Reklama

Rakovina prsu

Bezmoc a beznaděj jsou důležitými faktory u velkého nebezpečí: rakoviny.

Někteří vědci zjistili "typ často postižený rakovinou", což označuje člověka neprojevujícího žádné negativní pocity. "Milého" člověka, který nikdy není nepříjemný k ostatním, omlouvá se za všechno, dokonce i za svou nemoc, postihne rakovina spíše než osobu vyjadřující své pocity (trvalá zlost určitě není zdravá; jde též o chronickou nerovnováhu a přispívá k srdečnímu onemocnění). U žen zachovávajících vždy klid, např. když jim lékař sdělí, že je nutné odstranit bulku v prsu, se vyskytuje rakovina častěji než u žen, které ponechají průchod svým pocitům z nebezpečí, které přináší život ohrožující onemocnění.

Přítomné jsou samozřejmě další vlivy: vyšší riziko rakoviny prsu se vyskytuje u žen s dřívějším začátkem menstruace, u bezdětných do 30 let věku, s výskytem rakoviny v rodině nebo konzumujících nadměrné množství tuku. Přejídání patří též k rizikům, zvláště v přeměně velkého množství jídla v amu.

Škodliviny v zevním prostředí hrají roli "u žen, které prodělaly biopsii s podezřením na nádor prsu a u žen s rakovinou prsu se v tukové tkáni prsu našlo o 50 % vyšší množství karcinogenních chemických látek, než u žen s nezhoubným nádorem prsu." (Lonsdorf et al. ? viz Literatura).

Tkáně poškozují elektrická a magnetická pole, umělé světlo (krysy vystavené nadměrnému umělému osvětlení postihuje častěji rakovina prsních žláz a u slepých žen se vyskytuje rakovina prsu méně než v průměru).

Reklama

Na vině je i oblečení: jedna studie zjistila u žen, které nosí podprsenku téměř 24 hodin, častější výskyt rakoviny než u nosících podprsenku 12
hodin denně. Oproti těmto ženám se rakovina prsu vyskytovala v menším počtu případů u žen, nosících podprsenku maximálně 6 hodin denně.

Ženy postižené rakovinou prsu odhodlané bojovat s nepřízní osudu přežívají ty, které se s "osudem" smířily. Jen bojovat s nemocí ovšem nestačí. Je nutné se naučit žít zdravě, přimknout se k přírodě, schopné působit uzdravující silou.

Smích léčí, prodlužuje život a tím přijímáte vše s menší vážností. Berete-li chorobu příliš vážně, vystavujete se většímu nebezpečí, než pokud berete vážně sama sebe.

Ájurvéda léčí všechny nemoci jako vetřelce, kteří napadnou, přemohou a v některých případech ovládnou svého hostitele. Se snižující se vírou klesá imunita a kolem vás čekají nemoci na svou příležitost. Někteří nemocní vytvoří ze své nemoci reálnou, bezpečnou a logickou věc. Hluboko uvnitř se bojí nejistoty v relaxaci, pocitech, smutku a nutnosti čelit skutečnému životu. Přimykají se ke své chorobě a odmítají se obrátit k přírodě. Tyto pacienty lze obtížně léčit.

Bylinná léčba tvoří součást terapie. Některé ájurvédské byliny jako Triphala, Neem, Brahmi, Noni, Amalaki a speciální směs  LKC odstraňují toxiny z těla.

V některých případech však žena s pozitivním myšlením bývá příliš zahlcena toxiny po dlouhou dobu a není schopna plně spolupracovat při léčení. Tyto ženy potřebují radikální léčbu chirurgickou, chemoterapii nebo ozařování. To vše patří též k životu a stanou-li se realitou, buďte rozumné. Posilujte tělo před a po léčbě a zajistěte si dobrého onkologa, který sleduje novinky - například to, že máte dvakrát větší pravděpodobnost přežít chirurgický zákrok u rakoviny prsu provedený v druhé polovině menstruačního cyklu s nízkou hladinou
estrogenu (po ovulaci a před menstruací) než v první polovi ně cyklu s vysokou hladinou estrogenu. Najděte odborníka, který respektuje život, "modlí se" za pacienty a zná hodnotu víry a naděje (vědecky prokázaný účinek víry popisuje například dr. Larry Dossey.

dr. Robert Erwin Svoboda
Jeden z největších odborníků na východní medicínu, americký lékař přijede na březnový seminář do Prahy (více informací na www.ayurveda.cz).

Reklama

Komentáře

Lenka (Po, 1. 11. 2010 - 23:11)
muze mit divka v 15 rakovinu prsu?
Jana (Út, 2. 11. 2010 - 14:11)
Může,ale je to málo pravděpodobné.
... (So, 20. 11. 2010 - 00:11)
DOBRÝ DEN NĚKDE JSEM ČETLA ŽE JE I NEBEZPEČNÉ POUŽÍVAT TUHÉ DEODORANTY NA PODPAŽÍ OBSAHUJE TO TAKÉ NĚJAKÉ HNUSNÉ LÁTKY A PAK JEŠTĚ NENOSTE TAK ČASTO PODPRSENKY S KOSTICEMI A ŘEKLA BYCH ŽE PODPRSENKY VŠEOBECNĚ BY SE MOC NEMĚLY NOSIT RADĚJI NOSTE TÍLKA NEBO TO ASPOŇ KOMBINUJTE
adam (So, 20. 11. 2010 - 20:11)
DOBRÝ DEN NĚKDE JSEM ČETLA...A co antikoncepce?
Karin (Čt, 25. 11. 2010 - 23:11)
Ahoj je mi 20 mám skoro5 cm velkou bulku v prsu, jsem po 2 biopsiích, mám výtok z bradavek, sem zoufalá doktor je na prd doporučíte mi někoho?
Karin- (Pá, 26. 11. 2010 - 09:11)
Nevím kde bydlíš,ale pokud na sev. moravě,tak Šumperská nemocnice v téhle oblasti není špatná. Pokud jsi ale po biopsiích,tak bys měla být bez rakov. nálezu,protože biopsie se provádí právě aby tento nález vyloučila.Pokud bys měla jakékoli suspektní buňky v prsu,tak bys měla jít na operaci.Jak se tvůj nález jmenuje? Není to fibroadenom? Já sama bych ti doporučila změnit lékaře a zajet si jinam,nebo se ho aspoň na všechno zeptej ať nežiješ ve stálém strachu nebo podezření. Měj se Jana
patrik chlumecký (Ne, 2. 1. 2011 - 17:01)
Zkuste shlédnout tento dokument, který vrhá na boj proti rakovině nové světlo a poukazuje na bezplatnou alternativní léčbu, která má velice dobré výsledky. Pacientům, jenž bylo diagnostikováno úmrtí se do několika měsíců vyléčili. Funguje to i jako prevence. Dokument je s titulky má něco kolem 2 hodin a je bohatý na cenné informace, které vám mohou změnit život. Přeji pevné nervy a držím palečky

http://grandview.webnode.cz/products/lecba-rakoviny-zevnitr-2008-1/
helena (Po, 17. 1. 2011 - 22:01)
jsem po oeraci rakoviny prsu, odebrali mi bradavku a prosla jsem jak chemot. tak i radioter.je to jiz 5 mesicu ale stale se necitim tak jak predtim. asi pred 3 tydny jsem si nahmatala mezi spodni casti prsou ,presneji mezi prsy boulicku ,ne jako malou koulicku ale je viditelny i jen tak na oko. mam stach , ze opet mam tumor .byla jsem na rengeno.vysetreni a cekam na vysledky. je mozme aby se opakoval tumor mimo prsa?
Iva (Út, 18. 1. 2011 - 08:01)
Helenko,možné to je,ale nepravděpodobné po tak krátké době od ozařování. Myslím si,že by si toho lékaři všimli. Nejde jen o zvětšenou uzlinu? Zajdi si na onkologii a ukaž jim co tě trápí.Můžu se zeptat jestli ti odstranili celé prso,nebo jen určitý Qvadrant?
Katka (Čt, 20. 1. 2011 - 21:01)
Dobrý den,je mi 19 let a chtela bych se zeptat jestli je normalní mít jedno prso víš a druhé níž,porad mi rostou,ale ja se bojim,že by to mohlo neco byt protoze prave prso mam trochu jinak tvarovane myslím tim pod prsem jde vic na tu jednu stranu,jinak jsem si ho kontrolovala anemuze to byt treba i ze spatne podprsenky?mam zadne bulky tam nemam...strach..poradite mi nebo zdelite sve nazory prosim?dekuju
Katka (Čt, 20. 1. 2011 - 21:01)
Dobrý den,je mi 19 let a chtela bych se zeptat jestli je normalní mít jedno prso víš a druhé níž,porad mi rostou,ale ja se bojim,že by to mohlo neco byt protoze prave prso mam trochu jinak tvarovane myslím tim pod prsem jde vic na tu jednu stranu,jinak jsem si ho kontrolovala a zadne bulky tam nemam poradite mi nebo zdelite sve nazory prosim?dekuju
Markéta (Ne, 23. 1. 2011 - 19:01)
Dobrý den,
našla jsem si malinkou bulku v prsu hned u bradavky, myslíte, že má smysl to řešit, když je mi teprve devatenáct let?
Děkuji za odpověď
Markéto (Ne, 23. 1. 2011 - 19:01)
Řešit to samozřejmně musíš. I když je ti 19 let,tak se musí zjistit původ této bulky. Bude se pravděpodobně jednat o fibroadenom,nebo cystu,ale i toto musí vidět a vyšetřit lékař. Neseď doma u netu a šupej k lékaři.
Zuzana (St, 16. 3. 2011 - 13:03)
Dobrý den,
našla jsem si... Samozřejmě že to musíte okamžitě řešit,také jsem měla malinkou bulku u bradavky a nakonec se zjistilo po histologickém vyšetření,že je to zhoubný nádor.Nyní jsem po operaci a docházím na ozařování.
Marie Jakobs (Po, 21. 3. 2011 - 15:03)
Moje rakovina prsu.
Kdyz zena slysi slova lekare ze ma rakovinu prsu, strhne ji tato diagnoza do hluboke propasti.Vse se pojednou zda nedulezite, nicotne a smesne a zena pochopi, ze v ohrozeni zivota ji nepomuze ani milion na konte, smrt chce jenom jeji zivot.
Napsala jsem o techto pocitech postizene zeny knizku Přesýpací hodiny-boj jedné matky proti rakovině prsu-Autorka Marie Jakobs.
Odbornych prirucek o rakovine prsu jiz bylo napsano mnoho, ale knizek, ktere provazeji ctenarku nebo samotnou pacientku od prvnich minut diagnozy po dobu chemoterapii,operaci prsu a ozarovani, knizek z hlediska postizene zeny bylo napsano velice malo.
Darovala jsem 100 mych knih Přesýpací hodiny Jung-Stilling nemocnici v Siegenu v Nemecku, kde se o zeny s rakovinou prsu velice dobre staraji a uspesne je leci.
Dalsi informace muzete nalezt na me webove strance
www.selbstverlagbuch-mojeknihy.de
nebo primo u mne na: [email protected]
Preji vsem postizenym zenam hodne vnitrni sily a brzke uzdraveni.

Autorka Marie Jakobs.
Iva (Út, 22. 3. 2011 - 08:03)
Marie,díky za tuto knihu a spousty dalších. Máte pravdu v tom,že člověk najde v knihovně jen samé příručky a rady,ale knihu,která se týká i psychiky nemocné ženy težko najdete.Já sama rakovuinu (doufám) nemám,ale touto hrůzou z čekání na výsledky nezhoubného nádoru jsem si prošla taky.Kdo to neprožil,nemůže se do toho vžít. Takže díky za knížku.
Naďa (Ne, 30. 10. 2011 - 15:10)
Ahoj je mi 20 mám skoro5 cm...nevím odkud jsi,výborná je doktorka Betlachová v praze na bulovce
Radka (Čt, 11. 4. 2013 - 09:04)
Rakovina - jak se jí postavit?
11.04.2013 07:59

Podceňovaná prevence může vést k dignostice rakoviny. Když už se od doktora dozvíte, že ji máte a že se tvoří metastázy (je jedno kde), nepropadejte panice a totálně překopejte svůj dosavadní životní styl. Nabízím recept, vše v souladu s přírodou - což je velmi důležité!!

Pokud nebyla zahájena chemoterapie, okamžitě nasadit vnitřní užívání:

C-olway (přírodní C): 4 - 6x denně 1 tobolku
Přírodní C se v těle chová jinak než synteticky vyráběné. U C-olway známe výrobu, proto zde mohu garantovat, že jde skutečně o zdroj přírodního vitamínu C. Syntetické C je kyselina askorbová, E300. Přírodní C zamezuje delění rakovinotvorných buněk a snaží se je zpacifikovat, aby dál nenapadaly poškozené tkáně.

Colvita (kolagen, E, mořské řasy) 4-6 x denně 1 tobolku
Colvita obsahuje biologicky aktivní kolagen, kterým regeneruje pojivovou tkáň. Napravuje tedy škody, které napáchaly rakovinotvorné buňky. Dává dopořádku místa, kde se ty mrchy "prokousaly". poměrně rychle regeneruje orgány, které již byly napadeny.

Powerful Worker (colostrum): 4-6 x denně 1 tobolku
Obsahuje mimo jiné colostrum s imunoglobuliny, jenž velmi silně podpoří imunitní systém, který selhal. Díky tomu mohla rakovina propuknout.

V případě, že chmo již podstupujete, nasaďte užívání až po ní a přidejte navíc Euniké Green. Po chemoterpaii klesá hodnota bílých krvinek a tělo celkově velmi strádá. Kombinace chlorelly a betaglukanů je silnou vzpruhou pro takto oslabený organismus, kdy se z těla snaží dostat to špatné, co po chemoterapie v těle napáchala a betaglukany jsou silnou výživou pro oslabené buňky.

Může se brát vše najednou, pořádně pít - 3 litry NEPERLIVÉ vody denně, kombinovat s čajem z ostropestře marinánského, ovocnými a zeleninovými šťávami (bio - aby byly bez pesticidů)

Co jíst:

Ovesné a obilné kaše, ryby (losos, tuňák), rýže, ryby, drůběž a nejvíc
Zeleninu, ovoce: jahody, borůvky, maliny, hroznové víno, černý rybíz, červený rybíz, ostružiny, brusinky, jablka, broskve, meruňky, brokolice, zelí, artyčok, červené a žluté papriky, avokádo, chřest a lilek. Co se týká brusinek, zde doporučuji APO brusinky
Jídelníček vyvážit, viz: http://www.dietnicek.cz/dietnicek/11-JIDELNICEK

Rakovina lze porazit, jen je potřeba se na ni řádně vyzbrojiit. Každý ji v sobě máme, takže nelze podceňovat prevenci. V případě, že nemáte rakovinu diagnostikovánu a váš životní styl je různorodý, doporučuji se 2x ročně pročistit Euniké Silver a pravidelně užívat alespoň 1 tobolku GREEN. V případě kouření a jiných špatných zlozvyků GREEN 2x denně.

Více zde: http://www.pilna.cz/news/rakovina-jak-se-ji-postavit-/
annicka (Pá, 31. 5. 2013 - 19:05)
Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí bezplatné preventivní vyšetření prsu mamografem i ultrazvukem pro ženy mladší 45 let (nad tuto věkovou hranici hradí pojišťovny vyšetření běžně). Vyšetření je součástí akce Zdraví životní bonus 2013, která odstartovala v pondělí 20. května a potrvá do konce listopadu 2013.
V praxi budou úhrady probíhat tak, že žena nejprve mamografické vyšetření zaplatí ze svého a poté s účtem navštíví kteroukoliv pobočku VZP a pojišťovna jí peníze proplatí. Obvyklá cena za mamografii činí 500 až 800 korun, za ultrazvuk ženy zaplatí 250 až 400 korun. Podmínkou je sjednané zdravotní pojištění u VZP a členství v Klubu pevného zdraví.
Honza Š (So, 27. 7. 2013 - 23:07)
Dobrý den,
před časem (2 měsíce) jsem náhodou nahmatal (v důsledku bolesti) bulku nalevo vedle levé bradavky. Ihned jsem zašel k doktorovi, říkal, že by to nemělo být nic vážného, za týden jsem se měl dostavit na ultrazvuk, než jsem tam však došel, bulka postupně vymizela a na ultrazvuku doktor nic nenašel.
Nyní jsem na samém místě nahmatal jen takovou maličkou placičku, je těžko hmatatelná, ale je tam.
Nevím o co se jedná a zda-li se mám k doktorovi dostavit znovu.Je mi 21 let.
Honzo (Ne, 28. 7. 2013 - 20:07)
Já si myslím,že to u tebe budou hrát roli hormony,ale asi bych k lékaři zašla už pro tvůj klid. Na rakovinu prsu jsi ještě mladý a muži to mají jen vyjímečně.Ale zajdi si ať maš jistotu.Čau Ema
Monika (Po, 19. 8. 2013 - 10:08)
Dobrý den,je mi 17 let a asi tak před třemi roky mě na jedné straně levého prsa začalo mírně pobolívat.Když se místa dotknu,tak vůbec nebolí,není ani nijak červené,bolí jen v tom případě,když se nějak zvláštně pohnu.Je to opravdu mírná bolest,spíš mírný tlak.Pociťuji to tak jednou za dva měsíce.Můžete mi prosím poradit?Doufám,že to není nic vážného.Opravdu mě to vyděsilo.
Moniko (Po, 19. 8. 2013 - 19:08)
Jde pouze o hormonální změnu,to je v tvém věku normální. Rakovina to není,ve tvém věku se v prsou neoběvuje.Buď v klidu.
Monika (Po, 19. 8. 2013 - 20:08)
Jde pouze o hormonální...Tak to se mi ulevilo.Neměla bych si ale pro jistotu zajít k doktorce,aby mě poslala na nějaký ultrazvuk?Nebo to není nutné,po pravdě se mi tam moc nechce.Děkuji za odpovědi.:)
Moniko (Út, 20. 8. 2013 - 17:08)
Nikam chodit nemusíš,buď to je hormonálního původu,nebo je to od krční páteře. Kdyby to signalizovalo něco víc,bolelo by tě to stále a intenzívněji. Buď v klidu a užívej si krásného věku.Ahoj
annicka (Čt, 12. 12. 2013 - 18:12)
S převratnou novinkou pro své klientky, kterým lékaři zjistili rakovinu prsu v časném stadiu, přichází od začátku prosince VZP. Zcela nově bude hradit unikátní test Oncotype DX - ten pomáhá rozlišit mezi nemocnými, kterým chemoterapie může pomoci a naopak těmi, u kterých by chemoterapie znamenala jen zbytečnou zátěž organismu a riziko vedlejších účinků. Test Oncotype DX hradí VZP svým pojištěnkám jako jediná pojišťovna v České republice.
annicka (Pá, 10. 1. 2014 - 23:01)
VZP bude hradit nový lék na rakovinu prsu. Lékařům ho nezapočte do limitu

Lékaři v Česku získají novou zbraň v boji s rakovinou prsu. VZP začne od února svým klientkám, pro které to bude podle odborníků z Komplexních onkologických center vhodné, proplácet léčivý přípravek Perjeta. Ten je vysoce účinný při léčbě specifického druhu nádoru. V české populaci je využitelný přibližně pro 12 procent pacientek s rakovinou prsu. Náklady na uvedený přípravek navíc VZP nebude centrům započítávat do limitu na léky. Lékaři tak budou mít možnost předepsat ho více klientkám VZP. Tento krok jednoznačně přivítala Česká onkologická společnost.

http://www.vzp.cz/poskytovatele/aktuality/vzp-bude-hradit-novy-lek-na-rakovinu-prsu-lekarum-ho-nezapocte-do-limitu

Ilona (Út, 29. 4. 2014 - 16:04)
Může mít holka v 13 rakovinu prsu? A jestli ano co s tím?
Ilona (Út, 29. 4. 2014 - 16:04)
Může mít holka v 13 rakovinu prsu? A jestli ano co s tím?
Ilona (Út, 29. 4. 2014 - 16:04)
Může mít holka v 13 rakovinu prsu? A jestli ano co s tím?
Marta (Út, 29. 4. 2014 - 16:04)
Muzou byt projevy rakoviny prsu u obou prs? Prosím odpovezte.
Ilono (Út, 29. 4. 2014 - 20:04)
Ne nemůže. Takový případ ještě nebyl. Vždyť se ti prsa teprve přednějakým rokem vytvořila.
Pro Martu.Ano,můžou být symptomy stejné,ale zase je to kuriozní případ.
Květa (Po, 22. 9. 2014 - 22:09)
Dámy, neslyšela některá z vás o senzycolu. Bylo mi řečeno, že by mohl díky obsahu enzymu serapeptáza a kurkumě pomáhat i při rakovině. Jsem po operaci, ale straší mě v nemocnici, že se to může vrátit rozšířit a tak. Mohl by pomoct? ví někdo?
Milly (Pá, 3. 10. 2014 - 22:10)
Květo, jak dalece to účinkuje nevím, ale moje sestra to teď začla brát. Zatím si to pochvaluje tak snad je to opravdu účinné. Četla jsem dobrý ohlas na netu.
Jana (Čt, 5. 3. 2015 - 12:03)
Krvavý výtok z prsu,bulka,zvětšování jednoho prsu v podstatě každý jiný jev,který do teď nebyl. O co se u vás konkrétně jedná?
Jenda (St, 29. 4. 2015 - 13:04)
Holky a ženský, to vás upřímně lituju, protože si žádná toto nezaslouží. A největší potupou je, když vám ty prsa musí doktoři uříznout. Protože mám pro ženský protějšek nesmírnou slabost, dokážu si představit jak se cítí. Nicméně bojujte, stále bojujte až do (pokud možno)
do úplný vítězství, držim palce a pěsti. Hlavně se vyvarujte cigaret!!!
Jendo (St, 29. 4. 2015 - 16:04)
Moc děkujeme za sova která podpoří boj s touto nemocí. Zvláště si toho vážíme,když takhle pěkně mluví muž. Díky za všechny co toto potřebují.)))))
Jenda (St, 29. 4. 2015 - 17:04)
Moc děkujeme za sova která...Ale to víš, že jó. Ženská je jedna z nejlepších a z nejhezčích stvoření, co kdy příroda mohla vytvořit a navíc ještě je tímhle vybavit. Prsa patří neodmyslitelně k ženským znakům, stejně jako vlasy, oči, rty, nohy atd.
Mimo to, nelze nad tím mávnout rukou, to prostě nejde.
Každá žena potřebuje psychickou podporu a v tomhle obzvlášť a kdo si toto neuvědomuje, ten nemá srdce.

Kéž by místo zbrojení ve světě a všelijakých lumpáren, se dávalo víc peněz na výzkum téhle zákeřné nemoci, mohla se už dávno vyvinout nějaká opravdu účinná vakcína nebo prášky. A plno žen by zůstalo mezi námi nebo nemusely by být takhle zdeformované a takto potupené, přijít o pořádný kus svého já.

Je to škoda, strašná škoda....
Sára (St, 29. 4. 2015 - 20:04)
Jendo,úplně s tebou souhlasím. Jenže je to tak jak je. O prsa ani tak nejde,jde více o život.
Prsa udělá šikovný chirurg plastický,ale život ten je nejdůležitější.
Díky za podporu.S.
Avatár Krshna (So, 24. 2. 2018 - 15:02)
Ahoj je mi 20 mám skoro5 cm...Drahá Karin,na rakovinu je MOŘE Fungujících ALTERNATIV...
Osobně uzdravuji lidi ONLINE,RYCHLE A ZDARMA,
viz FACEBOOK: Kvantová církev ducha Svatého ***
Pokud chceš VIDĚT UZDRAVENÍ RAKOVINY ONLINE,
NA VLASTNÍ OČI-za 2 MINUTY 40 SEKUND,
běž na YOUTUBE: ELEKTROMAGNETICKÉ VLNY SRDCE :)
Některé odkazy BÍLÁ MAFIE BLOKUJE,proto si to musíš laskavě
zadat ručně.
stanii (St, 29. 4. 2015 - 13:04)
Může mít holka v 13...určitě ne.
lenkaposkalova (Čt, 12. 3. 2015 - 12:03)
Je změna barvy bradavky...Změna barvy bradavek může být příčina hormonálních změn v těle, nemusí to být, nutně rakovina....
kubelkovakamila (Čt, 12. 3. 2015 - 11:03)
Je změna barvy bradavky příznakem také?
sarkamivojova (Čt, 5. 3. 2015 - 10:03)
Dobrý den, existují nějaké příznaky, které by mohly naznačovat rakovinu prsu?
Reklama