Průjem - několik malých rad, jak na velký problém.

Komerční sdělení. Nejčastějším důvodem vzniku průjmu je narušení rovnováhy přirozené střevní mikroflóry. Ta je tělu vlastní a pomáhá mu bránit se proti škodlivým vnějším vlivům a patogenním mikroorganismům. Pokud je mikroflóra střeva v nerovnováze, dochází snadno k napadení viry, bakteriemi či toxiny a výsledkem je – průjem.

Jak průjem vzniká

Při průjmu je změněna funkce střeva, které místo vstřebávání tekutin a živin pracuje obráceně, tj. vylučuje tělní tekutiny do vnitřního prostoru střeva a výsledkem je průjem. Onemocnění zpravidla trvá tři až pět dnů a projevuje se odchodem více jak tří řídkých stolic během 24 hodin, někdy s pocitem na zvracení nebo zvracením, teplotou, bolestmi svalů, kloubů a hlavy, únavou, nechutenstvím, zimnicí, bolestí břicha, křečemi, neodbytným nucením na stolici, vyprazdňováním stolice s příměsí krve nebo hlenu.

Může se jednat zejména o

  • průjem virový /tzv.střevní chřipka/
  • průjem bakteriální /např. v letních měsících po požití závadných potravin/
  • průjem antibiotický - který provází užívání antibiotik. Antibiotika často likvidují kromě patogenních mikroorganismů i prospěšné bakterie ve střevě.

Hlavní zásady léčby

Základní léčbou průjmového onemocnění je zamezení odvodnění organizmu, které může být nebezpečné zejména pro funkci ledvin, ale i jiných orgánů. Čím je dítě menší, tím je více ohroženo akutním průjmovým onemocněním. Kojenec se mnohem rychleji odvodní než větší dítě a dospělý pacient.Léčba je proto založena na rychlé náhradě ztrát vody a minerálů a na včasném podání výživy ve formě dobře snášených potravin. Jako léčbu lze doporučit například Enterol , který podávaný u dětí i dospělých pomáhá zkrátit délku trvání průjmu, zlepšuje průběh onemocnění a brání jeho časnému návratu. Účinná složka Enterolu je zároveň přirozeně odolná proti antibiotikům a tím nabízí jedinečnou prevenci vzniku tohoto druhu průjmu

Závažně probíhající onemocnění dětí s těžkým stupněm odvodnění je nutné vždy léčit v nemocnici. V případě, že například dítě při průjmovém onemocnění i zvrací, bývá přijímáno do nemocnice dříve a častěji než dítě, u kterého převládá průjem. Akutní průjmová onemocnění kojenců a batolat mají být vždy posouzena lékařem stejně jako závažněji probíhající onemocnění u starších dětí. Lékař zhodnotí stupeň odvodnění a celkový stav pacienta.

Probiotika – moderní a šetrný způsob léčby

Probiotika jsou zdraví prospěšné mikroorganismy, jejichž užívání v přiměřených dávkách prokazatelně přináší jejich hostiteli příznivé účinky, jako například zlepšení rovnováhy střevní mikroflóry. V případě již zmíněného přípravku Enterol se jedná o mikroorganismus Saccharomyces boulardii – terapeutickou kvasinku.

Kvasinky obsažené v Enterolu dokáží dočasně zastoupit funkci přirozené střevní mikroflóry. Fungují jako její dočasný zástupce, brání střevo proti útokům virů a bakterií a poskytují tak poškozené střevní sliznici a mikroflóře čas k její regeneraci. Působí tím zároveň jako dočasný štít proti virům a bakteriím i jako pomocník při obnově populace mikroorganismů tělu vlastních. Účinky Enterolu jsou patrné i určitou dobu po ukončení léčby, proto Enterol chrání i proti časnému návratu průjmového onemocnění.

Saccharomyces boulardii – kvasinka obsažená v Enterolu je krom jiného neprodávanější probiotické léčivo na světě s více než dvěma sty klinických studií které potvrzují její účinnost. Výzkum probiotik včetně Saccharomyces boulardii zaznamenává v současnosti prudký rozvoj. Přírodní, šetrná a efektivní léčba, kterou Enterol svým uživatelům nabízí se v současnosti stává trendem nejen v léčbě průjmových onemocnění, ale i v léčbě střevních zánětů a jiných závažných onemocnění.

Více informací získáte na www.enterol.cz nebo ve Vaší lékárně.

Enterol je lék pro vnitřní užití. Před použitím čtěte pečlivě příbalovou informaci. V případě nežádoucích účinku se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Propagace značky Enterol.
Doktorka.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.
Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama