Přirozený prostředek k uvolňování svalů, který může zabránit migrénám

Poté, co byly publikovány výsledky dvou univerzitních výzkumů provedených v polovině 80. let, tisíce žen trpících migrénou značně omezily projevy svých bolestí tím, že braly denně magnéziové přípravky.

V prvním výzkumu, prováděném v East Tennessee State University, bylo požádáno 500 vybraných žen s migrénou, aby užívaly denně 100 nebo 200 mg magnézia v tabletách. Většina z nich se cítila po několika dnech podstatně lépe. Některé ženy, jež měly nepřetržité prudké bolesti hlavy po dva týdny, se brzy zbavily všech příznaků. Navíc sedm z deseti netrpělo po celou dobu, kdy užívaly magnézium, migrénou vůbec. Při podobném výzkumu, popsaném v Case Wes tern Reserve, přestaly bolesti hlavy u 80 % postižených, když brali 200 mg doplňkového magnézia po dobu 2-3 týdnů.

V jiném případě měla žena z Chicaga přes deset let příšerné bolesti při migrénových záchvatech a musela brát stále větší množství léků, které jí alespoň trochu zmírňovaly bolest. Utrpení a deprese ji ničily a pustošily. Po užívání doplňkového magnézia v dávkách 200 mg po dobu 4 týdnů její bolesti hlavy zcela zmizely.

Předpokládá se, že donucením hladkých svalů (obklopujících každou tepnu v těle), aby se uvolnily a roztáhly, zablokuje magnézium účinně 2. stadium procesu migrény.

Jiné výzkumy ukázaly, že čtyři z pěti Američanů nemají zásoby magnézia v těle; jsou to zejména ti, kteří pijí sodu a alkoholické nápoje. Mnoho léků se také s magnéziem váže, čímž mu zabraňuje vstřebávat se do těla.

Magnéziové dávky ve 200mg tabletách jsou běžně k dostání v lékárnách. Dávku 200 mg denně považují lékaři za bezpečnou. Pokud však máte problémy s ledvinami nebo jiné zdravotní potíže, jste v lékařské péči či berete jakékoliv léky, měli byste se o užívání magnézia nejprve poradit se svým lékařem.

Existuje také další možnost jak získat více magnézia, a to tím, že budete jíst více potravin bohatě obsahujících tento prvek, což je například avokádo, sójové bohy, mandle, kešu oříšky, paraořechy a některé odrůdy fazolí a hrachu.

Zdroj: Norman D. Ford - Osmnáct přirozených způsobů jak se zbavit bolesti hlavy, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama