Proč o parazitech nevíme?

V tomto směru nás nikdo nevzdělal. Ani škola, ani rodiče, ani lékaři. Nejvíc v obraze jsou doktoři přírodních věd a veterináři. Pro ně tato skutečnost není překvapením. Lékaři ale často vůbec nedávají do souvislosti ani do očí bijící symptomy.

Jedna obvodní lékařka mi řekla, že lékaři mají instrukce, aby při banálních onemocněních /bolesti hlavy, břicha, průjmy, zácpy, nechutenství, prudké hubnutí, nevolnost a zvracení/   přednostně zvažovali parazitární nákazu. V praxi se s tím ale nesetkáte.  To nejběžnější z mikrobiologie, co lékaři stále dokola uvádějí jako příčinu potíží, je streptokok, stafylokok,  chřipkové viry a ještě tak borrelie. U bakterií si tak zdůvodní nasazení antibiotik a je vyřízeno. Také si postěžovala, že za celou její mnohaletou praxi se ještě nesetkala s laboratoří, která by uměla parazity najít, přestože občas vzorky na rozbor posílá a podle symptomů pacientů parazity tuší. Testy se vracejí negativní, což lékaře časem odradí, aby to ještě zkoušel.

Našich parazitologických laboratoří je málo. Nejsou tak dobře vybaveny jako pracoviště bakteriologů a virologů, neškolí se tolik pracovníků pro tato oddělení, protože lékaři o jejich práci jeví menší zájem. Laboranti proto nemají dostatečnou praxi a někdy jde i o lidský faktor - pečlivost a rychlost. Vzniká tak začarovaný kruh. Dalším úskalím jsou samotné testy. Test ELISA, který se nejčastěji používá ke stanovení protilátek, je levný a chybový. Lékaři to vědí. Selhává i u průkazu borrelie.

Kolektiv lékařů, vedený MUDr. Bartoňkem, z pražské kliniky zaměřené na borrelii, přiznává, že je falešně negativní z 50  - 70  %. A na těchto testech závisí zdraví tisíců lidí!!! Všude tam, kde hledáme protilátky, a ne přímo parazita, může dojít k chybě.

Podle MUDr. Miroslava Mikuleckého, CSc, z kliniky infektologie a geografické medicíny  v Bratislavě,  organismus nemusí z nějakého důvodu protilátky tvořit - buď má sníženou imunitu, nebo malý počet jedinců nemusí vyvolat imunitní odpověď. MUDr. MIkulecký je odborníkem na helminty, především na toxocaru. Ptala jsem se ho, co si myslí o spolehlivosti testu Elisa. Vyjádřil pochybnosti, neboť už se stalo, že dvě různé laboratoře dospěly k opačným výsledkům. Ve stolici se vajíčka také nemusí najít, pokud už jsou paraziti rozesetí po těle. Parazit nemusí být momentálně ve střevě. Proto by se správně mělo dělat několik odběrů stolice po delších časových odstupech, a to se v praxi neprovádí.

Upustilo se i análních otisků v případě enterobióz. Dalším průkazem je už jen biopsie, což za živa často nepřichází příliš v úvahu. Podotýkám, že např. zjistit měchožila se spolehlivěji dá

metodou PCR - polymerázová řetězová reakce , kdy i z nepatrného množství materiálu se dá sestavit celá DNA, a podle genetické výbavy parazita jej přesně určit. Provádí GENSERVIS BRNO při Veterinární fakultě, a GENSERVIS  PRAHA, katedra parazitologie při Přírodovědecké fakultě UK. Test stojí kolem 500 - 1.500,-Kč.

Nejzávažnější nákazy- Echinococcus  a Hymenolepis- můžeme dostat od psů. V ČR je evidováno 2 000 000 psů. Připočtěte ty neevidované. Jsme státem s největším počtem psů na počet obyvatel. V tomto směru trumfneme i Angličany. Přitom jsme národem, který není zvyklý po svých čtyřnohých přátelích uklízet. Rozšlapané a větrem rozvířené psí výkaly pak dýcháme, naše děti si hrají ve znečištěných pískovištích. Nepořádní Češi jen sklízejí, co zaseli.

Přemýšlela jsem, proč se nenajdou protilátky proti parazitům ani v případě, že pacient donese lékaři úlovek a fyzický důkaz. Jedno z možných vysvětlení by mohlo být i to, že organismus netvoří, nebo tvoří jen velmi neochotně protilátky proti VROZENÝM infekcím. Je naivní se domnívat, že parazit se neprožere placentou, když je schopen se dostat přes střevní stěnu. Všechno, co má v těle matka, může mít i dítě. Rodinní příslušníci mívají podobné parazitární zatížení. Potom proti těmto prastarým zátěžím tělo nebojuje. Často to mohou být letité spící cysty, které začnou ožívat až po prvních tabletkách antihelmintik. Jejich metabolismus je sice snížený, nikoliv však nulový. Toxiny z těchto cyst přispívají k chronickým záhadným chorobám.EAV  je tak často jediná možnost, jak se dobrat příčiny potíží. Sérologická vyšetření selhávají. A protože s parazity po generace nebojujeme, přibývají.

Dále se stále jasněji prokazuje, že parazité roznášejí viry a bakterie po těle. URČITÉ VIRY A BAKTERIE MAJÍ AFINITU K URČITÝM  PARAZITUM.   Samička parazita předává svou virovou a bakteriální výbavu larvám a vajíčkům, tak jako lidská matka předá potomkům viry, bakterie a parazity. Pokoušet se proto zbavit se virů a bakterií bez předchozího odčervení je marná práce. A naopak, znova a znova žasnu, že i u velmi starých lidí se dá dosáhnout toho, že jejich orgány, zbavené parazitů, vykazují ideální hodnoty. Možná krátkodobě, ale přece. V orgánu, který jste čerstvě zbavili parazita, nenaměříte ŽÁDNOU BAKTERII,  ŽÁDNÝ VIRUS, i kdyby měsíc před tím orgán vykazoval dvacetipoložkovou  mikrobiální zátěž.

Nezapomenu na pětaosmdesátiletého muže, kterému jsme kvalitním zapperem

odstranili parazity ze slinivky a já jsem pak několikrát po sobě, s opakovanou kalibrací, naměřila jeho slinivku v normě. Bránil se: „Ale já mám náběh na cukrovku!“ Říkám mu:„V této chvíli ne.“

Zdroj:  http://www.vegastrava.sk./parazity/vytlacit/

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (13)

 • Obrázek uživatele pito
  pito (anonym)

  Zaujala mne informace o metodě PCR kterou se dá zjistit přesně parazit ze vzorku. Bohužel žádná firma GENSERVIS Praha ani Brno neexistuje, není v živnostenském ani obchodním rejstříku. Kontaktoval jsem Katedru parazitologie při Přírodovědecké fakultě UK v Praze a jejich odpověď je: "Informace v clanku se nezaklada na pravde. Nase katedra neni se zminovanou firmou v zadnem spojeni, vubec nic o ni nevi a diagnostiku neprovadime." V Brně existuje firma s podobným názvem GENSERVICE, kontaktoval jsem jí také, toto je její odpověď: "GENSERVIS BRNO je buď zcela jiná firma nebo zkomolenina našeho názvu, který je Genservice, s.r.o.. Nicméně ať tak, či tak, vyšetření na parazity neprovádíme. Zmínka o naší firmě v tomto článku se tedy nezakládá na pravdě." Kontaktoval jsem i docentku Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Fakulta veterinární hygieny a ekologie, Ústav biologie a chorob volně žijících zvířat, její odpověď je: "Váš odkaz je správný, Genservice - jedná se o firmu, která má sídlo na naší univerzitě. Jestli Vám napsali, že uvedené parazity nevyšetřují, tak to tak bude, článek byl staršího data, je možné že to dříve dělali a nyní už ne. " Je ale pravda, že ve VFU v Brně se touto metodou PCR výukově zabývají, ale pro jiné účely než určování parazitů. http://mmp.vfu.cz/opvk2011/?title=popis_metod-pcr&lang=cz Další informace se bohužel nepodařilo získat, tato metoda je k určování parazitů v ČR je zřejmě nedostupná. Prosim vás opravte/aktualizujte si ty informace v tom článku ať nemystifikujete lidi jako jsem já. Dále, vámi zmiňovaný zdroj: http://www.vegastrava.sk./parazity/vytlacit/ takový článek nevede, ten odkaz je nefunkční.

  Črv 21, 2014
 • Obrázek uživatele Proč o parazitech nevíme?  :-(
  Proč o parazite... (anonym)

  Zaujala mne informace o...1.)protože,nechodíme k veterináři 2.)protože,léky které kdysi byly jsou zrušeny 3.)protože,tato situace vyhovuje našemu"zdravotnictví"

  Črv 21, 2014
 • Obrázek uživatele raw-rabbit
  raw-rabbit (anonym)

  1.)protože,nechodíme k...A dodala bych ještě, že 4) někteří lidi si ani nechtějí připustit možnost, že v sobě mají x různých typů parazitů, a tak po tom radši ani nepátrají. Jo a 5) jelikož se o tom pořád ještě moc nemluví, tak mnoho lidí ani neví, za jakými všemi potížemi můžou být paraziti. Myslím, že spoustě lidí s "chronickými" nemocemi by hodně pomohlo, kdyby se nechali v tomhle směru vyšetřit.

  Črv 22, 2014
 • Obrázek uživatele Mansie
  Mansie (anonym)

  prectete si nas clanek, protoze tyhle stranky siri nesmysly, hoaxy a polopravdy. http://www.detoxikujeme.cz/paraziti-v-lidskem-tele/

  Čer 12, 2017
 • Obrázek uživatele Parazitolog
  Parazitolog (anonym)

  prectete si nas clanek,...Paraziti jsou momentálně velmi Inn. Ale většinou jsou to nesmysly. Když jsem slyšel na videu "pí doktorku", která sděluje imaginární pacientce, že má "Naegleria fowleri", a je to "smrtelný" tak jsem se z toho osypal. Infekci Naeglerií přežil zatím jediný člověk a jediná možnost vyléčení je Amphotericin B.

  Čer 12, 2017
 • Obrázek uživatele Mansie
  Mansie (anonym)

  Pridavam vam fajn cteni i s aktualnima kauzama 2017, kde zijistite, ze zadni parazite v CR nehrozi a jedinym cilem je vymacknout z vas penise. Je smesne pozorovat lidi, kteri naleti. Pritom staci myt ruce a nebyt spindira a zadne parazity si na vas netroufnou. Clanek ma 2 casti http://www.detoxikujeme.cz/paraziti-v-lidskem-tele/ http://www.detoxikujeme.cz/paraziti-v-tele/

  Čer 20, 2017
 • Obrázek uživatele Barnabáš
  Barnabáš (anonym)

  Pridavam vam fajn cteni i s...No myslím, že zrovna u Parazitologem uvedené Naeglerie fowleri by Ti žádná čistota nepomohla. Žije především v čisté vodě a to i vodovodní. Přes čichový nerv proniká do mozku. Doba přežití je bez léčby několik dní. Včasná diagnóza je nepravděpodobná. A v ČR je nejvyšší výskyt na světě. Ne na přepočet obyvatel, ale absolutně. A i přestože by doktoři speciálně u nás na tuto Dg. měli myslet, opak je pravdou. U nás nikdo nikdy nepřežil. Diagnóza se dělá na pitevním stole. Samozřejmě celkové riziko je malé, u nás od konce války asi 60 případů, ale počítat se s ní musí. Samozřejmě nepomůže žádná felčarka. I největší epidemii v Ústí objasnili až za 6 let. A mnozí příbuzní něvědí, na co jejich rodinní příslušníci vlastně zemřeli. A nejde o žádné prdlavé důchodce. Při ústecké epidemii šlo o mladé zdravé osoby, často aktivní sportovce. Nemá cenu parazity přeceňovat, ale ani podceňovat.

  Čer 20, 2017
 • Obrázek uživatele Je to jako se vším
  Je to jako se vším (anonym)

  No myslím, že zrovna u...Škodí výkyv na obě strany. Jsou blbečkové, co věří oficiální propagandě a jiná hovádka, co věří alternativě. Blbost je obojí, pravda je zpravidla někde uprostřed

  Čer 21, 2017
 • Obrázek uživatele Lisak
  Lisak (anonym)

  Máte naprostou pravdu ale bohužel u nás co se týká informovanosti a vědomosti lékařů o parazitech jsme "sto let za slovákama". Přečtěte si učebnici vydanou na Slovensku od vydavatelství Osvěta s názvem "Lekárska parazitológia". Tam se běžný čtenář dozví co skutečně parazité jsou a jak jsou nebezpeční. Zakoupil jsem ji a vřele ji doporučuji.

  Zář 09, 2019
 • Obrázek uživatele Hedvika
  Hedvika (anonym)

  Já jsem si koupila wurmex, který už 3 roky pravidelně používám. Myslím, že lidé by měli být o problematice parazitů v lidském těle více informováni

  Lis 06, 2020
 • Obrázek uživatele Lenka
  Lenka (anonym)

  Já ho také používám. Myslím, že odčervování je důležité.

  Lis 09, 2020
 • Obrázek uživatele Míša
  Míša (anonym)

  Super článek, sama jsem tohle téma nikdy moc neřešila, tak teď třeba něco vyzkouším! Díky za typy

  Pro 23, 2020
 • Obrázek uživatele Zita
  Zita (anonym)

  Wurmex jsem objevila poměrně nedávno, ale už ho pár měsíců pravidelně beru a poznávám na sobě pozitivní efekt.

  Led 12, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama