Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Prevenzym® – aby vám nevyschla míza

Enzymy v Prevenzymu podporují činnost lymfatického (mízního) systému. Každý o něm určitě slyšel, ale jeho obsah zůstává pro většinu lidí mlhavý. Co tedy je a k čemu lymfatický systém a míza slouží?

Co je lymfatický systém a k čemu slouží

Lymfatický systém dosahuje ke každé buňce a jeho správná funkce má pro ni životní význam. Je tvořen soustavou lymfatických cév a orgánů, kterými proudí míza. K lymfatickým orgánům patří mj. lymfatické uzliny a slezina.

·         
Míza
(lymfa): je tělní tekutina, která odvádí z mezibuněčného prostoru odpadní produkty metabolizmu, zbytky odumřelých a poškozených buněk a další velké molekuly, které nepronikají do krevních vlásečnic. Obsahuje také bílé krvinky důležité pro správnou funkci naší imunity.

·         
Lymfatické cévy: jemné mízní vlásečnice (kapiláry) spojující se ve velké mízní cévy prostupují celé tělo, ze kterého odvádějí škodliviny. Míza v cévách proudí jedním směrem od periferie těla k srdci. Pohybuje se kontrakcemi jejich vlastního hladkého svalstva a za pomoci dýchacích a kosterních svalů. Krev následně škodliviny dopraví do ledvin, odkud jsou močí vyloučeny z těla ven.

·         
Lymfatické uzliny: při průchodu lymfatickými uzlinami se míza čistí od různých škodlivin. Lymfatické uzliny tedy fungují jako soustava filtrů mízní tekutiny. Vedle toho tvoří imunitní a informační centra chránící organismus před nebezpečím zvenčí i zevnitř.

Lymfatický systém se tedy významnou měrou podílí na detoxikaci a obraně organismu. Plní tři životně důležité funkce: drenážní, transportní a obrannou (imunitní).

 

Lymfatický systém a pohyb

Aby míza tělem dobře proudila, potřebuje aktivní pohyb. Pohyb lymfy je totiž zajišťován stahy lymfatických cév, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Proto nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání, stejně jako poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod. vedou k nedostatečnému odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek ve tkáních a kloubech. Mezi příznaky přetížení lymfatického systému patří pocit únavy, těžkých nohou, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému a psychické podráždění.

 

Prevenzym® a lymfatický systém

Enzymy v Prevenzymu přispívají k lepší tekutosti lymfy a tím i k lepší činnosti celého lymfatického systému včetně správné funkce imunity. Prevenzym® proto pomáhá v zátěži, při stresu a zejména těm, jejichž životní styl přirozené činnosti lymfatického systému neprospívá.

 

Více na www.prevenzym.cz

 

Propagace značky Prevenzym
Doktorka.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

 

 

 

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama