Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Primář Niederle: Lékaři léčí vysoký krevní tlak špatně

Při léčbě vysokého krevního tlaku dosahuje normální hodnoty jen 18 procent pacientů, přestože ve spotřebě léků na vysoký tlak je Česko na třetím místě ve světě.

To podle primáře kardiologického oddělení Nemocnice na Homolce Petra Niederleho svědčí o tom, že lékaři nedostatečně kontrolují zejména tlak kardiaků, pacientů po mrtvici a diabetiků a předepisují nevhodné kombinace léků. Niederle to dnes řekl novinářům a uvedl, že situaci by mohlo zlepšit zakládání center pro hypertenzi, které na některých klinikách vznikají.
    Vysoký krevní tlak, neboli hypertenzi, má 28 procent dospělé české populace. Toto číslo je pravděpodobně ještě vyšší, protože řada lidí o svém vysokém tlaku neví.
    Vedoucí Centra pro diagnostiku a léčbu hypertenze v Nemocnici na Homolce Marcela Schejbalová řekla, že za hypertenzi označují lékaři již stav, kdy krevní tlak dosáhl hodnoty 140/90. Vyšší tlak představuje větší riziko pro diabetiky, a proto u nich je hraniční hodnotou 130/80. Akutní, život ohrožující stav, který musí okamžitě řešit kardiolog aplikací léku do žíly, je charakterizován prudkým zvýšením tlaku na 220/130 a více.
    Tlak je proměnlivý, ráno a k večeru bývá o něco vyšší, v noci trochu klesá. Ovlivňuje ho i stres, fyzická námaha a až třetině lidí vzroste v ordinaci lékaře. Jestliže lékař při několika měřeních zjistí zvýšený tlak, navrhne nejprve změnu životosprávy, zvýšení fyzické aktivity, případně snížení váhy. Vysoký tlak však může trápit i štíhlé lidi. Pokud režimová opatření nevedou k úspěchu, přijdou na řadu léky. Léčba je pak celoživotní, i když spektrum léků se v jejím průběhu mění.
    Hypertenze bývá označována za "tichého zabijáka", protože sama o sobě nebolí, ale ohrožuje nemocného možným krvácením do mozku, urychluje kornatění cév a může přispět ke vzniku infarktu či selhání ledvin. Varovné příznaky, jako jsou bolesti hlavy, závratě, hučení v uších či krvácení z nosu, se objevují jen někdy. Postižení se nezřídka dlouho domnívají, že jsou zdraví.
    Podle Niederleho se ještě v 70. letech se říkalo, že hypertenze u starších lidí je méně závažná. Klinické studie však prokázaly, že vysoký tlak škodí v každém věku.
    Zvyšující se počet lidí s hypertenzí souvisí s vzrůstajícím počtem diabetiků a obézních osob. Předcházet hypertenzi lze pravidelným měřením, zdravou stravou, omezením spotřeby soli, alkoholu, dostatečným pohybem, nekouřením. Koření, včetně pepře a papriky, tlak neovlivňuje a káva tlak nezvyšuje.
    Jitka Klejnová - ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (65)

 • Obrázek uživatele Slavek
  Slavek (anonym)

  Hmmm... tak lekari to leci spatne a jak to maji lecit? Je mi 30,nepiju, kourim malo, solim malo a vyhybam se potravinam s vysokym obsahem soli, snazim se jist zdrave a presto beru 3 ruzne leky z ruznych skupin, abych mel tlak v norme. Co poradi primar Niederle?

  Kvě 05, 2007
 • Obrázek uživatele Jiřina
  Jiřina (anonym)

  Mám vysoký krevní tlak, léčím se, ale zjišťuji, že někdy mi tlak "vyletí" bez jakékoliv příčiny nad 140-150.Léky beru pravidelně stejně,tak nevím, co to znamená.

  Kvě 13, 2007
 • Obrázek uživatele jaroslav svoboda
  jaroslav svoboda (anonym)

  pomaha zeleny caj ke snizeni krevniho tlaku?

  Črv 16, 2007
 • Obrázek uživatele Miloslava
  Miloslava (anonym)

  Pane primáři, prosím Vás, je mi 62 let léčím se formou Lorista 5O,1 tableta,Amlodipin10 mg,a 1/2 Lokrenu.Je to již jistě dosti. Mám nadváhu.Ráno mívám Spodní tlak i nad 1OO, mohlo by to být způsobeno stresem či depresemi, mám v současné době hodně starostí s ležící matkou??Mohl by takto stres ovlivnit hodnoty mého ranního tlaku. Je to pouze ráno, jinak mám celý den tlak 12O/8O.Chápu , že i ta nadváha 100 kg při výšce 170 je špatná. Zajímavé je že když jsem ve stresu a nemaám ne sebe čas, spíše nabírám, protože bezmyšlenkovitě v poklusu něco nevhodného do sebe hodím .Vím, že bych měla snížit váhu a nestresovat se .Třeba mi ale ještě něco poradíte jak ranní tlak snížit. Děkuji moc, Miloslava

  Srp 07, 2007
 • Obrázek uživatele palo
  palo (anonym)

  Ad.Jiřina. Náhlé zvýšenie tlaku môže spôsobiť tumor chromafinného tkaniva (feochromocytóm). jedná sa o benígne ochorenie (na 90%!!!) Treba stanoviť v moči katecholamíny, alebo v krvi metanefríny. Ak máte záujem môžem Vám to urobiť zavolajte 0903382013.Ostávam s pozdravom.

  Srp 30, 2007
 • Obrázek uživatele Dan
  Dan (anonym)

  dobry den me je 15 let a mam vysoky krevni tlat 150 k tomu selest a astma muzu ten tlak mit po praskach na astma s tlakem se nelecim jenom chodim kazdy tyden ne premereni dekuji ra odpoved

  Srp 30, 2007
 • Obrázek uživatele Dan
  Dan (anonym)

  dobry den me je 15 let a mam vysoky krevni tlat 150 k tomu selest a astma muzu ten tlak mit po praskach na astma s tlakem se nelecim jenom chodim kazdy tyden ne premereni dekuji ra odpoved

  Srp 30, 2007
 • Obrázek uživatele veronika
  veronika (anonym)

  Dobrý den,můj tlak je běžně 90/60 posledni dobou však si však často naměřím 160/70 a minule v práci když mě rozčílili jsem měla dokonce 210/110. Myslíte že je něco v nepořádku? prosím o zaslání odpovědi na mail veronikaradkova"seznam.cz děkuji

  Dub 15, 2008
 • Obrázek uživatele Bětka
  Bětka (anonym)

  Pan primář Petr Niederle před několika měsíci zemřel na rakovinu.

  Dub 20, 2008
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Dobrý den,mám 53 let,a tlak mívám kolem 150 -157/9O_107 /lékař mi přdepsal Lorastan 50 mg. Zdálo se mi t moc a proto jsem si zkusila vzít jen polovinu, i když se to špatně půlí.Tlak mi z hodnoty 133/106 klesl na 133/86.a točila se mi hlava. Nevím co by to se mnou udělalo, kdybych si vzala celý. děkuji.janasladkova53"centrum .cz

  Kvě 24, 2008
 • Obrázek uživatele ivan
  ivan (anonym)

  ahojík já mívám tlak 160/90 a lékař mi předepsal trimephramol ale myslím že je k ničemu...mno vidm že na tom nejsem ještě nejhůř...

  Kvě 24, 2008
 • Obrázek uživatele VLK
  VLK (anonym)

  MÁM KOLÍSAVÝ VYSOKÝ TLAK, BOLESTI HLAVY,NEVOLNOST BOLESTI V KRČNÍ PÁTEČI A PLNO LÉKŮ NA VZSOKÝ TLAK PRÝ TO NIČÍM JINÝM NENÍ ALE JÁ TOMU MOC NEVĚŘÍM. NA CT NIC NENAŠLI.

  Lis 18, 2008
 • Obrázek uživatele vlasta
  vlasta (anonym)

  Léčím se 7let-vysoký krevní tlak -Losartan-ratiopharm 50mg-celou ráno.Glimepirid,sandoz 1mg půl ráno na lačno.Vasocardin 50 celou ráno.Enelbin 100 retard 1 ráno.Za 2 hodiny jsem vyřizena,motání a tlak v hlavě.Při změření tlaku 102/80 tep i 48/min,jsem si naměřila po umytí okna a po jidle,po pohybu.Večer 1 Enelbin ,1 vasocardin.Večer spím jak zabita,jen sem tam zalapu v noci po dechu a to mě vzbudí,ale hned usnu.Chtěla bych se zeptat jestli se tyto léky nějak nebijí.Děkuji za radu

  Pro 09, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  na vysoký tlak je velice dobrý draslík

  Pro 09, 2008
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  dnes mi naměřily tlak 190/120 cítím se šíleně.časté migrény snimi se i budím bolesti v patéři palčivost očí atd atd ještě jsem nebyla u lékaře asi 8 roku.tad mě čeká běhání po vyšetřeních a to jsem šla puvodně na pracovní prohlídku.myslím že je to stresem jsem dlouhodobě ve stresu.

  Feb 19, 2009
 • Obrázek uživatele Eva
  Eva (anonym)

  dnes mi naměřily tlak 190/120 cítím se šíleně.časté migrény snimi se i budím bolesti v patéři palčivost očí atd atd ještě jsem nebyla u lékaře asi 8 roku.tad mě čeká běhání po vyšetřeních a to jsem šla puvodně na pracovní prohlídku.myslím že je to stresem jsem dlouhodobě ve stresu.a to je mi pouhých 36 let.

  Feb 19, 2009
 • Obrázek uživatele Radlinský
  Radlinský (anonym)

  Liečim sa tiež na vysoký tlak a lekár mi predpísal Micardis 80mg tablety (výrobca Boehringer Ingelheim)Necítim sa moc dobre...Poradíte mi iné tabletky, ktoré nemajú tak vysoké vedµajšie účinky? Díky. mail: koeln.ludwig"seznam .cz

  Čer 14, 2009
 • Obrázek uživatele bajaja
  bajaja (anonym)

  Koloidní stříbro a zapping.Pomáhá to hodně ale vrací se to.Když si ten organizmus dáte trochu do pořádku KS a zappingem tak Vás ta mizerie z jídla čeká na novo.V pečivu enzymatické urychlovače z Francie,skladování v obilných silech a permanentí ozařování obilí´´boj proti škůdcům moučnému červu´´alfa částice v obilném prachu´´Crohnona n. a ještě k tomu slabomyslné nařízení prasat z EU aby se pečivo balilo do umělé hmoty aby plísně pod igelitem mohli lépe dozrávat díky i urychlovacím enzymům .To co vyroste je ve své podstatě zdravé,až pak lidskou činností se z toho stává docela nebezpečný precedens.Kdyby jsme náš moderní potravinářský průmysl dostali na předválečnou úroveň,alespoň v hygienických limitech.Jo ,lidská činnost jaksi potravinám moc neprospívá.Kdo je zodpovědný ,no přeci hygienická služba a potravinářská inspekce.Je z toho 70% všech nemocí.TO chce televizní hvězdu Mudr Šmatláka nebo Mudr Šmuclera aby se přitočili k televizní hvězdě Vítovi hlavnímu hygienikovi vzali jeho hlavu do rukou a zatřásli s ní.I v lékarnách je na lahvičkách napsáno PŘED UPOTŘEBENÍM ZATŘEPTE.

  Říj 21, 2009
 • Obrázek uživatele luate@atlas.cz
  luate@atlas.cz (anonym)

  Já jsem si po 35 letech užívání prášků na VT pomohla pitím kávy a čaje s houbou Reishi. Tělo je potřeba detoxikovat a doplňovat vitaminy, minerály,....To vše ta houba umí. Nebojím se ani pandemie chřipky. Očkovat bych se nenechala, lepší je prevence.

  Říj 21, 2009
 • Obrázek uživatele bajaja
  bajaja (anonym)

  Musím se touto cestou omluvit prasatům z EU a našemu skvělému hygienikovi Vítovi. Hygienické limity je ale ALIBISMUS na rakovinu,Crohnovu n.,schizofrenii,kriminální násilí vyvolané obilnými plísněmi,shigelly sonnei způsobující kriminální zkratové jednání,a spousty nemocí z povrchové pasterizace mléka atd.Na vše z toho je hygienický limit.Nač?Jednoduše to ve stravě nemá co pohledávat.Nebo se krimi hoši a dámi mají obhajovat tím,že ve stravě měli měchovce,shigelu sonnei.Vždyť to s celým systémem přípravy zdravé stravy CHCE řádně zatřepat.Jsou to právě lékaři kdo by měli řádně praštit do stolu a hodně ZAŘVAT tak tkhle NE , NE.

  Říj 21, 2009
 • Obrázek uživatele LADISLAVA Olbertova
  LADISLAVA Olbertova (anonym)

  Dobry vecer,chtela bych se zeptat na tablety Prenessa,po jejich mesicnim uzivani mam celodenne horko v ustech,je to velmi neprijemne,uzivam 4mg =1 tb denne.Dekuji 

  Led 20, 2010
 • Obrázek uživatele Ruda
  Ruda (anonym)

  Měl jsem taky vysoký tlak a mohu jen doporučit navštívit některé kardio centrum a nekecat lékařům do díla..... zde se neléčí bolavý palec milé dámi....

  Dub 19, 2010
 • Obrázek uživatele helenka
  helenka (anonym)

  Já na tlak a vyváženost tělesného stavu beru koenzym Q Max, je v tom Q10. Taky si raději tlak nenechávám často měřit, aby mě to neděsilo.

  Črv 28, 2010
 • Obrázek uživatele Pavel
  Pavel (anonym)

  Dobře léčí pouze na Kladně.Tam posílají pacienty s vysokým tlakem na psychiatrii.Ty bolesti hlavy,závratě a zhoršování paměti máte z nějaké hrozné vzpomínky z dětství(co na tom,že na kartě oba rodiče hypertenzní).Krevní tlak neměří ani neurolog na poliklinice(dům hrůzy).Negativní,musíte pít více tekutin,tady Vám napíšu oblbováky.Za 5 měsíců na Kardii 170/115.Udělali ze mě mrzáka,zničili mě život(nesnesitelné bolesti hlavy,ztráta paměti,závratě).Ať žijí doktorský kréteni

  Lis 03, 2010
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Dobry vecer,chtela bych se...Arginin,hořčík,vitamín C,zinek,selén,česnek,proboha necpěte se tím hnojem.Více na Uloz.to! - stahovani z rapidshare pod NWO.Přečtete si žalobu Dr.Matthiase Ratha na farmaceutické koncerny.

  Lis 03, 2010
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  Plně souhlasím s Jirkou, aby si každý přečetl žalobu podanou dok.Rathem na farmaceutické firmy jak nás zdravotně likviduji s podporou doktorů-Já trpím na vys tlak 25 let a vystřídala jsem mnoho hnoje,které mě dohnaly až k infarktu,některé prášky na mě působily opačným efektem,některé se praly ale hlevně je pojídejde a likvidujte se. Já to praktikuji tak, že ráno si změřím tlak, podle toho zobnu kousky ze 3 humusu ,co mě fakyří předepsali a nějak to přečkávám.Moje lékařka si je vědoma, že jen tak něco nesním, takže se mě nakonec optá, jak léky si beru. Vysoký tlak je původce nějaké choroby, která bměla být odhalena prvním krokem do

  Lis 09, 2010
 • Obrázek uživatele Marie
  Marie (anonym)

  ordinace.Nyní mě lékařka navrhla nový lék -Micardis,samá chvála,málem lékaři o něm hovoří jako o zázraku a prý vydrží 24 hod,ráno mám tlak 18O/1OO,což je více jako před tímto zázrakem a vedlejší účinky jsou úžasné,jednu noc jsem se domnívala,že prodělávám mozkovou příhodu,takře prosím pokud chcete tady být nějaký čas,ozvěte se u lékaře a měně někdy je lépe,zdravím všechny postižené

  Lis 09, 2010
 • Obrázek uživatele jana
  jana (anonym)

  No ja mam tlak jak miminko 110/80 spis nizkej a Felcar me dava prasky na vysoky tlak,Lisinopril,Rivocor a tenaxum,co si mam myslet,mam to vubec brat a potom jakej mam mit vubec tlak? asi by bylo nejlepsi,kdybych nemela zadnej tlak,ze jo

  Lis 09, 2010
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Pokud se prášky proti vysokému tlaku mají brát doživotně, tak to s prominutím nepovažuju za žádnou léčbu. Když prášky nevyléčí!!!

  Lis 09, 2010
 • Obrázek uživatele pro Mary
  pro Mary (anonym)

  Člověk s dřevěnou nohou ji většinou taky má doživotně.

  Lis 10, 2010
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Člověk s dřevěnou nohou...A už se mu taky nikdy nezahojí. :-))Ale polykat prášky celej život, jako by to byly neškodný lentilky, to je síla.

  Lis 11, 2010
 • Obrázek uživatele Jara
  Jara (anonym)

  Již jste někdy viděli,aby prášky něco vyléčili? Stačí kliknout na reklamu,která běží na pomoc ,kolenním kloubům-když si kliknete na informace pro odborníky,tak se dočtete,že budou dodány později.Proč? To,aby ten příspěvek nevyděsil laiky?

  Lis 11, 2010
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Již jste někdy viděli,aby...?.)) Jasně, "laici" nemají do svého zdraví co kecat, neboť se stalo vděčným předmětem bysnysu pro jiné, kteří jejich tělo a jejich problémy znají jistě lépe. LOL

  Lis 11, 2010
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  ordinace.Nyní mě lékařka...Prosím Vás podívejte se na ten rapidshare,jsou tam moje výsledky,včetně videa mého OMRONU.Když mě lékařka léčila prenessou s výsl.170/100,tak jsem přestal k ní chodit.Začal jsem koňskými dávkami česneku,140/90,ale začal jsem krvácet z nosu,česnek ředí krev(po argininu zmizelo,logické,mám teď cévy jak dítě) .Jednou jsem dal do vyhledávače jenom Rath a žasl.Okamžitě letěl pro arginin,lysin(bratříček,na opary),vitamíny,hořčík(se zinkem,vápníkem,vit.K).Česnek beru dál kvůli selenu.No 115/75 až 130/80.Bohužel lékaři se na mně podepsali,jsem tak trochu mrzák,mám vztek.

  Lis 13, 2010
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Pokud se prášky proti...Mary stáhněte si toho Dr.Matthiase Ratha,budete žasnout,totiž lidské tělo si arginin a koenzym,přestává po čtyřicítce vyrábět,pak máte cévy jak cedník.No a tělo to plátuje v játrech vyrobeným zlým LDL.Pochopte,že aminokyseliny vitamíny a stopové prvky jsou příliš levné(skutečně léčí)a nevyplatí se farmaceutickým korporacím.FK je NWO a naše zdravotnictví Big Brother.Takže žádné prášky nebudete brát,jenom to,co si už tělo nedokáževyrobit.

  Lis 13, 2010
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  dobry den me je 15 let a mam...Je to šílený,že to doktoři tají,arginin a česnek léčí astma,zároveň léčí krevní tlak,česnek rakovinu prostaty,střev,žaludku,vředy žaludku,pálení žáhy,oba likvidují cholesterol,zlepšují poškozenou paměť.Arginin léčí cukrovku,ledviny(ty poškozené diuretiky z těch hnojů.Je toho moc.Vše na ulož,stahuj rapidshare pod NWO. Pod krajankou můj příběh,který mě vrátil do života.

  Lis 15, 2010
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Mary stáhněte si toho...Ano,děkuji.Protože věřím Matce Přírodě, je nepřekonatelná, a její rovnováze, nesnažím se ve svém těle nic přestavovat, snižovat, zvyšovat: vše má svůj důvod. Právě i ten zmiňovaný zlý cholesterol. Jím intuitivně nějaké potravinové doplňky,ale ona to jsou spíše přírodní léčiva.:-)Nic z lékáren, neřku-li z chemické fabriky.

  Lis 15, 2010
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Ano,děkuji.Protože věřím...Mary vy jste básník.Krásně se to čte.Já se také snažím.Dávám to krajance zpod Bílých Karpat.Třeba to potěší.Za Slovenský kras a veverky mám 3 hvězdičky.(stahuj ulož to rapidshare pod krajankou)

  Lis 16, 2010
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Mary vy jste...No děkuji za pochvalu. Zrozená ve znamení Vah věřím v rovnováhu, aby ne! :-) Zlé střídá dobré. Vidím věci tím barevným vždy navrch.:-) Přeji hodně štěstí i zdraví, Jirko.

  Lis 16, 2010
 • Obrázek uživatele bungalov
  bungalov (anonym)

  Pane primáři, prosím Vás,...Tlak ráno, tablety na tlak již nepůsobí látky nejsou v těle

  Lis 18, 2010
 • Obrázek uživatele Mare
  Mare (anonym)

  psát si sama pod nickem Jirka to je tedy úroveň.No,aspoň víme na čem jsme,že?

  Lis 18, 2010
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  psát si sama pod nickem...Já jsem skutečně Jirka.Na rapidshare pod krajankou jsou mé fotky,video,moje děti.Jsem skutečně mužskej,na těch Roháčích to jsem já,no byl jsem mladší.Fotky z dětství,na skautském táboře,na průmce,se strýcem a bratrancem,co zahynul v Tatrách.Videa s nejstarším synem,když byl ještě dítě.Jsem z Valašska,krajanka ze Slovácka,z Veselí.Mrzí mě jestli jsem někomu ublížil. Ty zvukové nahrávky jsou moje,Slovenský Kras a veverky,na stole v recepci voní ranní káva.I ta poslední o Nerudovi a Karolíně Světlé.My Moraváci jsme děsně romantický,je to možná nemoc,ale je neléčitelná.

  Lis 19, 2010
 • Obrázek uživatele Mary
  Mary (anonym)

  Já jsem skutečně Jirka.Na...Ahoj Jirko, ten člověk zřejmě nesnese, že se dva lidé jako my mohou domluvit a mít stejné názory. Není na to zvyklý. Je mi ho líto, a takových je ale spousta v Čechách. Chovají se jako obklopeni nepřáteli a kopou kolem sebe. Mrzí mě to místo nich. Přeji fajn víkend na Moravu.

  Lis 19, 2010
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Já jsem přivandrovalec z Moravy.Od roku 1974 v Čechách.Po ukončení stavebky v Lipníku jsem šel do Čech,ale to moraváctví odešlo se mnou.Někdo říká,že Lipník je už Haná,podle mě pořád Valašsko.Žiju s Honzou na Kladně,Zbyša,Helča a Vítek s bejvalkou.Když mě bejvalka vodkopla,tak jsem se před ní plazil a prosil ji aby se nerozváděla.A pak jsem poznal krajanku a začal jsem se všemu smát.Bejvalka nesahala krajance a Marianě(tam,kde se v Liptovské Maře zrcadlí vrcholky Roháčů a Chočských vrchů)ani po kotníky.Poznal jsem jedinou zlou ženu,bejvalku.Ostatní jsou skvělé.Zato mezi námi se to hemží kréteny.Dejte si do vyhledávače slasti velitele směny,objeví se rapidshare se zvukovými nahrávkami.

  Lis 19, 2010
 • Obrázek uživatele občan
  občan (anonym)

  Hmmm... tak lekari to leci...Armáda doktorských kryplů a krétenů,co posílají lidi s vysokým krevním tlakem na psychiatrii.Na druhé straně ty,co mají 120/80 bezdůvodně léčí hned třemi prášky,které způsobují poškození ledvin,cirhózu jater,infarkty,mrtvičky,sraženiny v krvi,zůžování cév v mozku,poškozují kostní dřeň a tím tvorbu krvinek.Pak už jen poruchy spánku,zraku,bolesti hlavy,břicha,závratě,a zhoršování astma.Co léčí rakovinu yperitem,který vytváří další nádory,ničí imunitu,vnitřní orgány,na rozdíl od Německa,kde se rakovina léčí aminokyselinou lysinem.Co neléčí chronické chlamydie a boreliózu a tím darují pacientům rakovinu,infarkty,mrtvičky,alzheimera,cystickou fybrózu,roztroušenou sklerózu a postchlamydiové reaktivní artrózy.Vážení doktoři jděte prosím vás všichni do Německa.Těm,co se tam nevejdou rádi zaplatíme letenky na Měsíc ať jsou od nás co nejdál.My občané se totiš umíme léčit mnohem lépe.

  Pro 29, 2010
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Krevní tlak snižuje bylinka Kotvičník zemní.

  Feb 14, 2011
 • Obrázek uživatele Guy
  Guy (anonym)

  Armáda doktorských kryplů...Jak říká pan Dušek- Lekař je odvozeno od slova lekat. Oni lidi vylekají a pak je ještě pošlou do lekárny! :-)))

  Feb 14, 2011
 • Obrázek uživatele filip
  filip (anonym)

  Hmmm... tak lekari to leci...http://www.chelemendik.sk/Perverzity_modernej_mediciny_917762042.html

  Bře 16, 2011
 • Obrázek uživatele kamil
  kamil (anonym)

  ...http://www.cez-okno.net/clanok/veda/velka-cholesterolova-lez

  Bře 16, 2011
 • Obrázek uživatele Pozorný
  Pozorný (anonym)

  Ad.Jiřina. Náhlé...A čísla do loterie nemáš?

  Dub 26, 2012

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama