Reklama

Prospěšnost hřebíčkového oleje pro zdraví a krásu

Hřebíčková silice má antimikrobiální, protiplísňové, antiseptické, protivirové, afrodiziakální a stimulující účinky. Éterický olejíček se používá při řadě zdravotních problémů.

Hřebíček je plný minerálů včetně vápníku, železa, fosforu, sodíku, draslíku a vitaminu A  a C.

Zdravotní výhody hřebíčková silice jsou následující:

Bolesti hlavy: Hřebíčkový olej ve směsi se solí aplikovaný na čelo poskytuje chladivý účinek a pomáhá při získávání úlevy od bolesti hlavy.

Dentální hygiena: Téměř všechny významné stomatologické výrobky používají hřebíčkový olej jako jednu z hlavních složek. Dezinfekční vlastnosti oleje pomáhají při snížení zubní bolesti, bolesti dásní a při vředech v ústech. Hřebíčkový olej obsahuje sloučeninu eugenol, která je využívána v zubním lékařství. Kloktání s zředěným hřebíčkovým olejem pomáhá při uvolnění bolesti v krku a infekci. Charakteristická vůně hřebíčku pomáhá zbavit se špatného dechu. Nezapomeňte použít naředěný hřebíčkový olej, protože může být docela silný a způsobit popáleniny v ústech.

Reklama

Imunita: Hřebíček i hřebíčkový olej jsou užitečné pro posílení obranných mechanismů v lidském těle. Jeho antivirové komponenty a možnost čistit krevní oběh zvyšují odolnost proti nemoci.

Infekce: Díky svým antiseptickým komponentům, hřebíčkový olej je prospěšný při řezných ranách , svrabu, plísňových infekcích, modřinách, potničkách atd.  Také je používán pro řešení pokousání hmyzem. Hřebíčkový olej může být velmi silný a tak je nejlepší, pokud je  užíván ve zředěné formě. Dále by neměly být používány na citlivé typy pleti .

Kůže zdravotní péče: Hřebíček olej se běžně doporučuje pro péči o pleť, zejména na pomoc těm, kteří trpí akné.

Stres: Hřebíčkový olej je afrodisiakum a je vynikající pro uvolnění napětí. Má stimulující vliv na myšlení a odstraňuje psychickou únavu a vyčerpání. Hřebíčkový olej také navozuje spánek a je užitečný v boji proti nespavosti. To je výhodné pro řešení psychické problémů včetně ztráty paměti, depresivní poruchy a úzkosti.

Dýchací problémy: Hřebíček olej má chladivý účinek, který společně s protizánětlivým působením vyčistí nosní dutiny. Jako expektorans pomáhá při různých respiračních problémech včetně kašle, nachlazení, bronchitidy, astmatu, záněty vedlejších nosních dutin a tuberkulózy.

Bolest ucha: Směs teplého hřebíčkového a sezamového oleje je skvělý lék na bolesti ucha.

Břišní potíže: Hřebíčkový olej pomáhá při škytavce, pálení žáhy, kinetóze a plynatosti. Proto je hřebíček považován za jedno z nejdůležitých koření v indické kuchyni.

Nevolnost: Hřebíčkový olej je účinný v případě nevolnosti a zvracení a je také často používán v průběhu těhotenství.

Průtok krve: Hřebíčkový olej pomáhá zvyšovat celkovou rychlost metabolismu zvýšením krevního oběhu a snížením tělesné teploty.

Krevní filtr: Hřebíčkový olej také pomáhá při čištění krve.

Diabetes: Spolu s čistěním krve, hřebíčkový olej také pomáhá při řízení hladiny glukózy v krvi a tím prospívá lidem trpícím cukrovkou.

Cholera: Věří se, že hřebíčkový olej může být nápomocen při boji s cholerou.

Zdroj: Beauty Health Tips
 

Reklama

Komentáře

Zdenek (Ne, 21. 12. 2014 - 13:12)
Může mi nekdo poradit? Může hřebíčkový olej ulevit při bercovich vředech?
Marcela Může m… (St, 14. 4. 2021 - 21:04)
Prosím pomůže mi hrebickovy olej na plíseň na palcich u nohou.Děkuji Marcela.
Simona (Po, 9. 1. 2023 - 00:01)
Určitě, ale je potřeba, pokd je ložisko i na nehtech aplikovat i co nejdál pod nehty.
Marcela Může m… (St, 14. 4. 2021 - 21:04)
Prosím pomůže mi hrebickovy olej na plíseň na palcich u nohou.Děkuji Marcela.
Nelinka (Po, 27. 9. 2021 - 09:09)
Dobrý den, hřebíček je přímo vše lék! Pužíváme ho doma neustále. Nejčastěji ho kupuji jako olej https://www.drpopov.cz/produkt/hrebickovy-olej/
Zuzu (Pá, 29. 10. 2021 - 20:10)
Zdravím tady ten olej z drpopov mi moc pomohl na mou problematickou pleť
Reklama