Přírodní prostředky a postupy na hemoroidy

Hemoroidy jsou zvětšené a oteklé krevní cévy v oblasti kolem análního otvoru a rekta. Jsou způsobenv důsledku zvýšeného tlaku na cévy v této oblasti díky nadměrné hmotnosti, zvedání těžkých břemen, těhotenství, zácpě, namáhavé stolici, déletrvajícího průjmu či v důsledku stárnutí.

Symptomy zahrnují čerstvou krev během nebo po stolici, svědění kolem konečníku, bolesti při pohybu střev, výtok hlenu při pohybu střev nebo pocit, jako byste ještě museli “jít znovu na WC“ po vykonání potřeby.

Přírodní prostředky a postupy proti hemoroidám:


Jezte dostatek vlákniny ve vaší každodenní stravě s cílem zajistit efektivní střevní pohyby ja a snížit námahu. Pro prevenci je vhodné vyhnout se zvedání těžkých předmětů a snažit se udržet si zdravou váhu a pít odstatečné množsví vody.

Pokud již trpíte hemoroidy můžete si vybrat z několika volně prodejných přípravků, které působí jako protizánětlivé látky ke snížení bolesti a svědění.

Pro okamžitou úlevu platí led, nikdy však přímo na kůži, ale zabalený v ručníku pro lokální anestetický účinek. Led pomáhá ke zmírnění podráždění a bolesti.

Aloe vera gel je vždy prospěšný při hemoroidách, ať už jsou neškodného či závažnějšího charakteru. Aloe vera má znecitlivující účinky, které jsou velice cenné v okamžiku zhoršení nemoci. Potřete konečník hojnou vrstvou gelu z aloe vera. Pokud se úleva nedostavuje, nanášejte gel opakovaně, a to každý den nejméně po dobu jednoho týdne.
V případě vnitřních hemoroidů si můžete sami vyrobit čípek. Vymáčkněte trochu gelu do alobalové fólie a vytvarujte jej do podoby a velikosti čípku. Vložte jej do mrazničky, aby ztuhnul a ztvrdnul. Před použitím už jen stačí sloupnout alobal a čípek je hotov.

Teplá koupel s 10 kapkami bergamotového esenciálního oleje pomůže snížit bolest a působí jako antiseptikum.

Myrhový esenciální olej je chladivý a protizánětlivý a  používá se stejným způsobem jako bergamotový olej.

Zvýšte příjem bioflavonoidů (quercetin, rutin, hesperidin), které stabilizují a posílují cévních stěnu a snížují zánět. Zmírňjuí anální nepohodlí, bolesti a vylučování během akutního záchvatu hemoroidů. Pro zvýšení příjmu bioflavonoidů jeste více citrusové plody (i s bílou dužinou), hrozny, bobule a celá zrna. Přidávejte citronovou šťávu do vody na pití. Bioflavonoidy lze brát i jako potravinový doplněk. Vždy působí synergicky s vitamínem C, proto se ujistěte, zda daný poptrainvoý doplněk s bioflavonoidy obsahuje i vitamín C - kyselinu askorbovou či její sole.

Pyknogenol urychluje dobu hojení hemoroidů. Pyknogenol chrání cévní stěny a podporuje dobrý krevní oběh.Léčebný účinek extraktu z borové kůry pyknogenolu se prokázal i u hemoroidů.
V jedné studii z italské Chieti-Pescara univerzity, vědci zkoumali 49 pacientek s chronickými (3. a 4. stupně) hemoroidy po těhotenství. Polovina skupiny dostávala 150 miligramů extraktu z borové kůry -pyknogenolu denně a druhá polovina “nejlepší metody“ konvenční medicíny na hemoroidy. Doba léčení byla šest měsíců.
Na konci období šesti měsíců, 75 procent pacientů užívajících pycnogenol nemělo žádné příznaky hemoroidů, přičemž 56 procent z kontrolní skupiny bylo bez příznaků.
Čím více závažné a chronické byly hemoroidy, tím větší měli pacienti úspěch s extraktem z kůry borovice. Sedmdesát procent pacientů  s hemoroidami 4. stupně užívajících pyknogenol bylo bez příznaků po šesti měsících, zatímco pouze 36 procent z kontrolní skupiny bylo bez příznaků.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele RE
    RE (anonym)

    OPĚT LIDI STRAŠÍ RAKOVINOU PROČ? JE JI MÁLO? CO VYVOLÁVA RAKOVINU, STRACH A ZASE STRACH!!!!! JÁ JSEM TAK VYTOČENÁ ... AMERIKA NÁS MASÍRUJE ČÍM DÁL VÍC A VY? pÍŠETE KRAVINY . lÉK NA RAKOVINU EXZISTUJE ALE MOCNOSTI TAJÍ PROTOŽE BY PŘIŠLI O ZISKY. lIDI SE PROBUDILI. vĚŘTE MI PROŠLA JSEM V ŽIVOTĚ STRACHEM KVŮLI ZDRAVOTNÍM PROBLÉMŮM. A ZJISTILA JSEM ŽE ČLOVĚK KTRERÝ MÁ VÍRU V SOBĚ TAK ŽIJE PODLE SVÝCH PŘEDSTAV NENECHTE SE CHYTIT DO PASTI ŽIJTE SVŮJ VNITŘNÍ ŽIVOT. JE DŮLEŽITÉ SE NENECHAT VTÁHNOU DO JEJICH HRY. A HLAVNE SE SE ŘIDTE SRDCEM. A JEŠTE NĚCO MAMOGRAF PRÁVĚ VYVOLÁVÁ NEMOCE AT JSOU TO MYOMY , CYSTY ALE I RAKOVINU. PŘEJI VÁM HODNĚ ZDRAVÍ A VY S.VI.NĚ NESTRAŠTE LIDI . TÁ DOBA JE PRYČ!!!!!

    Lis 07, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama