Příroda pomáhá k udržení dobré kondice

Být ve styku s přírodou může být pro lidi vhodným prostředkem, jak se udržet v dobré zdravotní kondici a omezit náklady na lékařskou péči. Tvrdí to britští experti, kteří již zahájili kampaň, jejímž cílem je přimět lidi, aby trávili více času venku, v přírodě, v přirozeném prostředí.

Britská společnost Natural England zabývající se ochranou přírody si stanovila jako cíl předcházet zhoršování zdraví, k jehož projevům patří třeba i obezita, aby se nemuselo přistupovat k léčbě.

"Být blízko přírodě může přispět k omezení stresu a zvýšení fyzické aktivity. Přibývá důkazů, že fyzické i duševní zdraví se kontaktem s přírodou zlepšuje," řekl poradce Natural England William Bird. "Přesto lidé mají méně kontaktu s přírodou než kdykoli v minulosti. To se musí změnit," dodal.

Bird uvedl, že například děti s poruchami pozornosti vykázaly zlepšení stavu, když měly kontakt s přírodou. Pacienti, kteří se zotavují po operaci, potřebují méně léků tišících bolest, pokud se dívají hodně do zeleně. Lidé jsou také schopni lépe dodržovat pravidelný cvičební režim, když ho mohou provádět v přírodním prostředí, a ne v tělocvičně.

Cílem kampaně, kterou zahájila Natural England spolu s dalšími partnery, je přimět lidi, aby byli v užším kontaktu s přírodou, aby žili v prostředí, kde je hodně zeleně.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Hanka
  Hanka (anonym)

  Pro mě je chůze do přírody, běh venku, lyžování.. a podobné outdoorové sporty jako nejlepší antidepresivum. Z kupovaných léků dám vždy přednost těm s přírodním složením. Třeba phytoxan nebo jiné

  Bře 11, 2021
 • Obrázek uživatele Janča P.
  Janča P. (anonym)

  Pokud to není nutné nebrat antidepresivum!! A pokud je to nutné, tak na přírodní bázi..přesně jak píše Hanka.

  Čer 17, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama