Reklama

Projevy kvasinek u dospělých

Příznaky kvasinkové nákazy u dospělých jsou často natolik všeobecné, že je lékař bez dalších diagnostických opatření jen velmi těžko může přičíst na vrub kvasinkové nákaze.

Výčet sahá od chronických infekcí a bolestí hlavy přes chronickou únavu nebo deprese až po bolesti nervů a kloubů. Tyto plíživé příznaky mohou vystupovat samy nebo v kombinaci s jinými příznaky a mohou být více či méně výrazné. Jiné obtíže naopak zřetelně ukazují na příčinu onemocnění.

Kůže. Kvasinková nákaza se projevuje hlavně obtěžujícím svěděním. Povrch kůže je bělavý a často šupinatý nebo se tvoří malé puchýřky.

Nehty. Kvasinky se usazují za nehty na nohou i na rukou. Vytvářejí bělavá až nažloutlá prosvětlení, nehet se pomalu uvolňuje z lůžka a zbarvuje se.

Trávicí orgány. V popředí obrazu nemoci stojí u dospělých nadýmání s bolestivými kolikami, především po požití sladkých jídel. To je způsobeno tím, že kvasinky vyrábějí ve střevě plyny. Někdy se vytvoří tolik plynu, že se břicho silně vyklene a bránice (pro dýchání velmi důležitý sval mezi dutinou hrudní a břišní) je tlačena směrem nahoru. To může zvláště negativně ovlivnit nález u lidí, kteří mají poškozené srdce nebo plíce jinou nemocí. Vyklenutí bránice má za následek dechovou nedostatečnost a výrazně sníženou toleranci zátěže. Tyto projevy lékař označí za Rhoemheldův syndrom.
Zůstanou-li kvasinky ve střevě delší dobu, může vést chronické dráždění střevní sliznice k průjmům. Houbové jedy narušují činnost střevní svaloviny a vyvolávají zácpu, Tak dochází střídavě k průjmům a zácpám.

Reklama

Úporným svěděním na sebe upozorní kvasinky, které se dostaly až ke konečníku. Dojde-li škrábáním k poranění kůže konečníku, může vzniknout mokvavý, špatně se hojící ekzém.

Uši. Jsou-li kvasinky přeneseny do vnějšího zvukovodu, může počáteční svědění přejít v silné bolesti, které jsou bolesti ucha vyvolány zánětem.

Pohlavní orgány. V oblasti ženských pohlavních orgánů je nejdříve nápadný bílý výtok, který je doprovázen intenzívním svěděním. U mužů může kvasinková nákaza v oblasti genitálií také vést k výtoku a ke svědění, ovšem později než u žen. Kvasinkové jedy mohou narušit produkci hormonů v těle, následkem čehož často polevuje u mužů i u žen sexuální touha. Sexuální nezájem pak vede k nespokojenosti v partnerském vztahu, čímž se okruh problémů rozšiřuje. Útěcha je hledána v jídle, především ztráta zájmu ve sladkostech, a často, bohužel, i v alkoholu. Vydatný o sex nadbytek uhlovodanů vyživuje patogenní kvasinky, čímž se frigidita prohlubuje. Začarovaný kruh se uzavírá. Přibraná kila nepřidají na kráse ani na spokojenosti.

Nedostatek minerálů a vitaminů vyvolaný kvasinkami může vést k vypadávání vlasů, lámavosti nehtů, chronickým ekzémům a ke kazivosti zubů. Houbové jedy mohou nejrůznější vyvolávat bolesti hlavy, migrénu, bolesti kloubů, svalů.

Následkem celkového oslabení imunitního systému se snáze prosadí alergie, chronické záněty a jiné nemoci. Asi 90 % nemocných s neurodermatidou trpí současně kvasinkami ve střevě. Nedá se však říci, zda předcházela neurodermatida kvasinkovému onemocnění či naopak.
Také astma bronchiale, lupenka (psoriasis) a revma jsou zhoršení alergie

zdroj: Dr. med. Eva-Maria Kraske - Kandidóza

Reklama

Komentáře

studentka zdravky (St, 3. 5. 2006 - 20:05)
strasne se mi libil vas clanek o kvasinkach a vcechno kolem toho potrebovala sem to do skoly a moc se mi to hodilo velice zajimave informace.dekuji
Petra (Po, 17. 7. 2006 - 12:07)
chtela bych se zeptat na neco.Budu rada za kazdou odpoved muj problem je ze mam nejaky hustsi vytok z pochvy a divne zapacha nevim vubec cim to je.odpovedi posilejte na muj e-mail petulka19911"seznam.cz strasne me zajima co to je a jak to vylecit.prosim odpovezte nekdo
Hanka (Čt, 20. 5. 2021 - 19:05)
Milá Petro,nejlepší cesta jak vyřešíš Tvůj problém je návštěva Tvého gynekologa.
Zdravím.
Návštěvník (Po, 17. 7. 2006 - 13:07)
Spousta informací je v rubrice "Kvasinky, kandidóza, mykóza", nemá cenu začínat na tohe téma novou diskusi.
mirka (Ne, 31. 12. 2006 - 13:12)
Měla jsem candidu a.v ústech a jícnu strašně dlouho a pomohla až vakcína a omezení cukru a lepku.Je to úporné onemocnění beroucí chuŤ do života.
Rut (Út, 23. 1. 2007 - 19:01)
bílý povlak na jazyku - je to candida?
Návštěvník (Čt, 22. 9. 2022 - 10:09)
Co znamená bíly povlak na jazyku
Hanka (Po, 3. 10. 2022 - 11:10)
může znamenat problémy s trávícím traktem, střevy, kvasinkami - https://zdravi.doktorka.cz/diagnostika-podle-jazyka
Mira (Ne, 4. 2. 2007 - 20:02)
Ahoj Rut,někde v článcích se nachází jednoduchý test-ráno až vstaneš než něco sníš,a než vyčistíš zuby,plivni do sklenice s vlažnou vodou a nech stát v teplém prostředí,když od sliny co zůstane napovrchu visí dolů bělavé provázky je to čilá kandida.Hnusnou jistotu ti dodá mikrobiol.vyšetření,pokud se ti povede přimět lékaře k vydání žádanky...Ale povlak může způsobit i jakýkoli jiný a třeba dobře léčitelný zánět v těle,tak než budeš mít jistotu z rozboru tak neboj...
bara (Ne, 4. 2. 2007 - 20:02)
a jak dlouho se to ma nechat v teplo?
Ráďa (Pá, 29. 5. 2009 - 13:05)
Suflinko mám pro tebe jednu radu. Měla jsem taky snad veškeré krémy a čípky, ale až pak jsem k tomu ještě přidala Wobenzym a postupně jsem se návratu mykózy zbavila. Neměla jsem jí už rok a půl a vděčím tomu Wobezymu, který mi pomohl dát do pořádku rozházenou imunitu. Rozhodně ti doporučuji to spojit s antimykotiky, které budeš brát příště a klidně se poraď i s gynekologem, protože sama uvidíš, že ti to jen doporučí. Držím pěsti.
Mira (Čt, 8. 2. 2007 - 15:02)
Ahoj,stačí čtvrt až půl hoďky a poznáš to moc dobře,jsou to bílé chuchvalce visící v kanicích dolů.radši aŤ nic takového nenajdeš.
Eva (Čt, 15. 2. 2007 - 11:02)
Ano bílý jazyk je většinou candida.Pomáhá aloe.Napsala jsem to na odkaz kvasinky.Léčba je zdlouhavá.
emilka (Po, 5. 3. 2007 - 17:03)
http://www.chlamydie.info/
mohou to být i tyto potíže, a protože lékaři neradi připouští léčbu chlamydií, i když se potvrdí jejich výskyt, trpí mnoho lidí zbytečně....
protože existuje způsob léčby
žádej testy a vyšetření
Margot (St, 18. 4. 2007 - 13:04)
To Mira: Muzu se zeptat, kde bych ten clanek nasla? Myslite, ze ten test se zaklada na pravde?
Nadín (St, 18. 4. 2007 - 14:04)
Míro, fujtajbl. Uplně se toho děsím. Představa něčeho co si uvnitř mě vesele žije mi obrací žaludek naruby. No, ale plivnu si. Díky za tip.
Mira (So, 12. 5. 2007 - 15:05)
Ahoj Margot a Nadín,test s plivnutím je pravdivý bohužel na 100% :)),a bohužel já též těžce snáším pomyšlení nejen na to co si ve mně vesele žije,ale navíc mě to ještě pěkně morduje.Článek najdeš na seznam..candida albicans..asi 5.článek odshora(autorovi patří dík)-název:Candida albicans-Očkování-výkladový slovník-candida albicans-nespavost-detoxikace-k tomuto tématu mě dovedl dopis čtenářky....Tak ať najdeš co hledáš,ahoj!
R. (Po, 23. 7. 2007 - 07:07)
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli byste mi někdo neporadil za jakým doktorem bych měla kvůli kvasinkám zajít? Nejdřív jsem byla na gynekologii kvůli výtokům a tam mně právě objevili ty kvsinky, jenže to řeší neustále jen nějakými čípky, které mi vůbec nepomáhají a navíc v poslední době mám neustále nafouklé břicho, svědivý konečník a začaly mi padat vlasy, což mě dost znepokojilo. Můj gynekolog ale nic neřeší, jen mi napíše ty čípky, ale podle toho co jsem si přečetla si myslím, že by se tenhle problém už měl řešit i jinak než jen čípky, že by bylo třeba užívat i nějaké léky vnitřně. Proto se ptám, na jakého lékaře se s tímto problémem obrátit, jestli na praktického nebo to spadá pod interní nebo imunologie? Na interní nebo imunologii je ale asi třeba doporučení ne?
Jenyk (So, 28. 7. 2007 - 20:07)
Na kvasinky 100% pomáhá výtažek z grepových jadérek, který se dá běžně koupit v lékárně pod názvem Citrovital nebo Greposept, stojí do 120,- za 20ml. Beru jej asi 5 let a kvasinky mám už jen výjimečně,pomáhá i na bolesti v krku při nachlazení,afty,štípnutí hmyzem...
Z. (Čt, 18. 10. 2007 - 15:10)
Zkuste přípravek jménem Candivac..a laktobacily, jinak zajít na imunologii a přesně říct, že chcete otestovat na canduidu..
AAAA (Po, 26. 11. 2007 - 22:11)
Ahoj,slyšela jsem,že na kvasinky pomáhá obyčejný bílý jogurt,odbourává kyselost.
Pavel P. (Čt, 29. 11. 2007 - 10:11)
Čau...jsem se chtěl optat ohledně těch kvasinek,mám totiž žlutý povlak na jazyku a doktorka mi řekla,že to jsou kvasinky,už to mám tak půl roku a od té doby,co to mám,se cítím furt nějak blbě,jsem kuřák,ale i alergik...je to nebezpečné bo jak by se to dalo léčit....???Minule jsem bral antibiotika,jak jsem byl nemocný a ztratilo se to,ale po dobrání se to vrátilo,je to nějak nebezpečné????Dík
Pavel P. (Čt, 29. 11. 2007 - 10:11)
Čau...jsem se chtěl optat ohledně těch kvasinek,mám totiž žlutý povlak na jazyku a doktorka mi řekla,že to jsou kvasinky,už to mám tak půl roku a od té doby,co to mám,se cítím furt nějak blbě,jsem kuřák,ale i alergik...je to nebezpečné bo jak by se to dalo léčit....???Minule jsem bral antibiotika,jak jsem byl nemocný a ztratilo se to,ale po dobrání se to vrátilo,je to nějak nebezpečné????Dík
Bohumil (Út, 27. 5. 2008 - 17:05)
Vím o produktu, likvidujícím kvasinky.Zájemcům odpovím na:bjaeger"tiscali.cz
Návštěvník (Út, 27. 5. 2008 - 17:05)
Pokud mate zajem o jakoukoliv radu, konzultaci Vaseho zdravotniho stavu, ci nasazeni 100% prirodnich a ucinnych preparatu podivejte se na www.energy-nature.blog.cz nebo napiste na eva.jm"seznam.cz
míla (Čt, 10. 7. 2008 - 11:07)
mám dlouhodobě příznaky popsané v tomto článku (trávicí orgány, plynatost,...bolesti kloubů, astma).
máte někdo radu jakými léky se lze problémů zbavit?
dík za informace
zuzana m. (St, 16. 7. 2008 - 21:07)
ahoj prosim poradte mi neustale jezdim k zenskemu doktorovi s potizemi s kvasinkama neustale mi svedi a pali doktor mito leci strasne dlouho chvili to da pokoj a pak zase bili vytok a paleni dporovazi svedeni nevim co mam delat
lacoSK (Út, 22. 7. 2008 - 20:07)
Dobrý den,
mna už vyše roka svrbi konečník a nič na volný predaj mi zaťial nepomohlo.
Petra (Út, 29. 7. 2008 - 04:07)
Pani Doktorko, slysela jsem, ze vyplachy z jablecneho octu pomaha pri posevni mykoze,neporadila byste mi jak se to pouziva? Dekuji.
Petra (Út, 29. 7. 2008 - 04:07)
Pani Doktorko, slysela jsem, ze vyplachy z jablecneho octu pomaha pri posevni mykoze,neporadila byste mi jak se to pouziva? Dekuji.
ferdo (Čt, 7. 8. 2008 - 17:08)
chtel by se zeptat co je to když se mi na varlatech vytvorila bíla škvrna a dost to aj svedí, ale vyzerá jen jako pigmentová???????
tereza (Út, 2. 9. 2008 - 09:09)
Dobrý den, mám v poslední době problém s tělními plyny, nehromadí se, ale naopak se mi zdá, že nadměrně "prdím". Stravu jsem nezměnila, dokáže mi někdo pomoci?
Návštěvník (Út, 2. 9. 2008 - 09:09)
taky prý pomáha pít a výplachy,citron.štávou,pak australský olejíček Tea Tree Oil.výplachy,česnek jíst co nejvíce.
Dost žen říká: zkušenosti ze života problémy nastali přenosem od sex.partnera na intim.místě stále svrbění a ne se toho pak zbavit.
marika (Út, 2. 9. 2008 - 09:09)
taky prý pomáha pít a výplachy,citron.štávou,pak australský olejíček Tea Tree Oil.výplachy,česnek jíst co nejvíce.
Dost žen říká: zkušenosti ze života problémy nastali přenosem od sex.partnera na intim.místě stále svrbění a ne se toho pak zbavit.
IVA (Čt, 23. 10. 2008 - 19:10)
DOBRY DEN JA MAM KVASINKY PO PRVE JE TO PRENOSNE NEBO NE?? PREDEM DEKUJI
Eva (St, 7. 1. 2009 - 19:01)
Dobrý den,můžete mi poradit?Já teda nevím jak je diskuze stará,takže nevím jestli mi někdo odpoví,ale aspoň zkouším.Před 5 dny jsem dostala kvasinky,teda aspoň podle příznaků to kvasinky jsou,u lékaře jsem nebyla,koupila jsem si Canesten 1 a používám bílý jogurt.Včera jsem užila Canesten a dnes se mi intimka zabarvila trochu dočervena.Mám před menstruací,ale jsem docela z toho nervózní.Nemáte některá s tím zkušenosti?Díky moc
Návštěvník (St, 7. 1. 2009 - 19:01)
Ivo,je to přenosné!!!!! Místo psaní dotazů radši čti - tuto diskusi, vygůglovaný materiály...
Návštěvník (Po, 16. 2. 2009 - 15:02)
musím říct,že opravdu by ženy měly méně potíží,kdyby mužská populace byla nucena chodit,také k nějakým lékařům na praventivní prohlídky...jako ženy na gynekologii.Výplachy nedoporočuji dělaly se za doby našich babiček a myslím,že spíš užkodí než pomůžou..Tea Tree OIL je opravdu dobrý ,ale jen když je vše na začátku a není to už chronické...Je lepší být na gynekologii jako doma než pořad neco řešit po internetu a nebo se řídit rady kamarádek a jiných -jedna paní povídala pak jsou ztoho pěkné polízanice.
Míla (St, 25. 2. 2009 - 16:02)
doporučuji stránky www.bylinky.zde.cz a kliknout na Dub letní. Jednak jsou to velice pěkně dělané stránky a odvar z dubové kůry je jedinečný, dá se pít, trošku svíravý, ale časem je i lahodný, - ničí plíseň Candida. Přečtěte si celý článek i s dopisem. Věřím tomu, mám s dub.kůrou jen dobré zkušenosti.
andrea 28.2.2009 (So, 28. 2. 2009 - 13:02)
ahoj ja mam asi take kvasinky podle prisnaku ale az vcera jsem zjistila ze jsou to kvasinky a ne obycejne vytoky.chci se zeptat jestly je to prenosne a naky nejrychlejsi recept dekuju moc za rychlou odpoved.
andrea 28.2.2009 (So, 28. 2. 2009 - 13:02)
ahoj ja mam asi take kvasinky podle prisnaku ale az vcera jsem zjistila ze jsou to kvasinky a ne obycejne vytoky.chci se zeptat jestly je to prenosne a naky nejrychlejsi recept dekuju moc za rychlou odpoved.
Suflinka (St, 29. 4. 2009 - 16:04)
Holky několik let mě trápí kvasinky..Léčila jsem ji všemi možnými krémy, čípky, antibiotiky i dietou a stále nic nezabírá prosím kdo má nějaký stoprocentní recept poradťe!Už nevím jak dál i přítel si všimnul na svém přirození že po sexu není něco ok!!
Erika22 (Út, 16. 6. 2009 - 19:06)
Dobrý večer, nevím čím to je, ale strašně mě svěděla vagína, myslela jsem, že mi opět začli kvasinky, jenže se podívám do zrcátka a mám oteklé stydké pysky a je to šíleně nepříjemné ! Nevíte čím to může být? Z pomoc děkuji.
JANCY (So, 5. 9. 2009 - 17:09)
PORAD JSEM NAFOUKLA A MAM PORAD VERTRYALE AZ TO NENI NORNALNI
meg (Pá, 23. 7. 2010 - 18:07)
Ahoj .Co se týče krku chce to hodně pít nealko nápoje,nekouřit,nepít alkohol a moc kávu. Vyhýbat se sladkému a dodržovat ústní hygienu.Škrabka na jazyk,kartáček pasta,mezizubní kartáčky,ústní voda+spravené zuby.Taky z orál sexu se může něco chytnout. u chlapů není většinou nic vidět ,ale je to tam,takže aspon dobrá hygiena a občas výtěr z krčku.
Tereza (Ne, 5. 9. 2010 - 22:09)
Dobry den, chtela jsem se take zeptat..uz delsi domu me trapeji kvasinky na jazyku a zaboha se jich nemohu zbavit. Zajimalo by me, zda nevite nejakou ucinou lecbu. Nepomohl mi ani od doktorky doporuceny mundisalgel a ani anti lac..navic jsem ted v ptvnim trimestru tehotenstvi, tak bych potrebovala neco, co neskodi tehotnym zenam. Moc dekuji
radim (Čt, 14. 7. 2011 - 10:07)
Ahoj Rut,někde v článcích...ahoj,no mam nahoře zustanou sliny a dolu visi takove tenke spagatky,to je ono?a co muzu mit?libal jsem se s jednou holkou nedavnocizinkou,muzu dostat kandidu slinami?a je to nebezpecne?a jak to vylecit?
Hanka (Čt, 20. 5. 2021 - 19:05)
Ahoj Radime, trochu zmatečný dotaz,ale líbat a možná i něco víc s c i z i n k o u, to bych byla ráda
že bych chytla jen tu candidu !
alan (Čt, 14. 7. 2011 - 18:07)
Čau...jsem se chtěl optat...ahoj,ja mam pravdepobone taky kvasinky,teda candidu,libal jsem se z jednou holkou a pry se to prenasi i slinami nebo oral sexem, co ti rkel doktor na to?jak to lecis ty kvasinky?ten jazyk se mi taky nelibi,jednou je vic bily jednou min, jednou štipe jednou ne atd
alan (Čt, 14. 7. 2011 - 18:07)
Čau...jsem se chtěl optat...ahoj,ja mam pravdepobone taky kvasinky,teda candidu,libal jsem se z jednou holkou a pry se to prenasi i slinami nebo oral sexem, co ti rkel doktor na to?jak to lecis ty kvasinky?ten jazyk se mi taky nelibi,jednou je vic bily jednou min, jednou štipe jednou ne atd
Reklama