Reklama

Přírodní prostředky s protiplísňovým, protikvasinkovým účinkem

Existují byliny a přírodní látky, které pomáhají organismu vypořádat se s přemnožením plísní a kvasinek. Je třeba však počítat s tím, že k úplnému zlikvidování nežádoucích mikroorganismů v organismu je nutno užívat přírodní protiplísňové preparáty minimálně tři měsíce.

Současně je po celou dobu vhodné podporovat funkci jater, jakožto hlavního detoxikačního orgánu, který se musí vypořádat se škodlivými látkami vznikajícími při činnosti plísní i při jejich odumírání. Aby účinek přírodních prostředků byl co nejvyšší je vhodné nedodávat plísním a kvasinkám výživu, kterou je cukr. Dodržovat zásady protikvasinkové diety je při boji s kvasinkami a plísněmi velkým přínosem.

Látky k vnitřnímu použití:

Šťáva z celých listů aloe vera - extrakt z celolistové Aloe vera pomáhá zničit mnoho škodlivých mikroorganismů včetně Candidy albicans. Zároveň velmi účinně podporuje funkci jater a je prospěšná při trávicích potížích.
Česnek - má protiparazitické, protiplísňové, protikvasinkové a antibakteriální působení.
Oregano - má protibakteriální a protiplísňové účinky. Zároveň pomáhá tlumit kašel, vyloučit hlad z dýchacích cest a zmírňuje křeče v trávicím traktu.
Acidophilus - lactobacilus acidophilus je kultura užitečných bakterií přirozeně žijících ve střevě. Nepůsobí přímo proti plísním, ale jsou velmi prospěšné pro obnovu zdravé střevní mikroflóry a je vhodné jimi léčbu protiplísńovými preparáty doplňovat.

Prostředky pro zevní použití:

Reklama

Při chronickém pomnožení kvasinek a plísní v organismu je vždy vhodné vnější prostředky doplnit prostředky pro vnitřní užití:
Albisan - směs éterických olejů vhodná při gynekologických potížích bakteriálního či kvasinkového původu. Nanáší se na tampon.

Autor: mk

Reklama

Komentáře

Pája (Pá, 2. 11. 2007 - 11:11)
dobrý den,je možné prostředky na zevní použití použít i na kvasinkovou infekci na bradavkách (při kojení)? děkuji.
hea (St, 7. 11. 2007 - 10:11)
Ahoj Pajo,skus chvilku povarit:hermanek,dubovou kuru a salvej.ja to pouzivam na vyplachy pri gyn.potizich a pomaha to. Skus a dej vedet ,je to prirodni a memuselo skodi.krasny den
Reklama