Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Pozor na sychravé počasí!

Podzim již úřaduje v plné síle a v čekárnách praktických lékařů se objevuje stále více pacientů, které do ordinací nahnaly problémy s močovým měchýřem. Zánět močových cest je po chřipce a nachlazení nejtypičtějším onemocněním tohoto ročního období. Lze mu však účinně předcházet a také ho efektivně léčit, pokud se začne včas.

Nejhorší bývá první zánět, protože ho lidé často nedovedou správně identifikovat. „Když jsem měla zánět močového měchýře poprvé, nejdřív jsem vůbec netušila, o co jde. Bolest břicha jsem přičítala blížící se menstruaci, ale když se přidalo pálení při močení, už mi bylo jasné, že je zle. Urologický čaj mě nezachránil, tak jsem musela k lékaři a skončila jsem v posteli s antibiotiky,“ svěřila se paní Martina Kulová z Brna. Takový průběh onemocnění zažije v nejrůznějších podobách mnoho žen. Odborníci dokonce uvádějí, že alespoň jednou za život postihne zánět močových cest (cystitida) každou druhou ženu u nás.

Čí je to vina?

Příčin může být víc, nemyslete si, že za to může jen zapomenutá spodní košilka nebo tenké ponožky. Prochladnutí může zánět urychlit, ale vlastní infekci z 89% způsobují bakterie Escherichia coli nebo plísně Candida. Ty žijí běžně v našich střevech, kde jsou dokonce zdraví prospěšné, ale když se dostanou do močového ústrojí, je zle. Zavinit to může špatná hygiena, pohlavní styk či nošení syntetického prádla apod.

Příběh paní Martiny má ale pokračování. „Podruhé již mě infekce tak nezaskočila. Už jsem totiž alespoň věděla, o co jde. Hned jak se objevilo pálení a řezání při močení, nasadila jsem na doporučení kamarádky Urinal Akut a klidový režim, omezila jsem kávu a kořeněná jídla a současně jsem zvýšila pitný režim. Už jsem věděla, že musím začít jednat co nejrychleji, aby se infekce nerozjela a já zase neskončila na antibiotikách“, popisuje paní Martina.

Co Vám při léčbě pomůže?

Pokud pocítíte nepříjemné pocity a pálení při močení, tlak v podbřišku či bederní části zad, na nic nečekejte a léčbu začněte co možná nejdříve. V lékárně si můžete nyní koupit první léčivo s řady Urinal s klinicky ověřeným účinkem, určené k léčbě infekcí močových cest pod názvem Urinal Medical. Tento produkt tak rozšiřuje portfolio značky Urinal, které patří mezi nejčastěji volené řešení těchto obtíží jak u zákazníků, tak i u lékárnic, které tyto produkty zvolili již po šesté za sebou vítězem ankety prováděné mezi lékárníky v kategorii „záněty močových cest“.

Více informací o produktech Urinal najdete na http://www.urinal-info.cz/.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama