Reklama

Pravidelná stolice

https://www.001shop.cz/potravinove-doplnky-acidophilus/Existují tři pravidla, které byste měli ve výživě dodržovat, pokud chcete mít pravidelnou stolici. Váš jídelníček má obsahovat dostatek vlákniny, kvalitních tuků a vody.

Vláknina: Zelenina, ovoce, celozrnné obiloviny obvykle dodají dostatečné množství balastních látek neboli vlákniny. Vláknina podporuje peristaltiku střev. Přemíra vlákniny může u někoho způsobovat kvasné procesy. Množství přijímané vlákniny je třeba individuálně přizpůsobit. Při velkém nadýmání je vhodné nejprve upravit střevní mikroflóru probiotickými přípravky -např. Acidophilus 6 miliard.

Tuky: Dieta s drastickým omezením tuků ve výživě, může vést k zácpě. Tuky ochraňují střevo a přirozeným způsobem projímají, aniž by způsobovaly návyk či dráždily střevo. Vhodné jsou rostlinné oleje lisované za studena přidávané do jídel a salátů - např. olivový či slunečnicový.

Tekutiny: Dostatečný příjem tekutin během celého dne je nutný pro změkčení stolice. Pokud ráno po probuzení vypijete sklenici vlažné vody, podpoří to přirozený vyměšovací reflex. Další možností je pít vlažnou vodu s citrónovou šťávou a medem.

Ideální stav je, pokud se střeva vyprázdní ráno ještě před snídaní.

Reklama

Autor: mk

Reklama

Komentáře

Reklama