Přechodit chřipku je nebezpečné pro vás i pro okolí

Přecházení chřipky může podle praktické lékařky a homeopatky Magdalény Záchové nemoc prodloužit až na 14 dní nebo vést k zánětům dutin. Nedoporučuje ani léky, které potlačí příznaky a nemocný může dál chodit do práce. Nejlepší léčba je alespoň třídenní klidový režim a dostatek tekutin.

Nemocnému se uleví, ale dál je nosičem viru a šíří ho mezi lidi, což je z epidemiologického hlediska špatně,“ řekla ČTK Záchová. Potlačené příznaky pak podle ní trvají až dva týdny. “Tělu se musí dát šance, aby odpočívalo. Alespoň tři dny,“ dodala. Přechozená chřipka může vést k zánětům dutin nebo vleklému kašli.

Nutné není podle Záchové ani snižovat horečku léky, pokud nepřesáhne 38,5 stupně Celsia. Nedoporučuje ani kapky na rýmu, které zastaví eliminaci viru z organismu. Upozornila, že proti chřipce nepomáhají antibiotika, která léčí jen bakteriální nemoci. Podle Záchové mohou naopak zhoršit složení střevních mikroorganismů, které jsou součástí imunity.

Od běžné virózy či nachlazení se chřipka liší rychlým nástupem, bolestí kloubů a tělesnou teplotou nad 38 stupňů Celsia.

Nejúčinnější prevencí je vyhnout se kontaktu s nemocnými a pravidelné mytí rukou mýdlem, například po cestování hromadnou dopravou.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele ?
  ? (anonym)

  Na chřipku a vysoké horečky zabírá Paralen. Užívej dle návodu. Přecházet se nevyplácí.

  Feb 14, 2018
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Na chřipku a vysoké...No hlavně podle návodu a nekombinovat s dalšími léky, které též můžou obsahovat paracetamol -jinak si odděláte játra. Já si raději dávám čaj s citronem a medem a echinaceu.

  Feb 14, 2018
 • Obrázek uživatele no
  no (anonym)

  ten čaj tě chřipky nezbaví. Dej si raději taky léky.

  Feb 14, 2018
 • Obrázek uživatele Jana
  Jana (anonym)

  Mně se líbí psychosomatické zdůvodnění chřipky - že člvoěk má všeho dost, aktivity, sociálních kontaktů a chce se podvědomě stáhnout a nikoho k sobě nepustit - což tělo dává najevo rozlámaností, horečkou, kýcháním , kašláním. Myslím, že v dnešní době, kdy lidi jedou stejnou výkonností po celý rok, je epidemie chřipky v zimních měsících, přirozeným důsledkem, zejména pokud ani příznaky chřipky lidi nedonutí uklidit se do postele.

  Feb 14, 2018
 • Obrázek uživatele Tony
  Tony (anonym)

  Jednoduše mi to nejde a bojím se, že to celé dokurvím.

  Feb 17, 2018
 • Obrázek uživatele v
  v (anonym)

  Vím že budu smazána ale...podepisuji!!!

  Feb 19, 2018
 • Obrázek uživatele SDFG
  SDFG (anonym)

  Chce to nechat tělo ať si pomůže samo,nakonec si jen dojebete játra přecházením chřipky,reklamy na léky svádějící k přecházení by se měli zakázat. Také schvaluji sebou nosit termosku s čajem a být teple oblečen a stát si za svým,že musí zaměstnavatel povolit nemocenksou pokud to je již na ležení.

  Feb 19, 2018
 • Obrázek uživatele Chřipka
  Chřipka (anonym)

  Nepřecházejte mě, jsem nebezpečná!

  Dub 17, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama