaa"seznam.cz
Svěrák (Pá, 4. 4. 2008 - 13:04)
Tento příspěvek nedávno někdo dal do dvedlejší diskuse a tak jsem jej překopíroval z vedlejší diskuse i sem, protože mi příjde velmi a velmi zajímavý:

4. 4. 2008 12:15:09, HLEDÁM PACIENTY PANA DOUBRAVY
Pokud by náhodou existovali nějací lidé, kteří nebyli spokojeni s léčbou pana Doubravy, případně jim pan Doubrava náhodou zapomněl vystavit doklad o příjmu peněz, žádám je, aby se mi ozvali na email. Zaručuji diskrétnost. Děkuji předem

pravni.poradna"atlas.cz
Návštěvník (Pá, 4. 4. 2008 - 13:04)
Co je to za právní poradnu? Já se tam chci podívat osobně.
Návštěvník (Pá, 9. 5. 2008 - 14:05)
souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!
jitka (Pá, 12. 9. 2008 - 14:09)
,,,každej máme swůj osud...hodně dělá psychika,,třeba mít wíru w sebe,,,základ....
ESO de TÉR (Ne, 10. 5. 2009 - 17:05)
Vynikající způsob manipulace s esoterickými bezmozky: věřte *mi* a nepochybujte o *mně*. A kdo si dovolá myslet a pochybovat, ten dostane rakovinu prsu. :-/
Petr (Út, 19. 5. 2009 - 07:05)
Co si představujete pod pojmem *esoterický*? Podle slovníku cizích slov je to *určený jen zasvěcencům*.
Iz (Čt, 13. 8. 2009 - 09:08)
Tak tohle je tedy článek. Já rakovinu prsu prodělala před rokem a z těch ptákovin, co se tu jako důvody uvádí, na mě nic nesedí.
Já že bych byla neženská? A chladně uvažující?...to je fakt nehorázná p*čovina.
Ach jo :-( (Čt, 26. 5. 2011 - 22:05)
Co je toto za nesmysl? Chtěl jsem se dočíst něco o esoterismus a náhodou se dostal na tento blábol. Nemyslel jsem si tedy, že esoterici je banda idiotů, ale jen přehnaně až lživě pozitivních lidí. Ale toto překonalo všechny mé představy :-(.
babanci (Út, 3. 4. 2012 - 21:04)
Co je toto za nesmysl? Chtěl...Moje dcera zemřela na rakovinu prsu ve 24 letech. Byla to hodná a skromná holka, maminka malé dcery. Jsou to pěkné kraviny, co se píše v tomhle článku.
anezka (Ne, 15. 4. 2012 - 17:04)
Tak tohle je tedy článek....plně souhlasím s tímto názorem, ten kdo to psal je idiot a neví o čem píše!!!!!!
Večernice 19 - Plzen (Út, 26. 3. 2013 - 13:03)
Toto mohl napsat jen muž...Dobrý den, máte uplou prvdu! Ten dotiční který ještě nic takovímhle ještě neprošel, a nezažil co chemoterapie obnáší nemá ani ponětí co to je. Lečím se 2 rokem a mám za sebou 2 chemo syce mi po ní zle není ale člověk už je unavení jen stoho že, lítá každý měsíc na onkologii kde do vás musí narvat to svinstvo, 2 Jen vidím to že čím dál tím více přibývá lidí z tohle zákeřnou nemocí a stouhle nemocí už lidé musí bojovat až do do posledního dechu. Já nemusela projít chemo léčba u mě byla uspěšná, ale náký idiot rozhodne ze dne na den že nebudou vydávat lék který vy jako pacient opravdu potřebujete. Samozdřejmě VZP mi ten lék přestala platit, a tak se vše zkomlikovalo až natolik že už mé lékařce nezbylo nic, víc než začít z chemo a pak mě po chemu čeká operace které se mohlo předejít, jen že proč by to šlo jednoduše když to může jít složitě. 3 Co je to za dobu když lékař nemůže léčit podle svého uvážení proč se léčí podle tabulek např: VZP rozhodne něco co náký blb schodil ze stolu a vůbec ho nezajímají důsledky které nastanou, hlavně pacientům a obzvlášt lékařům, který vás léčí. Nelíbí se mi že někdo rozhoduje o bítí a nebití člověka, myslím že každý má mít právo na život a ne že kvůli 1 nebo více volů budou lidé umírat jen proto že, na ten lék vám VZP nic nedá a nebude proplácet. Kde to žijem! Nezlopte se za můj komentář ale jsem upřímná co na srci to na jazyku. Spozdravem. Horvátová Dita
annicka (Čt, 12. 12. 2013 - 22:12)

S převratnou novinkou pro své klientky, kterým lékaři zjistili rakovinu prsu v časném stadiu, přichází od začátku prosince VZP. Zcela nově bude hradit unikátní test Oncotype DX - ten pomáhá rozlišit mezi nemocnými, kterým chemoterapie může pomoci a naopak těmi, u kterých by chemoterapie znamenala jen zbytečnou zátěž organismu a riziko vedlejších účinků. Test Oncotype DX hradí VZP svým pojištěnkám jako jediná pojišťovna v České republice.
Evža (Pá, 10. 1. 2014 - 11:01)
Můžete sem prosím napsat...Moje maminka onemocněla rakovinou prsu v roce 1997.Na ozařování chodila do nemocnice na Vinohradech.Vídávala se tam s 16 letou dívkou,kterou doprovátela její maminka.Daly se do hovoru,maminka děvčete říkala,že místo do tanečních chodí dcera na ozařování.
Baruška (Po, 2. 6. 2014 - 08:06)
Dobrý den může mít rakovinu prsu i dvanáctiletá dívka???
Lada (So, 27. 12. 2014 - 23:12)
Toto mohl napsat jen muž...Naprosto s vám souhlasím, ten autor neví, o čem mluví.
Re (Po, 28. 9. 2015 - 12:09)
Mamograf je nebečná záležitost. Jde přece o peníze kdo na tom vydělává????? Jsme jako ovečky máme z rakoviny strach a co jsem se dozvěděla že se dá už dáááávno léčit. Bohužel přišli by, o velké peníze.CO VÁM ŘÍKÁ SVĚTOVÁ VLÁDA????
Večernice -19 (Út, 26. 3. 2013 - 17:03)
Je to smutné když mladej člověk odešel.
Athamanha (Út, 26. 3. 2013 - 18:03)
JJ Souhlasím :D
Reklama