Prevence trombotických a tromboembolických příhod u dívek

Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE a GHC Genetics, s.r.o. společně připravili projekt na prevenci trombotických / tromboembolických příhod u mladých dívek po hormonální antikoncepci. Tento projekt je určen pro dívky ve věku 12 - 20 let.

Projekt je určen pro klientky ZP METAL-ALIANCE ve věku 12 - 20 let, které buď ještě nezačaly, anebo již užívají hormonální antikoncepci. Zaměřuje se na diagnostiku trombofilie, stav zvýšené dispozice k tvorbě trombů (krevních sraženin), který předchází tromboembolické nemoci (TEN). Podle současných studií právě hormonální antikoncepce zvyšuje riziko TEN až 4krát, ale v případě vrozené dispozice a současného užívání hormonální antikoncepce se riziko zvyšuje až 50krát. Cílem projektu je vybrat dívky se zvýšenou vrozenou dispozicí pro vznik trombózy a TEN a dle výsledku zvážit vhodnost užívání hormonální antikoncepce, eventuálně doporučit jiné formy antikoncepce a zamezit tak rozvoji život ohrožujících komplikací u těchto rizikových dívek.

Obsah vyšetření:

Do programu se mohou přihlásit dívky, klientky Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE, prostřednictvím online registrace na stránkách www.ghcgenetics.cz nebo osobně či telefonicky na recepci GHC Genetics, Krakovská 8, Praja 1. Tel.: 234 280 280. Po vyplnění anamnestického dotazníku dívky obdrží odběrovou soupravu s pokyny pro provedení bezbolestného stěru sliznice dutiny ústní. Výsledky vyšetření budou známy do dvou měsíců. U dívek bez prokázané závažné genetické dispozice bude závěrečná zpráva zaslána poštou s  možností následné konzultace.  U dívek s prokázanou závažnou genetickou vlohou bude závěrečná zpráva předána dívce nebo jejím rodičům osobně lékařem v rámci genetické konzultace na pracovišti GHC Genetics, s.r.o. spolu s doporučením a zajištěním následné hematologické dispenzarizace a preventivních opatření. Současně bude zajištěno vyšetření rodičů a sourozenců dívky, příp. dalších pokrevních příbuzných.

Účast v projektu je bezplatná

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Marie
    Marie (anonym)

    Prevenci trombotických / tromboembolických příhod u mladých dívek po hormonální antikoncepci je hlavně v tom tu antikoncepci dlohodobě nebrat a snažit se využívat jiných forem antikoncepce- především prezervativ.

    Kvě 10, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama