Projekt Doktor nonstop

Projekt Doktor nonstop by měl podle jeho tvůrců vyplnit mezeru na trhu zdravotních služeb. Lidé, kteří do něj vstoupí, budou mít 24 hodin denně možnost poradit se po telefonu o svých zdravotních obtížích a přivolat si lékaře domů. Za to zaplatí ročně 4200 korun, řekl novinářům ředitel projektu Rudolf Foglar.

"Je to na hraně zákona, jestli si lidé platí za péči, kterou jim hradí zdravotní pojišťovny," řekl ČTK místopředseda Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost Milan Kudyn. Připomněl, že pediatři nabízejí rodičům, že za 2000 korun ročně budou nepřetržitě na telefonu a přijedou jejich dítě ošetřit. Péči vykazují zdravotní pojišťovně, poplatek je za nadstandard, že jsou kdykoli k dispozici, zdůraznil Kudyn.


Mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt ČTK řekl, že kdo nepřetržitou službu nabízí, nemůže chtít peníze za nic, co je hrazeno ze zdravotního pojištění. Platit prý lze za trvalou dostupnost péče, ale ne za péči samotnou. "Když je někdo ochoten službu nabízet a lidé ji chtějí a mají na to peníze, nevidím na tom nic špatného," dodal.


Foglar vysvětlil, že pečují o pacienty, kteří se sami přihlásili a souhlasí s poplatkem. Smlouvu se zdravotními pojišťovnami nemají a nežádají od nich ani, aby jim péči proplatily. "Lékaři nemají pro tuto službu smlouvu s pojišťovnou, ošetření tak je určitou formou nadstandardu," řekl.


Lékařská soukromá pohotovostní služba inzeruje svoji nabídku na www.doktornonstop.cz. Upozorňuje, že v případě ohrožení života je nutno volat záchrannou službu, pohotovostní služba ji nenahrazuje.


Projekt se zatím ověřuje v Praze, do půl roku se rozšíří i do krajů. Podle oslovených lékařů by měla větší dopad v oblastech, kde jsou se zajištěním pohotovostí problémy. V hlavním městě jsou pohotovosti na poliklinikách a ve velkých nemocnicích. V krajích ji obvykle přes den zajišťuje tamní záchranka a v noci nemocnice, v řadě míst ale i soukromé praxe.


Naďa Myslivcová - ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele Mudr. prachy
  Mudr. prachy (anonym)

  To je bezva, nemas prachy na to? no tak at´ si ty a tvoje děti trhnou-tak bych tady ten projekt charakterizovala. Třeba časem se zruší pohotovost pokud´ toto zavedou, anebo pohotovost bude jenom pro úrazy, nebo tam bude dr. ,který na mě bude hledět, zase někdo , kdo nemá prachy , tak leze sem a .... Je to tak už dávno neplatí , že za prachy za zdraví nekoupíš, do určité míry to jde, viz. i poslední dobou články v MF, kde se rozebírala rozdílná péče o nemocné s rakovinou.-kvůli fianncím, ne kvůli specialistům v daném kraji. Co nám, naše zdravotnictví ještě prodá? Už máme platit za recepty , návštěva lékaře, taky? Lze se mnou nesouhlasit, kolik lidi , tolik názorů, ale mám svoje zkušenosti a doktory osobně znám, není lékař, jako lekař, tak jako v každé profesi.

  Feb 21, 2007
 • Obrázek uživatele Bobo
  Bobo (anonym)

  Souhlas, taky jsem pro zrušení pojištění na běžné nemoci, jen se to rozkrádá a zneužívá. Když si to bude každý hradit ze svého, tak si peníze ohlídá. Když si pojistíte auto, tak taky nejdete s každou prkotinou na pojišťovnu. Pojištění bych nechal jen na hodně drahá léčení.

  Feb 21, 2007
 • Obrázek uživatele Luky
  Luky (anonym)

  Nejsem si jistý, co je to vlastně za službu? Chápu různý nadstandarty a výhody majetnějším, ale toto nechápu, vždyť - a to je fakt - je Váš lékař, ten kdo Vás eviduje, povinen slibem nejen lékařským, přijet domů na zavolání, máte-li krajní problémy.( To, že jedete na pohotovost, nebo že voláte sanitku, je pouze Vaše volba). U nás to tak funguje, mám-li obtíže, které mi brání vyhledat lékaře osobně, volám svého ošetřujícího a ten buď přijede, nebo mě po uvážení doporučí tu pohotovost. To samé platí u mých dětí. Pěkný den přeji a uvědomte si, že každý návrh na placení a zavádění běžných činností jako nadstandart, se tak brzy dostaneme do stavu, že budeme platit i za pěkné počasí - výjde-li meterologům jejich předpověď

  Feb 24, 2007
 • Obrázek uživatele Michala Dostálová
  Michala Dostálová (anonym)

  Bohužel v dnešní době už není standartem,aby váš praktický lékař za vami přijel. Třeba u mě na Praze 2 za mnou doktor nepřijede. Jak je to jinde, nevim. Proto jsem si zaregistrovala u Doktora nonstop a mám zajištenýho doktora až do domu. Proste mám 100% jistotu, že za mnou doktor přijede hned...Ne až za dvě hodiny,až se uvolní z ordinace.

  Zář 10, 2007
 • Obrázek uživatele Skrblík.
  Skrblík. (anonym)

  Můžeš mi napsat, kolik to stojí?

  Zář 10, 2007
 • Obrázek uživatele Věra
  Věra (anonym)

  To by mě taky zajímalo kolik to stojí a ještě jsem z Havířova kde se dá zjistit doktor nonstop je nějaká databáze na internetu dík za odpověd

  Zář 10, 2007
 • Obrázek uživatele Paul
  Paul (anonym)

  Viz. www.doktornonstop.cz - je to zcela soukromá zdravotní služba, bez JAKÉKOLI vazby na veřejné finance nebo na prostředky ze zdrav. pojištění. Chceš tu službu? Nebo jakoukoli jinou? Zavolej, službu přijmi a zaplať. Tak to chodí. Nechceš tuto službu? Nech být a postupuj v rámci svého zdrav. pojištění. Tečka

  Zář 10, 2007
 • Obrázek uživatele Věra
  Věra (anonym)

  Dík hned kouknu na web

  Zář 10, 2007
 • Obrázek uživatele Simona
  Simona (anonym)

  Dobrý den jaká mast je nejlepší na impetigo?děkuji

  Srp 23, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama