Přirozená pomoc při podezření na klíšťovou encefalitidu

Jako u všech virových onemocnění - chřipka, nachlazení, spalničky, herpes, horečka dengue, příušnice, plané neštovice - je v první řadě třeba podporovat uzdravení, rozumně žít a přivolat na pomoc přírodu: pohybujte se na čerstvém vzduchu a na slunci, stravujte se zásaditě, jezte ovoce a zeleninu s hojností vitaminu C.

I česnek a cibule posilují odolnost. Dále jsou vhodné kúry s léčivý­mi bylinami a antivirově působící šťávy:

 •  Bezový čaj z květů černého bezu (Sambucus niger) stejně jako bezová šťáva ze zralých plodů. Šťáva se osvědčila hlavně u vi­rových onemocnění, jako je pásový opar a herpes.
 •  Řebříčkový čaj vyvolává pocení, je močopudný, odvádí jedy z těla a posiluje obranné síly.
 •  Další rostliny posilující imunitu s protivirovým účinkem jsou meduňka citronová jako čaj, tinktura nebo přísada do koupe­le, třezalka jako čaj a třapatka ve formě tinktury.
 •  Kopřivový čaj, čaj ze zlatobýlu (celíku) a čerstvé zelené jarní byliny jako salát odvádějí z těla jedy a zplodi­ny, a tak pomáhají při virózách
 • Zdroj: Wolf -Dieter Storl - Přírodní léčba boreliózy
Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele tom
  tom (anonym)

  Je nezodpovědné, jak tento web nabádá k činnostem, které jsou v přímém rozporu se zásady medicíny. Jak si můžete dovolovat uvádět čtenáře v omyl tvrzením z úvodu článku, že "Jako u všech virových onemocnění - chřipka, nachlazení, spalničky, herpes, horečka dengue, příušnice, plané neštovice - je v první řadě třeba podporovat uzdravení, rozumně žít a přivolat na pomoc přírodu: pohybujte se na čerstvém vzduchu a na slunci, stravujte se zásaditě, jezte ovoce a zeleninu s hojností vitaminu C". Uvědomte se si, že většina z uvedených onemocnění jsou závažná. Prvně je třeba podstoupit řádnou odbornou léčbu (v případě horečky denge ve specializovaném zařízení neboť může jít až o život ohrožující onemocnění). Vitamín C je potravinový doplněk a sám o sobě nemá žádné léčebné účinky. Vystavovat nemocného slunci může vést až k celkovému selhání organismu.

  Črv 25, 2013
 • Obrázek uživatele ouha
  ouha (anonym)

  Je nezodpovědné, jak tento...Správně jsi se rozlítil, jenže takových blábolů rádoby odborníků je plný internet

  Črv 25, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama