Přehřivací koupel

V Japonsku je tento druh horké koupele mimořádně oblíbený a také u nás představuje uznávanou metodu, jak v těle nastartovat samoléčebné pochody uměle vyvolanou horečkou.

Postup: Napusťte vanu do poloviny vodou o teplotě 38,5 °C. Ponořte se do ní a připouštějte dál takto teplou vodu, aby si na ni váš krevní oběh zvykl. Dbejte, aby teplota byla stále 38,5 CC. Ležte ve vaně tak dlouho, dokud je vám to příjemné. Pak se posaďte a promasírujte si tělo kartáčem. Tím zlepšíte prokrvení kůže. Potom se znovu ponořte do vody, přičemž je důležité, aby vám z ní koukal jen obličej a její teplota byla stále 38,5 °C. Když se pak posadíte, přidržujte se pevně okraje vany a klidně a zhluboka dýchejte. Poté pomalu vstaňte a osušte se.

Koupel je vhodná zejména večer, protože rozšiřuje cévy a unavuje. Nejlépe uděláte, když ihned po koupeli ulehnete a vypotíte z těla vše, co chce ven.

TIP: Tuto koupel ráda aplikuji, když jsem ve stresu nebo mám ztuhlé svaly. Osvědčila se mi též při počínajícím nachlazení.

Poznámka redakce: Tato koupel není vhodná pro lidi se srdečně cévním onemocněním a onemocněním štítné žlázy.

Zdroj: Michaela Merten - Voda pro krásu a zdraví, nakladatelství Eminent

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  přehřivací koupeli již dlouho si léčím chřípku nebo angínu, ale na to člověk musí mit zdravé srdce. I když už jsem nemocen a slabý, tak postupují tak, že se naležite obleknu, přes pusu si dám šalu, abych nedýchal studený vzduch a jdu pořadně proběhnout, kde se pořadně vypotím a hneď na to si dám přehřivací koupel asi dvacet minut a po koupeli si dám hneď horký čaj s medem a rumem a potom jdu hneď do postele. Ráno se probudím sice slabý, ale zato zdravý a za dva tři dní se mi postupně sily vratí a tak jsem teměř nikdy na chřípku nebo angínu nebral žadné léky a ani nebyl na nemocenské, ale na je třeba mít pevnou vůli a byt jinak celkem zdravý, protože to velmi oslabí organizmus, ale opravdu vypotíte z těla vše, co chce ven.

  Pro 04, 2009
 • Obrázek uživatele Lékař
  Lékař (anonym)

  Člověk nesmí mít především nemocné srdce, ledviny či nějaké neurologické onemocnění jako je epilepsie.

  Pro 06, 2009
 • Obrázek uživatele Honzina
  Honzina (anonym)

  Já miluju koupel, když se u toho můžu uvolnit http://www.levna-koupelna.cz/kategorie-50_128-boxy-s-vysokou-vanickou Je to skvělý pocit :)

  Dub 16, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama