Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Přírodní prostředky na rosaceu - růžovku a nejen na ni

Existuje zřetelný nedostatek výzkumu tohoto zdravotního problému. Zdá se, že rosacea není považována za "život ohrožující" onemocnění, takže není velký zájem o studium příčin a léčby tohoto stavu. Růžovka je však potenciálně život ohrožující stav prostě proto, že je to silný varovný signál o tom, že se opravdu děje něco uvnitř člověka. Faktem je, že pokožka je těla největším orgánem a bude vždy odhalovat skutečný stav vašeho těla a vnitřního zdraví.

Popřemýšlejte o tom

Pokud je někdo anemický (což je vnitřní problém), jeho kůže bude šedá nebo žlutá. Pokud někdo trpí ekzémy nebo lupénkou (oba to jsou vnitřní problémy, ne vnější, jak někteří stále věří), na pokožce vypukne  vyrážka. Dokonce i akné je především vnitřní problém, protože když postižený člověk změní své stravovací návyky a bere výživové doplňky (zlepšující jeho vnitřní zdraví), akné se také zlepšuje. Kromě toho se můžeme dokonce podívat na herpes simplex virus. Jedná se o vnitřní problém (virus je umístěn uvnitř těla, není venku), zatímco léze a vyrážku dostanete na vnější straně.

Pointa je toto: Pokud opravíte vnitřní zdraví, opravíte i externí zdravotní problém ... bez ohledu na to, co to je!
 
Časté zdravotní problémy, kterým čelí lidé s růžovkou.

Pokud trpíte na růžovku, pak budete mít oslabenou imunitu, takže pokud jsou kolem vás viry nachlazení nebo chřipky, budete obvykle první, kdo to chytí! Pravděpodobně máte více přecitlivělostí na potraviny a trpíte nízkou úrovní energie. Můžete dokonce mít další život ohrožující zdravotní problémy, jako je vysoký krevní tlak nebo zvýšené hladiny cholesterolu a triglyceridů. Mnoho lidí s rosaceou trpí také nadváhou a je pro ně velmi těžké zhubnout.

Váše růžovka vám zobrazuje jen váš skutečný zdravotní stav!

Dobrou zprávou však je to, že můžete snadno toto vše opravit a růžovku vyléčit. Vše, co musíte udělat, je používat 10 přírodních prostředků pro růžovku uvedených níže. Pokud tak učiníte, garantujeme, že uvidíte nějaké úžasné výsledky velmi rychle ...

Top 10 přírodních léčiv  na rosaceu ...

Pokud trpíte růžovkou, pak je tu vysoká pravděpodobnost, že jste již vyzkoušeli některé z ortodoxní terapií jako jsou perorální antibiotika a krémy na předpis. I když tyto mohou zpočátku pomoci, neřeší základní příčinu a v dlouhodobém horizontu mohou skutečně udělat více škody než užitku. Takže věříme, že je nejlepší se těmto úplně vyhnout. Zde uvádíme některé z nejlepších interních a externích přírodních procedur v pořadí podle důležitosti ...

1. Výtažek z olivových listů (vnitřní užití):

Extrakt z olivových listů (OLE) je jedním z nejsilnějších čistících prostředků na planetě. Budete určitě mít ve vašem těle nahromaděné patogeny a parazity za mnoho let (skryté viry, červy atd), takže se doplňuje OLE, abyste se zbavili těchto útočníků a dopřáli vašemu tělu nezbytné a vítané “vyčistění“. První výhodou, které si všimnete, je značný nárůst energie po pouhých několika týdnech!

Extrakt z olivových listů také posilňuje imunitní systém, což je něco, co každý s rosaceou potřebuje. Jedna věc, se kterou všichni souhlasí, je to, že u růžovky jde o zánětlivou poruchu.
 

Kolik extraktu z olivových listů budete potřebovat?

Doporučujeme vám držet se super silných odrůd a vyhnout se slabším a levnějším značkám. Ujistěte se, že značka, kterou si koupíte má obsah oleuropeinu nejméně 25% (250 mg s čistým oleuropeinem ). Oleuropein je hlavní látka v OLE, které mu dává jeho účinnost, takže silnější je rozhodně lepší! Pokud jde o dávky užívejte nejvyšší doporučené množství uvedené na lahvičce (před jídlem) po dobu prvních 6 týdnů, poté klesněte zpět na udržovací dávku. Extrakt z olivových listů je velmi bezpečný, takže  při užívání nehrozí nic špatného. U některých lidí se může vyskytnou pocit nevolnosti od žaludku po užití OLE  nebo mohou během prvního týdne užívání dokonce trpět symptomy podobnými chřipce (detoxikační jev známý jako herxheimerova reakce). Takže pokud se vám to stane, snižte dávku až na nejnižší doporučené dávky uvedené na lahvičce a poté pomalu zvyšujte množství znovu po dobu dnů nebo týdnů. Jakmile jste na nejvyšší doporučené hodnotě, zůstaňte na ní po dobu 6 týdnů před snížením zpět na udržovací dávku.

