Přírodní prostředky s protiplísňovým, protikvasinkovým účinkem

Existují byliny a přírodní látky, které pomáhají organismu vypořádat se s přemnožením plísní a kvasinek. Je třeba však počítat s tím, že k úplnému zlikvidování nežádoucích mikroorganismů v organismu je nutno užívat přírodní protiplísňové preparáty minimálně tři měsíce.

Současně je po celou dobu vhodné podporovat funkci jater, jakožto hlavního detoxikačního orgánu, který se musí vypořádat se škodlivými látkami vznikajícími při činnosti plísní i při jejich odumírání. Aby účinek přírodních prostředků byl co nejvyšší je vhodné nedodávat plísním a kvasinkám výživu, kterou je cukr. Dodržovat zásady protikvasinkové diety je při boji s kvasinkami a plísněmi velkým přínosem.

Látky k vnitřnímu použití:

Kaprylová kyselina - Tato mastná kyselina získávaná z tropických olejů (palmový, kokosový), má prokázané protiplísňové účinky proti candida albicans v trávicím traktu. Jedna studie prokázala, že kaprylová kyselina snížila výskyt candidy albicans ve stolici o 30-90% již po 16 dnech užívání. Kaprylová kyselina se normálně velmi rychle vstřebává ze střev do krevního oběhu a proto je v potravinových doplňcích vázána na minerály, aby se zpomalilo uvolňování z trávicího traktu. Kaprylovou kyselinu je vhodné užívat společně s prostředekm na podporu jater- např. ostropestřec marijáský či Regalen.
Šťáva z celých listů aloe vera - extrakt z celolistové Aloe vera pomáhá zničit mnoho škodlivých mikroorganismů včetně Candidy albicans. Zároveň velmi účinně podporuje funkci jater a je prospěšná při trávicích potížích.
Česnek - má protiparazitické, protiplísňové, protikvasinkové a antibakteriální působení.
Oregano - má protibakteriální a protiplísňové účinky. Zároveň pomáhá tlumit kašel, vyloučit hlad z dýchacích cest a zmírňuje křeče v trávicím traktu.
Lapacho - má protiparazitární a protimikrobiální účinky včetně účinku proti Candida albicans. Zároveń pomáhá chránit buňky před poškozením a podporuje obranyschopnost organismu.
Acidophilus - lactobacilus acidophilus je kultura užitečných bakterií přirozeně žijících ve střevě. Nepůsobí přímo proti plísním, ale jsou velmi prospěšné pro obnovu zdravé střevní mikroflóry a je vhodné jimi léčbu protiplísńovými preparáty doplňovat.

Prostředky pro zevní použití:

Při chronickém pomnožení kvasinek a plísní v organismu je vždy vhodné vnější prostředky doplnit prostředky pro vnitřní užití:
Albisan - směs éterických olejů vhodná při gynekologických potížích bakteriálního či kvasinkového původu. Nanáší se na tampon.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Pája
  Pája (anonym)

  dobrý den,je možné prostředky na zevní použití použít i na kvasinkovou infekci na bradavkách (při kojení)? děkuji.

  Lis 02, 2007
 • Obrázek uživatele hea
  hea (anonym)

  Ahoj Pajo,skus chvilku povarit:hermanek,dubovou kuru a salvej.ja to pouzivam na vyplachy pri gyn.potizich a pomaha to. Skus a dej vedet ,je to prirodni a memuselo skodi.krasny den

  Lis 07, 2007

Přidat komentář

Reklama

Reklama