Přírodní prostředky proti stresu

Zbavují podrážděnosti, nervozity, pomáhají zklidnit psychiku, zvýšit odolnost proti stresu a navodit spánek. Neovlivňují přitom negativně bdělost a schopnost koncentrace. Nejsou návykové.

Bylinky:

Extrakt z ovesných klíčků - dokonale uvolňuje ve stresových situacích - zbavuje trémy, odstraňuje stavy úzkosti - odstraňuje některé poruchy spánku - pomáhá při celkové vyčerpanosti, má zklidňující účinek . Ideální pro studenty a manažery.

Meduňka lékařská - Éterické oleje obsažené v meduňce, jsou jedinečným prostředkem k léčení neuróz, depresí, nespavosti a bolestí hlavy a mají uklidňující účinek už ve velmi nízkých dávkách. Není tedy divu, že díky těmto vlastnostem byla Melissa officinalis ve středověku široce využívána k "posílení srdce a povzbuzení ducha". Jsou známé také její spasmolytické vlastnosti a blahodárný vliv na trávení.

Levandule - Uklidňuje, pomáhá navodit spánek, snižuje vysoký krevní tlak.

Ashwagandha - indický ženšen - Ashwagandha zvyšuje toleranci k rozličným stresorům (např. mentálním, fyzickým či vlivům životního prostředí). Mnoho studií prokázalo, že ashwagandha je účinnější adaptogen na stres než ženšen. Navíc posiluje imunitní systém a působí proti únavě. Více informací o ashwagandhe naleznete zde

Mučenka jedlá - působí jako vynikající sedativum při neurastenii, při poruchách spánku, předrážděnosti a nervových poruchách.

Hloh jednosemenný - posiluje pravidelnou srdeční činnost, má antiarytmický a antineurotický účinek; používá se při poruchách nervové soustavy a při poruchách spánku.

Kozlík lékařský - sedativum, používá se při poruchách spojených s nervovým vypětím, při potížích s usínáním, při bolestech nervových zakončení v oblasti žaludku a trávícího traktu.

Korejský ženšen
Zvyšuje mozkovou aktivitu, zpomaluje stárnutí. Podporuje asimilaci vitamínů, tím zvyšuje jejich účinnost. Doporučuje se při rekonvalescenci, má antioxidační účinky, zlepšuje koncentraci, zmírňuje stres, snižuje únavu, zlepšuje náladu, je pokládán za afrodiziakum. Příznivě působí na oběhový systém - podporuje srdeční činnost, snižuje krevní tlak, hladinu nežádoucího cholesterolu.

Sibiřský ženšen - eleuterokok
Má pozitivní vliv na imunitní systém, zvyšuje fyzickou i mentální výkonnost a reprodukční kapacitu mužů. Pomáhá vypořádat se organismu se stresem.

Korejský a sibiřský ženšen společně s americkým ženšenem, kyselinou alfa lipoovou, koenzymem Q 10, vitamínem B3 a B12 jsou součástí unikátního přípravku Gold specifics Energy modulátor

 

Vitamíny a minerály:

Doplnění vitamínů a minerálů při stresu je nezbytné, jelikož stres zvyšuje jejich spotřebu organismem a snižuje hladinu vitamínů a minerálů v krvi, čímž se opět zvyšuje náchylnost organismu podléhat stresovým situacím.

Vitamíny skupiny B jsou nepostradatelné pro správné fungování nervové soustavy, zvládání stresu a pro klidný spánek. Jako potravinový doplněk jsou užitečné pro každý lidský organismus, nepostradatelné pak pro sportovce, manažery a studenty.

Vitamín C významný protistresový vitamín. Napomáhá k produkci protistresových hormonů.

Vysoké dávky vitamínů B společně s vitamínem C naleznete v přípravku Super B+C komplex

Koenzym Q 10 - Zvyšuje fyzickou i psychickou kondici. Pomáhá při přepracovanosti a stresu. Rozličně silné koenzymy Q 10 naleznete zde.

Hořčík - Podílí se na udržení dobrého psychického stavu. Nervový systém zklidňuje zejména v kombinaci s vitamínem B6.

 

Bachova květinová terapie:

Častokrát se nacházíme v náročných obdobích života - stres, pracovní přetížení, změna způsobu života, nejistota, deprese z nenaplnění svých předsevzetí, strach před zkouškou? V těchto stavech pomáhají esence vyrovnat a uklidnit naši psychiku dřív, než se emocionální diskrepance projeví v těle jako fyzická nemoc. Přehled všech preparátů naleznete na www.001shop.cz

Rescue Remedy - Krizová esence je směs pěti květů, kterou dr. Bach vytvořil ke zvládnutí napjatých situací. Krizová esence pomáhá bezprostředně čelit situacím, které vyžadují zvláštní pozornost a angažovanost (důležitá návštěva lékaře, náročná diskuse, pracovní porada... ). Rescue remedy je možno zakoupit ve formě kapek 10 ml, 20ml či spreje.

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele seane
  seane (anonym)

  dobrý den,tak tohleto je stoprocentně přírodní spíše zelenina Tyto látky rovnež pomáhájí při autoimunitních onemocněních jako je revmatoidní artritida, lupus, roztroušená sklerosa apod., rakovině, ale i při kožních onemocněních typu lupenky, dále ekzémy, záněty či při alergických onemocněních.pomáhá z těla odstranovat těžké kovy,toxiny a další jedovaté látky,pomáhá odstranit chronickou zácpu,čistí trávící ustrojí,jako probiotikum podporuje tvorbu prospěšných lactobacilů a bifidobakterií,podporuje zdravou krvetvorbu,zvyšuje hladinu hemoglinu,podporuje kožní metabolismus,hojení ran a vředů,posiluje imunitu organismu proti virovým onemocněním,podporuje zdravé funkce reprodukčních orgánů,prospívá celkové regeneraci organismu,zvyšuje energii a vitalitu a další a další věci my ji bereme celá rodinka plus malej má 4 a už jí bere od 1 roku a jsme s ní moooc spokojeni proto posílám dál více se dozvíte zde jsou tam supr články chlorellamrmia.blogspot.com

  Lis 23, 2010
 • Obrázek uživatele kuku
  kuku (anonym)

  OJ ty reklamo blábolů!!! proč zakládáš nesmyslné rubriky!!?

  Lis 23, 2010
 • Obrázek uživatele neta
  neta

  tady je nesmyslných rubrik a ledacos přežije, přírodní prostředky proti stresu existují,ale to již dávno lidi vědí.Jenom,že jsou líní něco s tím dělat, jejich pohodlnost se potom dokáže dobrat pouze k lékařům všeho druhu a vyhazovat peníze za léky s vedlejšími účinky,a tak to jde dokolečka,dokola.

  Lis 23, 2010
 • Obrázek uživatele Dr.Pavlína K
  Dr.Pavlína K (anonym)

  Aho už par lrt skouším ruzné vytamíny a doplnky stravy za 14 let sem jich vyzkoušela asi na 34 druhu a to dlouhodobě ale nejůčinější Sít potravynových doplnku je Qe eunike jde o ceské potravynové doplnky vyráběně zde v ČR užívam je již 3 rokem a to v širokem rozsahu takže pokud se potřerebujete zbavyt stresu tak doporučuji přípravek Magenta, pokud posílit imuniku tak Powee ful Worker, či provés detoxikaci celého organizmu tak QE Silver,..... těch produktu je mnoho je na výběr i zřad pro děti a vše je garantovano cer. GMP coš je celosvětově uznavaný certifikát a též hodně přísný. zde jsou možnosti pořízení těchto produktů:hlavní stranka je www.QElife.cz nebo na www.Kupnik.cz a www.shopeek.cz přeji vám hodně uspěchu a temito produkty pa pa Dr. Pavlína K.

  Črv 18, 2012
 • Obrázek uživatele JAnina
  JAnina (anonym)

  Dávám 100% za přípravky od Qe zde je odkaz http://www.qelife.cz/

  Led 12, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama