Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Příznaky ucpaného lymfatického systému a 10 způsobů, jak ho vyčistit

Jednou ze zásadních věcí, pokud jde o zdraví každého člověka, je odstraňování toxinů z těla. Existuje mnoho systémů, orgánů a žláz v těle, které mají odpovědnost zajistit, aby toxiny byly zničeny. Ale spousta z nich neplní správně svou funkci. Lymfatický systém je jedním ze systémů, které pomáhají při odstraňování toxinů, ale u mnoha lidí nefunguje správně.

Lymfatický systém se skládá z lymfatických uzlin, žláz, sleziny, mandlí a brzlíku. Je součástí oběhového a imunitního systému.

Mezi funkce lymfy patří:

Odstranění intersticiální tekutiny z tkání.
Absorbování a transport mastných kyselin a tuků ze zažívacího systému.
Transport bílých krvinek z lymfatických uzlin do kostí.
Transportu antigen obsahujících buněk do lymfatických uzlin.
Existuje mnoho důvodů pro nesprávnou funkci lymfatického systému jako nedostatky živin, vysoký příjem zpracovaných potravin a nedostatek aktivity.

Toto jsou příznaky, které naznačují, že je třeba vyčistit lymfatický systém:

zažívací poruchy
časté bolesti hlavy
infekce vedlejších nosních dutin
nadváha
chronická únava
rartritida - zánět kloubů
kožní onemocnění
nevysvětlitelná zranění

Aby se vytvořit tok lymfy, lymfatický systém potřebuje dýchání, pohyb, svalovou činnost a činnost střev, protože nemá vlastní aktivní čerpací systém. Představujeme vám 10 způsobů, které vám pomohou vytvořit průtok v lymfatickém systému, potřebný k odstranění toxinů z těla.

Cvičení
První věc, kterou zdravý lymfatický systém vyžaduje, je pravidelné cvičení. Můžete začít s některými jednoduššími cviky a každý den se snažit zvýšit svou úroveň intenzity. Skákání na malé trampolíně, je jedním z nejlepších cvičení pro lymfatický systém.

Alternativní léčba
Jedním z nejjednodušších způsobů pro detoxikaci lymfatického systému je lymfodrenážní masáž. Ta může zvýšit oběh lymfy a odvodt tekutiny, tuků a toxinů z buněk. Další ošetření, které pomůže při stimulaci toku lymfy a odstranění toxinů z těla, je akupunktura.

Teplé a studené sprchy
Cévy se rozšiřují v horké vodě, zatímco studená voda je stahuje. Tekutiny, které se hromadily v těle po delší dobu, budou vytlačeny touto akcí “pumpy“ . Těhotné ženy a lidé trpící na kardiovaskulární choroby by neměli  tuto terapii dělat.

Suché kartáčování
Kartáčujte kartáčem suchou kůži kruhovými pohyby po dobu 10 minut. Potom se můžete osprchovat. Pro lepší účinky je vhodné kombinovat suché kartáčování s teplou a studenou sprchou.

Pijte čistou vodu
Doporučuje se konzumovat  především čistou vodu a několik sklenic vody s citrónem.

Vyhýbejte se nošení těsného oblečení
Nosit těsné oblečení může být škodlivé pro správnou cirkulaci v lymfatickém systému, protože způsobuje ucpání lymfatického systému, což vede k hromadění toxinů.

Dýchejte z hluboka
K dispozici jeu 3 krát více lymfy v našem těle než krve a přitom neexistuje orgán pro její čerpání. Můžete vytvořit pumpu tím, že budete z hluboka dýchát. To pomůže lymfatickému systému při přepravě toxinů do krve a následné detoxikaci v játrech.

Jeste potraviny, které podporují průtok lymfy
Můžete přispět ke zdraví lymfatického systému jezením syrové stravy a potravin plných živin:

Ovoce s níykým obsahem cukru
Lněné semínko
Listová zelenina
Avokádo
Chia semínka
Mandle
Česnek
Brusinky
Vlašské ořechy
Brazilské ořechy

Vyhýbejte se potravinám, které způsobují ucpávání do lymfatického systému:

Umělá sladidla
Konvenční mléka a mléčné výrobky
Zpracované potraviny
Sója
Cukr
Konvenčně vyráběnél maso
Stolní sůl

Bylinky, které stimulují tok lymfy
Přípravujte čaje z těchto rostlin s cílem zlepšit zdraví lymfy:

Astragalus
Koriandr
Petržel
Echinacea
Vodilka kanadská
Líčidlo

Zdroj: Best Healthy Guide

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Olgasediva
    Olgasediva (anonym)

    Mam ucpane limfy,uprime receno cekala jsem vic rad to vse delam,a jsem odsouzena k dozivotnimu chozeni na limfodrenaze bohuzel.

    Srp 09, 2020

Přidat komentář

Reklama

Reklama