Proč se neprověřují přírodní způsoby léčby rakoviny

Výzkum rakoviny je extrémně drahý. Většinu výzkumů přímo či nepřímo financují farmaceutické firmy. Je jasné, že farmaceutické firmy nemají žádný zájem na dokazování, že nějaký přírodní produkt nebo strava dokáží léčit rakovinu.

Z produktů, které nejsou patentované, nejsou zisky, anebo alespoň ne takové zisky, jaké si farmaceutické firmy představují. Jsou zavázány svým akcionářům, musí dosa­hovat zisku prodejem drog. Stejně jako každá jiná veřej­ná společnost jsou morálně zavázány maximalizovat zisky a bojovat proti všemu, co by se mohlo jejich zisků nega­tivně dotknout (Pokud jste v tomto směru na pochybách, přečtěte si knihu od Joela Bakana The Corporation). Jejich zájmem není přímo léčit, mají zájem o zisk. Nepatentované přírodní látky jsou pro ně samozřejmě bezvýznamné, vý­znam pro ně mají jen patentovatelné drogy.

Pravděpodobně nejlepší definice rozdílu mezi ortodox­ním sektorem na jedné straně a alternativami na straně dru­hé je tato: jedno závisí na patentovaných drogách, druhé je založeno na nepatentovaných látkách a terapiích.

Obrátíme-li pozornost k “nezávislým“ výzkumům ra­koviny prováděným charitami, měli bychom se ptát, proč nefinancují výzkum oblastí, které nejsou patentovatelné. Určitě by měly. Skutečnost, že to nedělají, je skandál

Pokud existují způsoby léčby, proč o nich lékaři nikomu neřeknou?

Je proto mnoho důvodů. První je, že jsou lékaři silně ovliv­nění farmaceutickými firmami. V poslední době se obje­vila řada knih napsaných bývalými redaktory různých lé­kařských časopisů, které kritizují lékařskou profesi právě za způsob, jakým se nechali vtáhnout do farmaceutického průmyslu: Jerome Kassirer - On The Take, How medicine's complicity with big business can endanger your health (Přistiže­ni -Jak může spolčení medicíny a velkého byznysu ohrozit vaše zdraví. Oxford University Press, 2005), Marcia Angell - The Truth About the Drug Companies, How they deceive us and what to do about it (Pravda o farmaceutických společ­nostech, jak nás podvádějí a co se s tím dá dělat. Random House, 2004), atd. Názvy knih vystihují situaci naprosto přesně. Knihy vydala velká, uznávaná nakladatelství.

Dalším problémem je, že běžní lékaři jsou velmi málo, anebo vůbec ne, školeni ve výživě. Jeden lékař mi řekl, že naposledy četl něco o vitaminu C na střední škole - na se­minářích a přednáškách na lékařské fakultě se žádné tako­vé informace nedověděl.

A konečně, lékaři v některých zemích - konkrétně to pla­tí v USA - mohou být vyřazeni z registru lékařů a může jim být odebrána licence k provozování lékařské praxe, pokud doporučují pacientům s rakovinou úpravu stravy a potravní doplňky. V některých státech jsou metody jako ozařování, operace nebo chemoterapie - jakkolijsou neú­činné a nebezpečné - nařízeny zákonem, jak zjistil v roce 2006 patnáctiletý Abraham Cherrix z Chincoteague ve Vir­ginii. Prodělal chemoterapii kvůli Hodgkinsově chorobě, ale když zjistil, že to bylo neúčinné, rozhodl se nepokra­čovat v ní a zkusit alternativní metody Úřad sociálního zabezpečení však rozhodl, že jako mladistvý nemá právo rozhodovat, a pokud by ho rodiče v tomto podporovali, byli by obviněni ze zanedbávání péče. Po šesti měsících sporů naštěstí došli ke kompromisu. Jiné děti v USA však byli uneseny ze svých domovů a donuceny podrobit se ne­chtěným a škodlivým léčbám.

Takže si situaci prozatím shrneme: Způsoby léčby exis­tují, ale lékaři vás o nich nemohou informovat (protože je neznají), anebo vám o nich neřeknou (protože by to moh­lo ohrozit vykonávání jejich profese).

Je to situace, která jinak soudné lidi změní v doruda roz­zuřenou běsnící bytost. Je to přehnané a šokující. Příběhy jednotlivých lidí v knize bezpochyby dokazují, že léčba existuje. Existují možnosti, jak odstranit rakovinu a jak za­mezit jejímu opětovnému bujení - a lze toho dosáhnout, aniž by došlo k poškození organismu.

Zdroj: Jonathan Chamberlain - Jak se uzdravit z rakoviny, nakladatelství Alternativa

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (18)

 • Obrázek uživatele Jana N.
  Jana N. (anonym)

  Konečně se tu píše o něčem důležitém bez cenzury, dobrá práce.

  Črv 17, 2013
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Je jasné, že farmaceutické firmy preferují výrobu léků, které nevyléčí, jen pacientovi uleví. Vyléčený pacient je jako potenciální zákazník pro výrobce léků bezcenný.

  Črv 17, 2013
 • Obrázek uživatele Alča
  Alča (anonym)

  Ano, třeba vitamin B17 se smí používat pouze v Austrálii, v Mexiku a v 25 severoamerických státech. Jinde máte smůlu. Přitom průkazné studie byly provedeny už v 50. letech.

  Črv 17, 2013
 • Obrázek uživatele Lucka
  Lucka (anonym)

  Ano, třeba vitamin B17 se...No, on se používá i u nás, ale je to jen oblbování lidí, náš B17 od Terezia Company má čistého B17 jen asi 8 mg. To na léčbu není. Mexické nebo australské přípravky mají 500-1000 mg. A přitom jsou levnější.

  Črv 17, 2013
 • Obrázek uživatele Tomáš
  Tomáš (anonym)

  Farmaceutický byznys je největší kšeft s lidským zdravím na světě ! Třeba již takové lži že cholesterol se musí léčit léky se složkou atorvastatinum jinak vám hrozí mozková příhoda atd . Jsou to lži farmaceutických firem , kdy ví že 70% civilizace má zvýšený cholesterol ... Tak si spočítejte kolik to je potenciálních zákazníků ....ale to že tato látka z vás pomaličku ale jistě dělá dementního a u mužů sex. nespolehlivého to raději vynechají ! To samé je že potřebujeme OMEGU 6 ..taky to není vůbec pravda , opak je pravdou - máme ho až o 300% více než by bylo žádané ( je v slunečn. oleji , rostlinném atd..) a je třeba ji právě snížit , jelikož omega 6 velice škodí cévám...Opak je OMEGA 3 , které máme velice málo a proto je dobré si tyto přírodní produkty dokupovat . Shrnu to - farmaceutické firmy mají svoje ruce všude až na samý vrchol politiky a je v něm strašně moc , opakuji neuvěřitelně moc peněz .. Proč myslíte že vznikl nový zákon o přírodních produktech které nesmí používat slova jako zdraví , uzdravuje atd..není to tak úplně přesně ale legislativa díky lobbigu farmac. utrpěla ... Používám jen a jen přírodní doplnky a to na úplně všechny nemoce i pro děti a nedám na ni dopustit !!!

  Črv 17, 2013
 • Obrázek uživatele To je obecný problém
  To je obecný problém (anonym)

  No, on se používá i u...České suplementy jsou nesmírně předražené a současně Češi užívají nejméně suplementů ze všech vyspělých zemí na světě. Jedno souvisí s druhým.

  Črv 17, 2013
 • Obrázek uživatele Franta
  Franta (anonym)

  vážení, jako bývalý zaměstnanec farma firmy vám mohu říci - divili byste se, jak nehorázné sumy dostávají legálně doktoři např. za to, že zařadí pacienta do studie, kde se zkoušejí nové léky. Legální korupce v částkách, o kterých se Vám nesní ... někteří šéfové klinik plat od zaměstnavatele vůbec nepotřebují... a to je jen malinká část tohoto byznysu. Ty knihy zmiňované v článku mají - bohužel - pravdu

  Črv 17, 2013
 • Obrázek uživatele To je známá věc
  To je známá věc (anonym)

  vážení, jako bývalý...To platí už 100 let. Studie jsou zveřejňovány a každý je vyhodnotí, jak uzná za vhodné. Farmaceutické firmy, to je největší bussines na světě. I když se občas něco vyšetřuje, tak to nikam nevede. Většina aktérů drží hubu a krok, protože je to pro ně osobní zdroj astronomických příjmů.

  Črv 17, 2013
 • Obrázek uživatele ???
  ??? (anonym)

  Přesně tak! Proč by to ti naši Cvachové dělali, když takhle jím jdou závratné čásky a nikde jinde by si je nevydělali! Zkuste odehnat Prasata od plného koryta! Taky se vám to nepovede!

  Črv 18, 2013
 • Obrázek uživatele dotaz
  dotaz (anonym)

  České suplementy jsou...Co to jsou suplementy?

  Črv 19, 2013
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Elementy ulozeny v supleti.

  Črv 19, 2013
 • Obrázek uživatele Q.
  Q. (anonym)

  To platí už 100 let. Studie...Ano, již 100 let platí, že se s výsledky studií manipuluje. Jen je tu menší problém, klinické studie se širší měrou používají až tak od poloviny 20. století, do té doby to byl spíš nástroj "výstředních šílenců s matematikými sklony", kteří si dovolili drze pochybovat o tvrzeních autorit. Takže asi tak trochu žvaníš nesmysly.

  Srp 05, 2013
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Statistické vyhodnocení dat je velice pružné a dá se vhodným výběrem dat dokázat to, co autor studie potřebuje dokázat. V matematice nám přednášející na počátku semestru o statistice sdělil tuto geniální myšlenku: "Statistika je jako dámské plavky. Hodně odhaluje, ale podstatné skrývá."

  Srp 05, 2013
 • Obrázek uživatele Q.
  Q. (anonym)

  Statistické vyhodnocení dat...Jo, to se v kurzech "statistika pro idioty" říká. Důvod je ten, abyste se nepokoušeli něco analyzovat, protože na to nemáte vzdělání. Ti inteligentní to obvykle pochopí - no a na vás ostatní holt zbude pocit, že statistiku nepotřebujete. A to je vlastně taky dobře, protože číst "analýzu" od absolventa vysoké školy, který neměl dostat ani výuční list nebo maturitu na ekonomce, to je krystalicky čisté utrpení.

  Srp 06, 2013
 • Obrázek uživatele Jan
  Jan (anonym)

  Kdyby jenom farmaceutické firmy. Lékař, který by vás vyléčil by musel na pracák, protože zdravý pacient znamená - nemít práci. Kdo by jim zaplatil hypotéky a leasingy? Byli jste někdy na parkingu u nemocnice? Chtít po doktorovi, aby vás vyléčil, je stejné jako vlastnit jakoukoliv věc, která vám vydrží celý život a nebude potřebovat servis. Kapitalismus je od slova kapitál, ve všech oblastech vašeho života, zdraví nevýjímaje.

  Lis 03, 2017
 • Obrázek uživatele hm...
  hm... (anonym)

  Kdyby jenom farmaceutické...To muselo dát zabrat dát do kupy takovou slátaninu.

  Lis 03, 2017
 • Obrázek uživatele ne, myslím že ne
  ne, myslím že ne (anonym)

  To muselo dát zabrat dát do...ten člověk to má tak nastaveno a vyblije to za pár vteřin. Typické hospodské řeči. Jasně, jdeš na operaci a chirurg to zaonačí tak, abys tam musel ještě 5x, skrz jeho leasing.

  Lis 03, 2017
 • Obrázek uživatele Analytik
  Analytik (anonym)

  Doktoři uměle snižují populaci. Jsou to vrazi v bílých pláštích. Ještě než člověk umře, tak z jeho léčby od zdravotních pojišťoven vytřískají nějaké prachy. Člověk neumírá na rakovinu, ale je zabit lékařskou mafií! Jedná se o shora řízenou redukci populace! Lžou!!!

  Kvě 09, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama