Přírodní látky v boji se superbakteriemi

Rezistence na antibiotika způsobená nadužíváním antibiotik u lidí a zvířat, vytvořila superbakterie, které nejdou zničit běžnými antibiotiky.

MRSA (methicillin-resistantní Staphylococcus aureus) způsobuje infekce podobné jako Staphylococcus aureus, ale obtížněji léčitelné, protože bývá rezistentní k většině běžných antibiotik.

Existují přírodní látky, které prokazují účinnost při léčbě MRSA:

Tea tree oil - olejíček z australského čajovníku má prokázanou schopnost bojovat se staphylococcovou infekcí, jelikož rychle zabíjí staphylococcové bakterie. Tea tree se nanáší přímo na postiženou kůži.

Další lokální terapií pro staphylococcové infekce je směs jablečného octa a jedlé sody. Z těchto dvou složek se vytvoří pasta, která se nanáší na místo postižené infekcí. 

Česnek obsahuje 27 známých aktivních látek stejně jako tucet dalších složek. Česnek je účinný při léčbě MRSA a pomáhá i v boji s dalšími infekcemi.

Zdroj: Natural news

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Tea tree oil je jedním z nejsilnějších alergenů vyskytujících se v přírodě. Jablečný ocet + hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda) = šumák.

  Kvě 18, 2012
 • Obrázek uživatele Jaroslav
  Jaroslav (anonym)

  Článek se mi zdá zjednodušený a nerad bych se takto léčil sám. Olej z čajovníka je docela mírné antibiotikum a soda s octem bude uvolňovat CO2, vznikne vlastně "šuměnka", to znamená že se asi žádná pasta nevytvoří. Snad bych věřil stříbru (snad koloidní a nebo citrát). Jinak jde samozřejmě o povrchové infekce.

  Kvě 18, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama