!PROTEST!

Zákon O zdravotní péči, který má být vbrzku projednán a schválen parlamentem, obsahuje ZÁKAZ LÉČITELSTVÍ a to ve všech jeho formách. Zákaz je důmyslně ukryt v prvních dvou paragrafech, aniž by léčitelství výslovně pojmenoval.

Konkrétní poslanci se musí dovědět, že jejich voličům záleží na zachování léčitelství, a že by mohli v případě schválení tohoto znění zákona přijít o hlasy ve volbách. Oslovujete své poslance následujícím prohlášením, které je možno zaslat také e-mailem. Oslovte výbor pro sociální politiku a zdravotnictví. Angažujte se, nebo již brzy nebudete mít vy ani vaše rodina žádnou možnost navštívit v případě potíží léčitele a využít možností alternativní (psychoenergetické, šamanské, klasické homeopatické, joginské, ajurvedické a jiné) léčby. Pošlete jim následující text - místo Václava Klause je možno uvést jiné poslance, adresy všech najdete na http://www.psp.cz/sqw/fsnem.sqw

Prof. Ing. Václav Klaus

předseda poslanecké sněmovny

Sněmovní 4

Praha 1

110 00

e-mail: posta@psp.cz

Vážený pane předsedo,

prosím, abyste věnoval pozornost mému následujícímu sdělení a zasadil se o zachování demokratických principů v otázce tak významné, jako je svobodný individuální výběr způsobu léčby.

Protestuji proti vládnímu návrhu Zákona o zdravotní péči, který v paragrafech 1 a 2 zcela eliminuje léčitelství. Tento zákon by znamenal totální zákaz po deseti letech širokého společenského rozvoje léčitelství, daného potřebou obyvatel tohoto státu. Zároveň by znamenal naprosto nevhodné podřízení léčitelství diktátu ministerstva zdravotnictví, do jehož resortu zdravotní péče spadá. Nepřímo, odkazem na ?odbornost? (§2) jsou eliminovány všechny duchovní metody léčby (homeopatie léčitelů, šiacu, šamanská léčba, spirituální či psychoenergetické léčitelství, regresní terapie, joga atp. atp.).

Jádrem problému je §2, který stanoví (s odkazem na další připravovaný zákon O odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání) kdo a kde výlučně (slovo ?JEN?) může široce definovanou zdravotní péči vykonávat. V definici zdravotní péče je zahrnuta i ?poradenská činnost? a ?sledování ukazatelů zdraví? - §1,čl.3.

Žádám, aby léčitelství, založené převážně na duchovních ideových principech, nebylo tímto zákonem omezeno (právo dané Listinou základních práv a svobod, čl. 2. odst.1), aby nebylo podřízeno ministerstvu zdravotnictví a materialistické filosofii (vědě) a zůstalo skutečnou alternativou a aby byla zajištěna demokratická svoboda volby léčby občanů tohoto státu podle jejich vlastního individuálního filosofického přesvědčení a osobního rozhodnutí.

Děkuji Vám.

podpis..............................................

Jméno a adresa.............................................................................................................................Autor: Jiří Čehovský

Alternativa s.r.o.

Elišky Přemyslovny 380

156 00 Praha 5

tel.: 02/57921631

fax: 02/57922331

http://www.ecn.cz/alternativa

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (18)

 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Vždy, když jsem cítila, že na mne něco leze (bolest hlavy, svalů, pálení v krku, uších...) zašla jsem k jedné pani v sousedství, která se zabývala aromaterapeutickými masážemi, reiky, kineziologií a šiatsu masážema. Udělala mi celkovou aromaterapeutickou masáž včetně obličeje a uvolnění dutin, doporučila mi bylinky a co nejméně jíst a já od ní odcházela , jak znovuzrozená a do dvou dnů jsem byla opět úpně zdravá. Pani se mi odstěhovala a já jsem jednou, kdy mi bylo opět zle, zašla k lékaři - přeplněná čekárna - po hodině jsem to vzdala a léčila se doma bylinkama vysokou dávkou vitamínu C, ovšem trvalo to déle a ten úžasný pocit uvolnění, který jsem zažila po masáži se nedostavil. Nedovedu si představit, že by ta pani dál bydlela v mém sousedství a já k ní nemohla zajít, protože by to znemožnil nějaký zákon. Přijde mi to jak novodobý (civilizovanější) hon na čarodejnice - ne umučit a upálit, ale znemožnit smysluplnou práci a obživu.(Ta pani si udělala rekvalifikační kurz maséra a plno dalších draze zaplacených kurzů poté, co přišla o práci ve vytunelovaném podniku). Jen ať je víc nemocných lidí v čekárnách doktoů, kteří nestíhají vyšetřovat a léčit, pouze jak na běžícím pásu předepisují prášky a víc nezaměstnaných lidí na podpoře, na kterou budeme vydělávat všichni my da?oví poplatníci! To má být cíl toho zákona?

  Čer 30, 2001
 • Obrázek uživatele Vilík
  Vilík (anonym)

  Jen si představte, kolik to stojí, aby někdo vystudoval na lékaře, (když mu to dobře jde, nebo když má dost prostředků aby studoval dost dlouho - to je jedno)a teď by měl být připraven o dobrou živnost doktora nějakým léčitelem? Kdo to asi dovolí? Kvalifikace, praxe, ordinace, nájmy, vybavení, léčiva, dobré bydlo - to musí zákonodárce svést na cestu podpory tohoto byznysu. Co uděláme, aby nám nevzali možnost zvolit si, jakým způsobem chceme být léčeni? I bývalí totalitní prezidenti a teď i současný využívají léčitele a co my? Nám poručí Parlament?

  Črv 01, 2001
 • Obrázek uživatele jiří mašek
  jiří mašek (anonym)

  No ono to vypadá na první pohled nenápadně, ale je to tam! Když budou chtít, všechno naráz odpíškají. Konec, šmytec, finito! Tudíž bombardujeme své "dobře placené, na nás však kašlající" politické zástupce různými dopisy, e-maily či návštěvami nyní, dokud lze SNAD něco ovlivnit!

  Črv 01, 2001
 • Obrázek uživatele Lajda
  Lajda (anonym)

  Zcela souhlasím s názorem Lenky o přeplněných čekárnách a víceméně bezhlavému předepisování léků našimi "odborníky, v medicíně promovanými", kteří svými léky většinou odstraní pouze projevy nemoci a po jejich skutečném původu již příliš nepátrají, z čehož vyplývá, že nemoc se dříve či později vrátí. Zajímalo by mě, proč vlastně chtějí zakázat léčitelství? Čím argumentují? Je to snad proto, že se mezi léčiteli nacházejí i ziskuchtiví podvodníci a šarlatáni, kteří člověku spíše ublíží než pomohou? Jistě, jsou tací. Ale není snad i v klasické medicíně takovýchto šarlatánů dost? Kolik již bylo stanovených špatných diagnóz a provedených špatných léčebných postupů jen díky zanedbání či nezájmu lékaře? Podle mého názoru je to tedy velmi jednoduché. Jelikož jsou lékaři i léčitelé různí, nechme na každém z nás, aby si vybral, co mu prospívá a vyhovuje lépe. Vždyť i lékařům a léčitelům dělá dobré či špatné jméno jen jejich práce. A je-li lékař či léčitel opravdu dobrý, jistě se to o něm ví. Pak by jistě bylo trestuhodné, neumožnit nemocnému člověku, aby tohoto lékaře či léčitele navštívil. Pro mnohé z nás by se to mohlo stát i osudným ...

  Črv 02, 2001
 • Obrázek uživatele Nela
  Nela (anonym)

  Co mi má kdo poroučet, jak naložím se svou případnou nemocí?! Já svoji léčitelku neopustím a ona mě také ne! Ale, že mi to mohou zkomplikovat, to je fakt. Nic takového by parlament neměl schvalovat. Jestli jsme svodoná země, se teď pozná!

  Črv 02, 2001
 • Obrázek uživatele Martin Culik
  Martin Culik (anonym)

  Tak farmaceutické firmy zase zalobovaly ! šmejdi !

  Čer 29, 2001
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  Zjišťuji, že naši zákonodárci schvalují jeden "lepší" zákon za druhým. Já osobně mám s léčiteli skvělé zkušenosti. Můj syn byl často nemocen na průdušky (skoro každý měsíc) a vždy ho léčili antibiotiky! To mu samozřejmě nepomáhalo, spíš ho to ničilo. Poslali nás na alergologii a určili diagnózu - alergie na roztoče. Začlo další nesmyslné léčení a užívání léku. Stejně to nepomohlo. Proto jsem na doporučení kamarádky zašla za léčitelkou, zpočátku jsem jí nedůvěřovala. Sdělila nám, že má úplně zničenou imunitu těla. Syn byl 2x na sezení a pil bylinkový čaj. Dostal se z toho do tří měsíců a od té doby nebyl nemocen a roztoče mu vůbec nevadí. To už jsou 3 roky. Zdárně překonává chřipkové epidemie a veškeré nachlazení. Je úplně fit. Proč jim zakazovat jejich činnost? Vdyť nám většina z nich hodně pomáhá !!! Znám i případy, kdy zachránili život. Prostě chemie ve formě léků nedokáže všechno. Dokonce i spousta lékařů vyhledává ve svém vlastním léčení pomoc léčitelů a někteří je doporučují svým pacientům. Tak proč schvalovat tento nesmyslný, škodlivý a všem ubližující zákon!!!

  Črv 03, 2001
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Pokud mi nepomuzou lekari, navstivim lecitele. Dle statistiky patrime k narodum, co maji vysokou navstevnost u lekaru. Cim to muze byt? Neni to i tim, ze lide maji urcite zdravotni problemy a u lekare se pomoci nedostane. Osobne mam zkusenost, ze misto odborneho vysetreni, jsou predepisovany ruzne leky, ktere vubec nezabiraji.

  Srp 09, 2001
 • Obrázek uživatele Šmíd Jan
  Šmíd Jan (anonym)

  Pani poslanci jiz udelali tolik spatných zákonů a tento je jeden z nich.A nebo zase budou novelizovat a pripravovat si dalsi praci pro praci a důlezitost.Lecitlům verim a jsem tak trosicku jeden z nich.pracuji jen pro rodinu a moc známé.Verim ze se vse napraví.

  Črv 04, 2001
 • Obrázek uživatele Boris
  Boris (anonym)

  Já bych řekl, že za tímto zákonem nestojí lékaři. Ti většinou mají tolik práce, že nestíhají a plat stejně nic moc. Já bych řekl, že to je dílo farm. firem. Lékař přece předepisuje léky a léčitel diety, bylinky, léčbu energií, půstem... Když mne bude bolet hlava a žádný léčitel mi nevysvětlí, s čím to může souviset a co bych měl ve svém životě změnit, tak budu nucen vzít si prášek ( buď ten, co je na předpis nebo ten, co je bez něj ), avšak budu zákazníkem farmaceutického průmyslu. Příjde mi , že je to tak, protože ani lékařům není povoleno po šesti letech studia medicíny studovat třeba dál 2- 3 roky přírodní medicínu, homeopatii nebo čínkou medicínu a oficiálně si otevřít praxi. Já osobně bych moc rád něco takového studoval, fakultu přírodní medicíny, avšak nic takového u nás není.

  Črv 04, 2001
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  Ahoj, myslim si, ze by lide meli mit moznost si vybrat - bylo by mozne udelat neco jako petici, kterou bychom zde mohli podepsat. Dekuji

  Srp 30, 2002
 • Obrázek uživatele Dominik
  Dominik (anonym)

  ANO JSEM PRO ABSOLUTNÍ ZÁKAZ TÉ LÉČITELSKÉ PAKÁŽE CO VYDĚLÁVÁ NA NEŠTĚSTÍ JINÝCH!!!

  Kvě 04, 2008
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Ano já také

  Kvě 04, 2008
 • Obrázek uživatele Nejsem léčitel
  Nejsem léčitel (anonym)

  Až někdy budeš potřebovat jejích pomoc,Jano a Dominiku jelikož ti doktoři nejsou schopni pomoci, tak jsem si zcela jistý že změníš názor.Nebýt léčitele tak asi nejsem mezi živými, a mé děti se tak zbavily alergii, což se doktorům specialistům nepodařilo. Dnes nepoužíváme tablety, platíme si to z vlastní kapsy a ujišťují Vás že to vyjde v konečném efektu rozhodně levnějí jak klasická léčba.Možná máte jiné zkušenosti jako mám já ale u doktora jsem 5 minut, a u léčitele hodinu a vsadil jsem se ze svým spolužákem, jak dlouho budu v ordinaci a co mi předepíše, a náhodou jsem měl sto procentní pravdu.Na druhé straně si vážím doktorů, jejích vzdělání, ale bohužel je velmi málo doktorů, kteří umí léčit.

  Kvě 07, 2009
 • Obrázek uživatele léčitel
  léčitel (anonym)

  prijdte a za pouze 3000 na vas vložím ruce a uzdravím vas v 1 fázi pak prijdou dalsi po pouze 5000! urcite to stoji za to! volejte kdykoliv: 728324150

  Kvě 08, 2009
 • Obrázek uživatele Kvasničko,
  Kvasničko, (anonym)

  vetšina papalášů krade a podvádí, Klaus to jenom zastřešuje. Protestuj taky proti nim, Klaus to nezachrání, je to jen trapná figurka pro reprezentaci.

  Črv 28, 2011
 • Obrázek uživatele Jaroslav Kvasnička
  Jaroslav Kvasnička (anonym)

  vetšina papalášů krade a...CHtěl bych poděkovat webmisterovi doktorky,že mi zde vymazal mých 17 příspěvků v tomto vláknu a tak ze mě udělal trochu blázna.Já Vám však odpouštím.Ne já,ale Vy by jste to vše za mne zchytal.Ostatně vláda Č.R. a president Č.R. Václav Klaus nic jiného než zastrašovat,lhát,krást a vraždit neumí...Ještě jednou Vám děkuji a přeji Vám jen to dobré ve Vašem životě.J.K.

  Srp 28, 2011
 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  Asi takhle.Kdo chce,tak si pomoc najde a kdyz ho zklamou doktori,proc nehledat pomoc jinde? Ja to udelala a jsem vdecna pani lecitelce,ktera mi zbavila dlouhodobych migren,s kterymi jsem se potykala moc dlouho.I s doktorskou pomoci na ....!U pani jsem lezela 2hodiny a od te doby se mi to nevratilov a uz je to dlouhych 5let.Od te doby se citim jak znovuzrozena.Jeste jednou diky ji.

  Bře 11, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama