Reklama

Duševní postoj při vysokém krevním tlaku

Vysoký krevní tlak může vzniknout špatnou funkcí ledvin, zatížením nervového systému (například při stálém stresu), při poškození cév způsobeném sklerózou, přílišným solením a nadváhou. Vysoký tlak se však může projevit také podrážděním cév, jehož příčina je dodnes nejasná.

Vysoký krevní tlak často vzniká na základě duševního postoje, který člověk v prvních letech před jeho projevem ještě vědomě vůbec nevnímá. Následující způsoby jednání a rozhodování mohou vést ke znatelným poruchám buněk cévních stěn a nervového systému.
 

Člověk vystaví sebe a jiné tlaku; často kvůli sklonu k přehnané ctižádosti, perfekcionismu a smyslu pro výkon. Pod tlak se člověk dostane také tehdy, jestliže odsouvá podstatné a přednostní záležitosti na pozdější dobu.

Odpor cév může představovat vlastní, vnitřní odpor, možná proti blízkému okolí a událostem. Může být spojený se stálou vnitřní obranou, jestliže například někdo jedná a rozhoduje se kvůli chybějící odvaze proti vlastním pocitům.

Také tvrdošíjnost, paličatost a lpění na starých, zkostnatělých a dávno zastaralých názorech může vést k předčasné skleróze cév a vysokému krevnímu tlaku. 

Stálé rozčilení, stres, shon a spěch nás nabádají k většímu klidu a vnitřnímu duševnímu míru.

K vysokému tlaku mohou klidně vést i potlačené agrese. Jejich energie se musí někde vybít - nejprve ovlivněním buněčných funkcí v oblasti cévních stěn a nervového systému a po mnoha letech případně jako mrtvice nebo srdeční infarkt.


Zdroj: Christian W. Echter - Energie pro všechny buňky, nakladatelství Eminent

Reklama
Reklama

Komentáře

Petr (St, 22. 10. 2008 - 07:10)
To je tedy fakt objev hodný Nobelovy ceny.
Liba (So, 8. 11. 2008 - 20:11)
A nikde se nelze dočíst, jak pitný režim ovlivňuje krevní tlak.
Maik (So, 22. 11. 2008 - 19:11)
Echter je žvanil.
Akrim (St, 20. 9. 2017 - 15:09)
Lyrica
Reklama