Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Před trháním mandlí zkuste vynechat mléko a vejce aneb Dietní program dr. K. Werthmanna

Pacientům s projevy alergií, bolestmi kloubů a poruchami funkce slinivky břišní doporučuje doktor Werthmann, dětský lékař ze Salzburgu, stravu bez slepičích vajec a kravského mléka.

Kravské mléko a slepičí vajíčka jako cizorodé živočišné bílkoviny navozují ve střevě alergickou reakci, stejně jako vzniká alergická reakce na sliznici nosní či spojivkové při senné rýmě nebo sliznici dýchacích cest při astmatu. Chronické recidivující záněty mandlí, záněty vedlejších nosních dutin u dětí, záněty průdušek i kožní alergická onemocnění léčí dietou bez těchto potravin.

U některých kojenců se již krátce po podání mléčných výrobků začnou objevovat dýchací obtíže. Z nosu často vytéká hustý sekret, který však není příznakem infekčního onemocnění, i po přeléčení antibiotiky se stále vrací.

Může se objevit í teplota a nechuť k jídlu.

V předškolním věku se objevuje kašel a bronchitidy vznikající z dráždění sekretem zatékajícím z nosní sliznice do nosohltanu a průdušnice, udržuje se chronický zánět vedlejších dutin nosních.
Ani zde po podání antibiotik nedojde k uzdravení, obtíže se stále vrací.

Také infekce močových cest mohou nasedat na alergickou reakci těla na kravské mléko a slepičí vejce.

Také kůže může odpovídat výsevem alergického ekzému, který bez dietních opatření nemusí odpovídat na léčbu. Kožní povrch je vedle nosní sliznice důležitým vylučovacím orgánem. Při oslabení kůže jako orgánu dochází k jejímu napadání plísněmi, které se neustále i po odléčení vrací, zvláště v oblasti mezi prstních prostorů.

Kloubní obtíže, vyvolané poruchou zažívání, se mohou objevit již v dětském věku. Bolesti kloubů nemusí být doprovázeny známkami zánětu jako je otok, zčervenání, proteplení.

Často se jenom stěhuje bolest z kloubu na kloub a postižený člověk může být pokládán za simulanta nebo neurotika.

Alergií na mléko a vejce postižená střevní sliznice přispívá k náchylnosti k infekcím. Nejméně čtyři pětiny funkce imunitního systému pochází z břišního prostoru a jeho mízních orgánů. Kvalita imunitního systému může být rychle oslabena při alergické reakci sliznice střeva.

Opakující se onemocnění nosní sliznice, vedlejších dutin nosních, mízních orgánů v oblasti krku a hltanu, onemocnění průdušek a močového měchýře nutí k zvážení eventuální možnosti střevní nesnášenlivosti. Lze zkusit na několik týdnů až měsíců vysadit potraviny z kravského mléka a slepičích vajec. Na místě by toto opatření bylo před plánovanou operací mandlí, abychom pacienta zbytečné nezbavovali důležitého orgánu. Odstranění krčních či nosních mandlí pak nemusí řešit problém opakovaných průduškových a močových infekcí. Několikatýdenní test nás může přesvědčit, zda domněnka je správná, či nikoliv.

Při vynechání kravského mléka ze stravy je nutné dbát na řádný přísun vápníku z jiných zdrojů. Používáme výrobky z kozího a ovčího mléka, sójového mléka, která bývá obohaceno vápníkem. Z nemléčných zdrojů najdeme vápník v máku, luštěninách, sardinkách, lískových oříškách, mandlích, sóje, špenátu, ovesných vločkách, černém chlebu. Nejsou to zdroje zanedbatelné. Kupříkladu šlehačka obsahuje 80 mg vápníku ve 100 g, smetana 106 mg. V máku najdeme 1400 mg, v sardinkách 350 mg, v lískových oříšcích 300 mg vápníku ve 100 g. Pokud máme člověka, kde předpokládáme větší nebezpečí možnosti řídnutí kostí, lze použít i některé preparáty obsahující vápník.

Zdroj:Alena Katčinetzová - Chronický únavový syndrom, nakladatelství Triton

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele hrabal
  hrabal (anonym)

  mam dotaz: ovlivni pozitivne zdravotni stav (jmenovite klouby), pokud mlecne vyrobky JEN omezim? Resp. je skodlivost stejna bez ohledu na druh, anebo je treba KEFIR, JOGURT ci ACIDOFILNI vyrobky mene skodlive? dekuji za odpoved na info"cadpress.sk

  Led 07, 2008
 • Obrázek uživatele Georgi Petrov - Sozopol - Bulharsko
  Georgi Petrov -... (anonym)

  Prosim predem, omluvte mi, nedokonalou cestinu. Trhani mandle e kryminalni prestupek, a je prace pro Prokuratora. Mandle jsou jedna s nej vaznejsi pevnosti jmunniho sistemu lidskeho organizmu. Zanjet mandli je spusobeni jeich oblozeni hlenu, ktery je organicka hmota, ale mrtva. Jelikoz hlen se nachazi ve vlchkem a teplem prostredi, zacne se roskladat, a vitvorene toxini, spusobuj zanjet. Operaci se vubec nema delat, nebot staci mandle promit a otstranit tehto hlen, slanou vodu, ale idealni prostredek je promit je vlastni moci, ktery je perfektnje procisti a leci. Moc otstrani perfektnje take polipi v nosu. Hlen se vitvari hlenotvornou stravu, jako je rafinovani cukr, byla mouka, a zejmena kravske mleko. Tento hlen se usazuje v mistech gde se projevuj respiratorne onemocnjeni, a take se usazuje na vsech mistech, kde se obyjvuj rakove onemocnjeji. Gdis se tato hlen ne vihodi s organizmu v cas, hlubokem prohrati organizmu, do obylneho spoceni, pak hlen houstne, a obraci se ve KSEROGEL. Tento kserogel je nej lepsi stravou pro rakovinove bunky. On umoznuje zachiceni a vivieni rakovinoeve bunky. Hlen e latka, ktera nej castej zaspinuje organizmus, a pricina jak respiratornich, tak i rakovinovich bolesti. Gdis se zbavite zbytecneho hlenu s Vaseho organizmu, pak na Vas ne muzou ani respiratorne virusi, ani rakovinove bunky. V procistenem organizmu, pro ne nema ani potravu, ani jine podminky pro existenci. To vse sem viskousel prakticky, a jiz pres 20 let ne vim co je nachlazeni ani chrypky. Podrobnou informace distanete na E-adres: gpetrov@seznam.cz Petrov-Naturopat - Sozopol - Bulharsko.

  Zář 01, 2012
 • Obrázek uživatele Geogi Petrov - Sozopol - Bulharsko.
  Geogi Petrov -... (anonym)

  Trhani mandle, je trestuhodni cin. mandle jsou jedna z nej vjetsi pevnsti imuneho sistemu i v nej vjetsi zanjetlivem stavu, je mozna vilevit proplachovanim vlastni moci. Moc odmiva sliz hlen, ktery se lepi na mandlich, zahniva, asve mtoksini, spusobuje zanjet.Tato procedura, je mnohem menje neprjiema nez operace, a mmandle jsou zachranene. Petroov - Naturopat - Ezoteryk.

  Srp 18, 2016
 • Obrázek uživatele Milada
  Milada (anonym)

  Co ale dělat, když čištění mandlí kloktáním slané vody pojištovny lékařům neproplatí, narozdíl od operací, i když všichni vědí, že to pacientovi ublíží.

  Srp 19, 2016
 • Obrázek uživatele Georgi Petrov
  Georgi Petrov (anonym)

  OPERACE MANDLI JE KRYMINALNI PRESTUPEK. Mandle jsou jedna s pevnosti imunneho sistemu. Lekary to vi, a pres to, operaci delaj. Reknjete mi, stoj za to, zbavit Cloivjeka tak vazneho organu, gdis uplnje staci promivat mandle vlastni moci, ktera otstrani HLEN ketry je polepeni na mandlech. Mimo to, moc perfektnje zahoj vitvoreni zanjet. Moc je vinikajci leciva subvstance. Moc je do slova nabyta leciva byologicka energje. To muzete zjistit sami. Gdis date pry stejnich podminkach varyt moc a vodu, zjistite, ze moc se zacne varyt try a pul krat drive v case pro ktere se zacne varyt voda. Petrov - Ezoteryk, Naturopat. Bulharsko.

  Feb 18, 2019

Přidat komentář

Reklama

Reklama