Přírodní prostředky pomáhající při úzkosti

Přinášíme přehled přírodních prostředků, které pomáhají při stavech úzkosti. Pokud se však stav nezlepšuje, je nutno navštívit lékaře, aby nedošlo k dalším zdravotním problémům, jež mohou být úzkostí vyvolány.

Bioinformační bylinný přípravek:

Vironal  - harmonizuje dráhu plic a tlustého střeva. Problémy s plícemi a tlustým střevem se projeví v oblasti psychiky smutkem a žalem, úzkostí, emoční otupělostí, depresí, melancholií, sebepodceňováním, zíváním, nervozitou, mluvením ze spánku, děsivými sny, nespavostí .

Živiny:

Omega 3 mastné kyseliny - pomáhají při úzkosti v souvislosti se zneužíváním drog

B komplex - vitamíny skupiny B jsou nezbytné pro správné fungování nervové soustavy, zlepšují spánek, náladu a působí proti stresu.

Hořčík a vápník - působí zklidňujícím účinkem na nervový systém

L- teanin - Přípravek je určen osobám trpícím psychickým i somatickým neklidem

L tryptofan - Hlavním důvodem užívání doplňkového tryptofanu je zvýšení hladiny serotoninu, jehož snížená hladina je prvotní příčinou úzkostí a depresí, změn nálad a chování, poruch usínání a spánku či sklonu k užívání návykových drog nebo přejídání se.

DLPA-  aminokyselina, která zvyšuje hladinu endorfínů způsobujících dobrou náladu. Zároveń podporuje mentální bdělost.

Bylinky:

Mučenka -  Mučenka je tradiční bylina užívaná při úzkosti a nespavosti. Podle některých studií je její účinek srovnatelný s benzodiazepiny předepisovanými při léčbě úzkosti. Vedlejším účinkem přípravků s mučnkou může být nevolnost, pocit na zvracení, zrychlený tep a otupělost. Nebyla potvrzena bezpečnost mučenky pro těhotné ženy, děti a lidi s onemocněním ledvin a jater. 

Lípa - Výborné sedativum, ovlivňuje pocity strachu a úzkosti, tiší neuralgie.

Šatavari (Asparagus racemosus) - ovlivňuje úzkost a nespavost žen v průběhu menopauzy. Pomáhá při poporodní depresi. 

Prana tea - čaj z himalájských bylinek, který působí především proti úzkosti a obavám ve stáří. Posiluje životní energii a duševní síly.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele Jolanka
  Jolanka (anonym)

  Ahoj často jsem měla depresivní či úskostlivé stavy známá mi dohodila tento přípravek a konečně jsem zase člověk s klidnou hlavou doporučuju je to opravdu bezva. http://www.kupnik.cz/kolshop/eshop/0/3/5/204-Qeeun-Eunike-Magenta-proti-podrazdenosti-depresi-uzkosti-a-nervozite

  Zář 19, 2012
 • Obrázek uživatele Znám jen
  Znám jen (anonym)

  Cannabis sativa

  Lis 05, 2016
 • Obrázek uživatele Jana Bratanova
  Jana Bratanova (anonym)

  Zkuste https://drkh.cz/produkt/tranqil/, sama to používám a jsem spokojená

  Črv 24, 2018
 • Obrázek uživatele sdfg
  sdfg (anonym)

  Různé čaje, ale pozor na třezalku v tomhle slunci, je zcela nebezpečné ji užívat ,protože by jste snad mohli i chytit alergii na slunce,či si poškodit zrak bez brýlí a bez klobouku. Já to jednou vzal a pak radši přecházel ve městě ulici,abych šel ve stínu a řekl již nikdy více. Připadal jsem si jak upír drákula co ho pálí světlo.

  Črv 24, 2018
 • Obrázek uživatele Rafik
  Rafik (anonym)

  Žádný čajík vás úzkosti nezbaví. Pravdivě si odpovězte, co vás dovádí k úzkosti. Není to výtah, supermarket nebo metro...jste to vy. Buďte sami sebou a nesnažte se o perfekcionizmus, nejste žádná celebrita a buďte rád. Chce to nácvik, mozek je sviňa, naučte ho, jak se má chovat. Když jezdíte na kole, musíte se to taky napřed naučit správně. Nevzdávejte se, opakujte situace, vytratí se to samo. Po čaji se vám tak akorát bude chtít čurat a budete ve stresu a úzkosti, že není na blízku WC.

  Črv 25, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama