Reklama

Příčiny dny

Nejen v případě dny, ale také při takzvané stařecké cukrovce (diabetes mellitus typ 2), kterou trpí zejména staří lidé s nadváhou, se jedná o konstituční onemocnění, která jsou také dědičná. Při cukrovce a dně působí společně okolní faktory a dědičnost nemocí.

Existuje-li dědičné zatížení, pak nadváha, hojná konzumace masa a alkoholu a nedostatek pohybu způsobují dnu. Pokud se dna ve vaší rodině vyskytuje, pak i vy máte asi 20 % šanci toto onemocnění získat.

Během dob hladomoru a válek byla dna velice vzácná, s přibývajícím blahobytem počet onemocnění stoupá.

Zdroj: Zdravá a chutná strava při onemocnění dnou - nakladatelství Computer Press

Reklama
Reklama

Komentáře

Sára (St, 21. 3. 2007 - 23:03)
To je článek úplně na draka. Nic se z něj člověk nedoví.
stačí? (Čt, 22. 3. 2007 - 09:03)
Příčinou dny je špatná funkce ledvin.Ledviny nedokáží správně vilučovat kyselinu močovou a proto se ukládá v kloubech.Kyselina močová je hlavně v masu a některých potravinách.Na snižování kyseniny je dobré pít ledvinový čaj nebo čistící čaj a jíst naklíčenou vojtěšku.
dana (Pá, 23. 3. 2007 - 18:03)
článek fakt nic moc, čekala jsem, že najdu nějaký návrh alternativní léčby. No nic jdu hledat dál
Tomáš (Pá, 23. 3. 2007 - 18:03)
Další infa naleznete na http://nemoci.doktorka.cz/dna/ a v souvisejících článcích.
Ejilinka (So, 26. 7. 2014 - 22:07)
Ahojky :* Už je mi 18 a cítím jak stárnu, zvlášť dyž se dívam na ruce a vzpomenu si na bábi jak má obří klouby. Mamka říkalaže to je revma a že mě to čeká taky :/ brrrr. Dá se s tím něco dělat nebo budou časem taky takový odpudivý? Zůstane to tak už? Chci bábi pořídit něco na ty ruce, pomáhá enzycol? Mužu to brát takýý? Pomůže mi to abych takový klouby neměla????? O.O
Reklama