Mějte na paměti, že budete muset užívat extrakt z olivového listí bez výjimky každý den po dobu nejméně 6 měsíců. Tento krok je nutný, aby vaše tělo mělo dostatek času, aby se zcela očistilo od všech parazitů a provedlo úplnou detoxikaci. Poté můžete buď zůstat na udržovací dávce do nekonečna (upřednostňovaná možnost) nebo v případě, že vám to finance neumožňují, můžete si dělat “on-off“ cyklus - tzn. že berete  OLE po dobu 3 měsíců a pak máte tříměsíční pauzu a takto to stále opakujete.

2. Jablečný ocet (vnitřní užití):

Jablečný ocet je velmi silný vnitřní čistící prostředek, odstraňovač toxinů a výkonné zdravotní tonikum. Král celostní medicíny, Hippokrates, pravidelně dával jablečný ocet svým nemocným pacientům.

Jablečný ocet také pomáhá rekolonizovat váš trávicí systém přátelskými bakteriemi, což je velmi důležité pro osoby trpící rosaceou.  Farmaceutický průmysl často vyvraždí antibiotiky a dalšími léky přátelské bakterie ve střevech rychlým tempem! Bez dostatečného množství přátelských bakterií v trávicím systému se rozmnoží hnilobné špatné bakterie a kvasinky (Candida albicans).

Candida je houba, která si nachází svou cestu do krevního řečiště. Jakmile se uvolní toxíny candidy, způsobují v podstatě otravu krve a vytvářejí velmi vážné a nebezpečné zdravotní problémy. To je důvod, proč má mnoho lidí s rosaceou  přecitlivělost na mnohé potraviny.

Výběr správného jablečného octu...

Užívejte kvalitní bio nezpracovaný jablečný ocet každý den. Vmíchejte  2-3 lžíce do velké sklenici vody, pijte 3x denně. Dále jablečný ocet přidávejte do svých salátů. (Pokud zjistíte, že nemůžete zvládnout chuť jablečného octa, přidejte lžičku manukového medu nebo pokud to není možné, užívejte tablety či kapsle s jablečným octem).

Můžete také použít jablečný ocet jako lokální lék na růžovku, ale je třeba být opatrní. Někteří lidé hlásí výborné výsledky s použitím jablečného octu na  růžovku, ale jiní říkají, že to zhoršuje ještě více, takže to budete muset otestovat. Ujistěte se, že jste zředili jablečný ocet s trochou vody a nanášejte dvakrát denně.

3. Probiotika (vnitřní):

Probiotika jsou přírodní lék na růžovku, ale jsou důležité i pro vaše celkové zdraví. Jeden z nejčastějších příznaků a jasné znamení přetížení candidou (a probiotického nedostatku) je vážný nedostatek energie. Ten může dokonce hraničit s CFS (chronický únavový syndrom). Můžete také trpět zažívacími problémy jako je pálení žáhy, reflux, odporně páchnoucí plyn, nadýmání a samozřejmě špatná asimilace potravin a živin.

 Nejlepším zdrojem probiotik ...

Užívat kvalitní probiotický doplněk každý den je naprosto zásadní. Můžete také kvasit své vlastní potraviny a tak si zajistit další přísun probiotik. Pamatujte si, že probiotiky se nemůžete předávkovat.

4. Zelené potraviny (interní a externí):

Pšeničná tráva, jmladý ječmen, chlorella a spirulina jsou zázraky přírody. Tyto zelené potraviny obsahují některé velmi silné antioxidanty a velké množství základních živin a kofaktorů, které naše tělo potřebuje každý den. Také obsahují bohaté množství chlorofylu, zeleného pigmentu v rostlinách. Chlorofyl je známý jako “stavitel krve“ a má podobnou molekulární strukturu jako hemoglobin (látka, která přenáší kyslík do tělesných buněk). Chlorofyl regeneruje naše tělo na buněčné úrovni. Když spolknete na chlorofyl bohaté potraviny, jako jsou ty, které jsme právě zmínili, první výhoda, které si všimnete, je to obrovská energie. To je silné znamení, že vaše tělo ve skutečnosti začíná pracovat správně!

Chlorofyl je také velmi silný protizánětlivý prostředek a bylo prokázáno v několika studiích, že snížuje zánět v těle poměrně rychle. Vzhledem k tomu, že rosacea je zánětlivé onemocnění, chlorofyl velmi pomáhá. Další vedlejší účinek chlorofylu je to, že překonává candidu a podporuje růst přátelských bakterií.

Lidé s rosaceou trpí také na nedostatky vitaminů skupiny B, zejména riboflavinu. Ve skutečnosti, nedostatek riboflavinu je považován za jednu z hlavních příčin rosacei, protože je potřeba pro zdravé kapiláry a normální průtok krve. Naštěstí jsou všechny tyto zelené potraviny bohaté na vitamíny B, a zejména na riboflavin!

Jak získat co nejvíce ze zelených potravin pro účinnou léčbu rosacei

Užívejte zelené potraviny na lačný žaludek pro maximální prospěch. Práškové formy užívejte tak, že rozmícháte 1-2 lžičky prášku ve sklenici vody a vypijete 2-3 krát denně. U kapslí postupujte podle pokynů na obalu. Kromě toho se ujistěte, že jste spojili své zelené potraviny se svými probiotiky pro maximální prospěch. Zdravé bakterie potřebují dobrý zdroj potravy pro růst. Potraviny  jako jsou pšeničné či ječmenné trávy jsou pro ně ideální!

Poznámka: Můžete také namíchat pastu z prášku pšeničné trávy nebo mladého ječmene (pomocí malého množství vody) a jemně vetřít do růžovky (používat ji jako obličejovou maskou). Nechte to působit na dobu 1 hodiny a pak opláchněte. Mnoho lidí hlásilo vynikající výsledky z používání tohoto domácího léku a jednou z velkých výhod je, že nezhoršuje kůži jako to dělají některé jiné procedury.

5. Koloidní minerály (vnitřně):
Toto není ve skutečnosti přímý přírodní prostředek pro růžovka jako takovou. Ale je to stále velmi důležité. Vaše tělo potřebuje nejméně 60 minerálů a stopových prvků každý den, které pomáhají čistit, opravovat a regenerovat (a to zahrnuje i vaši pleť!). Skutečností je, že již dnes nejsou minerály ponechány v našich potravinách, takže je naprosto nutné doplnit dostatek minerálů. Tekuté koloidní minerály jsou nejlepším způsobem, jak to udělat. Jsou vysoce vstřebatelné a doplní zelené potraviny.

Kromě toho stopový prvek bor je pravděpodobně nejdůležitější minerál pro lidi trpící růžovkou a pomáhá léčit toto onemocnění velmi rychle.

6. Vitamin D (interní a externí):

Cathelicidin je antimikrobiální peptid, ale bylo zjištěno, že ve skutečnosti hraje roli při vzniku a zhoršení rosacey. Zdá se, že rosaceou trpící mají abnormální a vysoké hladiny cathelicidinu. Tyto vysoké hladiny způsobují zánětlivou imunitní reakci v těle, což může zanítit kůži a učinit ji náchylnější k infekcím. Vitamin D normalizuje účinky cathelicidinu, takže to může výrazně pomoci s růžovkou. Vitamin D je také životně důležitý pro normální produkci kožních buněk a pro tvorbu našich “protiinfekčních bariér“, což z vitamínu D činí velmi důležitý přírodní prostředek pro všechny postižené růžovkou.

Nejlepším zdrojem vitaminu D ...

Slunce je stále jedním z nejlepších (a zdarma) zdrojů vitaminu D. Avšak rosaceou trpící jsou obvykle velmi citliví na sluneční světlo, takže budete muset zakrývat svou tvář, když jste na slunci, dokud se růžovka zcela neuzdraví. Budete také muset dbát na zvýšený příjem vitamin D3 a oleje z tresčích jater, abyste se ujistili,že  jste získali alespoň 3000 IU vitaminu D. Odborníci  na Vitamin D se shodují, že musíme přijmout přinejmenším 3000 IU vitaminu D denně.

7. Green Tea - zelený čaj (interní a externí):

Zelený čaj je jedním z opravdových zázraků přírody a jeden z nejlepších domácích léčebných prostředků. Zdravotní výhody tohoto úžasného nápoje jsou opravdu udivující.
Zelený čaj obsahuje některé silné chemikálie, které všechny vykazují silné antikarcinogenní, protizánětlivé a antioxidační schopnosti. Tyto vlastnosti jsou jedním z hlavních důvodů, proč zelený čaj pomáhá tak dobře s rosaceou, spolu s úžasnou fotoprotektivní vlastností. Tyto vlastnosti pomáhají snižovat citlivost na slunce u lidí s růžovkou. Jsou pak mnohem méně citliví na ultrafialové světlo, a proto mohou užívat sluníčko, aniž by zažívali velkou bolest nebo nepohodlí.

Dalším působivý přínos zeleného čaje je to, že zastaví odbourávání a narušení ochranné bariéry kůže, což je přesně to, co všichni s růžovkou potřebují zachovat. Dále pomáhá napravit všechny škody, která byly učiněny.

Jak získat zelený čaj ...

Chcete-li získat co nejvíce ze zeleného čaje, je třeba ho pít i jím potírat pokožku obličeje. K pití konzumujte 4-6 šálků denně. Pro pleť obličeje je prospěšné najít přírodní krém na obličej, který obsahuje zelený čaj a aplikovat ho dvakrát denně. A ujistěte se, že obsahuje extrakt ze zeleného čaje polyphenone ...
V nedávné studii University of California San Francisco zjistili, že obličejový krém s obsahem polyphenone produkoval zlepšení o 70% ve srovnání s neaktivním krémem.

Ale pokud nemůžete najít krém, který obsahuje zelený čaj, pak je to v pořádku. Studený obklad funguje stejně dobře jako krém. Při této metodě macerujte hrst zeleného čaje nebo 4-6 čajových sáčků ve 3 šálcích vroucí vody po dobu 20-30 minut a pak zchlaďte. Kdykoliv budete potřebovat studený obklad ponořte čistou bavlněnou tkaninu do zeleného čaje a aplikujte na obličej.

Poznámka: Zelený čaj obsahuje kofein, který může zhoršovat růžovku u některých pacientů (ale ne u všech). Takže doporučujeme vyzkoušet a najít zelený čaj bez kofeinu.

8. Zdravá strava (interní):

Pokud si myslíte, že můžete jíst špatné jídlo a ještě si vyléčit růžovku, pak žijete v pohádkové zemi. Jíst “sladké“ potraviny, rafinované a zpracované potraviny, smažená jídla a fast food jídla po celou dobu, škodí nejen vašemu zdraví, ale je to škodlivé i pro vaši pokožku! Tyto potraviny obsahují některé nebezpečné umělé přísady, toxiny, žluklé tuky, trans-masné kyseliny a heterocyklické aminy.

Přemýšlejte o tom ...

Tak, aby se vaše růžovka (a zdraví) dostala pod kontrolu a do dobrého stavu, je třeba jíst zdravě. Spousta ovoce, zeleniny a ořechů, jako jsou mandle a pít hodně filtrované vody. A samozřejmě držet dál od jedovatých potravin, jak již bylo zmíněno. Dále omezit kořeněná jídla, kukuřici, rýži, chleba, těstoviny, mléčné výrobky, lepek, arašídy, alkohol a kávu. Tyto potraviny jsou také známé tím, že neprospívají kůži.

9. Krém s niacidamidem (externí):

Niacinamid je forma vitamínu B3. Nedávná studie zjistila, že niacidamid funguje velmi dobře pro lidi trpící růžovkou. Používá se jako lokální krém, zlepšuje úroveň hydratace kůže, zlepšuje kožní bariéru a redukuje zánět kůže.
 

10. Ovesné vločky (externí):

Ovesné vločky jsou pravděpodobně jedním z nejméně používaných lokálními prostředků pro růžovky, ale je to vlastně jeden z nejlepších. Působí jako velmi silný protizánětlivý prostředek na kůži a zároveň čistí a hydratují. Také zklidňují podráždění a hrozné svědění spojené s růžovkou. Kupte si koloidní ovesné vločky (vločky rozemleté na jemný prášek)  a aplikujte je namočené ve vodě 2-3 krát denně.

Ostatní domácí prostředky pro rosaceu, které stojí za vyzkoušení ...

Pokud se jedná o vnější nebo lokální léčbu růžovky, co funguje pro jednu osobu, nemusí nutně fungovat pro druhé. Například můžete zjistit, že získáte vynikající výsledky z použití tea tree olejíčku bez vedlejších účinků a jiné osobě na tváři vzplane divoký oheň! Takže budete muset experimentovat, pokud jde o hojivé lokální prostředky pro růžovku.

Lékořice (glycyrrhizin):

To je populární přírodní prostředek pro růžovku. Poprvé byl použit pro dermatitidu (a stále je), ale pak bylo zjištěno, že je životaschopný lék i na růžovku. Lékořice obsahuje kyselinu glycyrrhizovou, která má velmi silné protizánětlivé účinky.
 
Olej ze šípkových semen:

Šípkový olej posiluje poškozené kapiláry a uklidňuje a snižuje zarudnutí kůže v důsledku jeho astringentních vlastností. Funguje to velmi dobře na růžovku a je možné zakoupit on-line, nebo ve většině obchodů se zdravou výživou.

Levandule:

Levandule má výborné protizánětlivé a antiseptické vlastnosti, ale může být také alergenem pro některé lidi, takže budete muset nejprve vyzkoušet snášenlivost. Stačí umýt si obličej a osušit a poté naneste malé množství levandulového oleje a dávejte pozor na jakékoliv alergické reakce. Pokud se u vás objeví jakékoliv zarudnutí, pak přerušte  jeho použití. Pokud tomu tak není, namočte vatový tampon levandulovým olejem a jemně aplikujte na obličej. Opakujte každý den.

Kopretina řimbaba:

Kopretina řimbaba je bylina, která se používá především jako účinný protizánětlivý lék na těžké akné. Ale může být také použita u růžovky. Budete to muset vyzkoušet, alespoň po dobu několika měsíců. Můžete koupit bylinku ve formě tobolek a postupujte podle pokynů na lahvičce.

Tea Tree Oil - olej z australského čajovníku:

Tento přírodní prostředek pro růžovku je ve skutečnosti jedním z nejsilnějších antimikrobiálních a protizánětlivých prostředků. Bohužel tea tree olej může také mít vedlejšími účinky, které mohou zhoršit vaši růžovku, takže je třeba použít tento lék se zvýšenou opatrností. Pokud u vás funguje, je to skvěle. Pokud nefunguje nebo je vaše pokožka ještě horší, zkuste něco jiného.

Heřmánek:

Tento domácí lék na růžovku je skvělý protizánětlivý  prostředek. Je také považován za relativně bezpečnou bylinku a nežádoucí účinky jsou vzácné. Chcete-li ho použít jako přírodní léčbu pro vaši růžovku, jednoduše aplikujte studený obklad stejně jako v případě zeleného čaje. Spařte hrst čistého heřmánku nebo 3-6 heřmánkových čajových sáčků ve 3 šálky vroucí vody po dobu 20-30 minut a pak zchlaďte. Ponořte čistou bavlněnou tkaninu do heřmánku a aplikujte na obličej (nebo zasažené plochy). Jako alternativu nebo kromě toho můžete také použít pleťový krém, který obsahuje heřmánek.

Kafrový olej:

Kafrový olej musí být používán s opatrností jako přírodní lék na růžovku. I když může pomoci, je také známo, že způsobuje podráždění kůže, takže bude zapotřebí zkoušky. Je nutné ho zředit a používat v koncentracích okolo 20 až 25%.

Snížit stres:
Určitě jste si všimli, že v době, kdy jste nervózní, vaše růžovka je mnohem horší. Je to proto, že stres snižuje imunitní reakci, což umožňuje rozvoj zánětu. Stres také zvyšuje krevní tlak. A obvykle můžete spatřit někoho s vysokým krevním tlakem .... jeho tvář je celá červená!. Jste naprosto nutné naučit ovládat hladinu stresu. Meditace a jóga určitě pomůže. Jít na procházku do lesa nebo parku, poslouchat nějakou relaxační hudbu bude rovněž velký přínos.
“Přírodní prostředky pro růžovka“ poznámka na závěr ...

Co se týče výběru, které prostředky si pořídit a vyzkoušet, doporučujeme vyzkoušet a používat tolik prostředků, kolik je pro vás finančně únosných. Pořizovací cena bude samozřejmě významným faktorem, takže je nejlepší, abyste si vypracovali týdenní rozpočet dopředu a drželi se ho. A pamatujte, že budete určitě muset experimentovat s lokální léčbou. Co funguje pro jednu osobu, nemusí vždy fungovat pro druhého.

Více na: http://www.life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/rosacea-natu...

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama