Potravinové doplňky při vředové chorobě

Vředy žaludku se nejčastěji projevují bolestí po jídle a pití, dvanácterníkové vředy se naopak většinou hlásí bolestí nalačno. Některé bylinky a vitamíny mohou přispět k hojení sliznice, jiné naopak mohou způsobit další podráždění.

Šťáva z celých listů aloe vera - Jedná se o šťávu s více než 200 účinnými látkami. Díky vysokému obsahu mukopolysacharidů má silné protizánětlivé účinky, pomáhá při zánětlivých onemocněních jícnu, žaludku i střev, tlumí bolest, působí proti bakteriím, virům i plísním, hojí žaludeční a dvanácterníkové vředy.

Cytosan - Jde o superkoncentrát humátu draslíku obohacený o silymarin a kyselinu jantarovou. Příznivě ovlivňuje zánětlivé stavy sliznic dutiny ústní, hltanu, žaludku, tenkého a tlustého střeva. Působí proti helikobakter pylori -bakterii, jež se dává do souvislosti s vředovou chorobou.

L-mix - Směs rostlinných výtažků s hlavními účinnými látkami mastixové gumy, extraktem z kořene lékořice (DGL) a skořicí. L-Mix vykazuje širokospektrální účinek proti bakteriím závažně poškozujícím trávicí ústrojí (Helicobacter pylori, Staphylococcus aureus aj.) a proti vředové chorobě trávicího ústrojí.

Kolostrum s lactoferinem a bifidobakteriemi - Působí protizánětlivě v trávícím systému. Užívá se preventivně proti vzniku onkologických onemocnění. Potlačuje činnost Helicobacter pylori. Pomáhá při chudokrevnosti, která může být vyvolána krvácením do trávicího traktu.

Pokud jsou vředy podmíněny stresem doporučujeme kvalitní B komplex bez přídavných látek a vitamínu C (kyseliny askorbové), které by mohly dráždit žaludeční a střevní sliznici.

Pokud kvůli zvýšení imunity chcete užívat vitamín C volte raději pH neutrální formu Ester-C, kdy nedochází k dráždění sliznic trávicího traktu tak jako u běžné formy vitamínu C - kyseliny askorbové.

Při vředové chorobě není vhodné užívat trávicí enzymy obsahující betain hydrochlorid, který přispívá k zvýšení kyselosti žaludeční šťávy.

Též je vhodné, pokud trpíte revmatickým onemocněním či chronickými bolestmi, nahradit klasické léky, které mají nežádoucí účinky na trávicí trakt, přírodními prostředky.

Autor: mk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele Bocek Jan
  Bocek Jan (anonym)

  Mnohokrát jsem viděl, jaké bolesti má člověk se žaludečním vředem. Po vypití deci neochucené dřeně, vyrobené ze 100 % gelu z aloe vera dojde k rychle neutralizaci a snížením bolesti.Pokud se ale pije aloe vera šťáva z celých listů, většinou dojde ke zhoršení. je dobré prostudovat vysvětlení pojmů v příloze knihy Aloe Vera přírodní lečitel od Diane Gage.Stoprocentní šťáva Aloe v lékarně je z celých listů z malým obsahem vnitřního gelu a je na vinětách uvedeno, že je projimadlo.Je to určeno k jiným účelům a určitě ne na řešení problému se žaludkem. Bocek Jan

  Feb 08, 2006
 • Obrázek uživatele Honza - aloe"aloe-gel.cz
  Honza - aloe"a... (anonym)

  Když je akutní problém, tak deci Aloe Vera gelu nebo Aloe Berry Nectaru pomůže. Pokud se to nezklidní za 20 minut, tak podáváme čaj s 50-80 kapky Activatoru. Pokud ani to nepomůže, tak rychle do nemocnice. Jiná je otázka prevence a rekonvalescence při tomto onemocnění. Ale to by bylo dlouhé povídání a Ti kteří chtějí tak to najdou na www.aloe-gel.cz

  Lis 16, 2007
 • Obrázek uživatele Dr.Michálek
  Dr.Michálek (anonym)

  neutrácejte zbytečně peníze za předražené výrobky, i když vás o nich budou obchodníci přesvědčovat, že jsou těmi nejlepšími. Našli jsme českého výrobce, farmaceutickou společnost, nad kterým dohlíží Státní úřad pro kontrolu léčiv, jenž nabízí živé bovinní (hovězí) kolostrum obohacené o další vitamíny za 290,- Kč (60 tobolek) viz: http://www.qelife.cz/stredisko/eshop/0/0/5/16-Zive-kolostrum-s-ucinkem-do-30ti-minut-bovinni-colostrum-s-imunoglobiny V našem e-shopu jej lze za tuto cenu zakoupit zde: http://www.kupnik.cz/kolshop/eshop/21-1-Queen-Eunike-doplnky-stravy/0/5/164-Queen-Eunike-Hovezi-Kolostrum-Powerful-worker-zive-kolostrum Na rozdíl od zahraničních dodavatelů má tento výrobek prokazatelnost v samotné tobolce, kde lze přítomnost kolostra prokázat tzv. imunodifuzí. Laboratorními rozbory totiž bylo u některých distributorů zjištěno, že na trh dodávají obyčejnou syrovátku. Bohuže jde o potravinový doplněk, kde nejsou určena žádná pravila a je jen otázkou marketingu, jak vysokou cenu obhájí . Syrovátka je také zdraví prospěšná, ale stojí pár korun, nikoliv stovek. Pokud tedy narazíte na produkt, který je dražší, věřte, že jde pouze o marketing a nepřiměřenou cenu. Také nehraje roli množství kolostra, norma je 80mg, zbytek se vylučuje močí a stolicí. Pokud je tedy na obalu uvedeno více jak 200mg, organismus ho vyloučí a tělo si z něj již nic účinného nevezme. Proto věřte českým výrobkům a výrobcům! České kolostrum lze zakoupit také osobně v kamenné prodejně BEAUTIK, Husova 24, Poděbrady (www.beautik.cz) Váš tým Kupník.cz

  Feb 01, 2012
 • Obrázek uživatele Aneta
  Aneta (anonym)

  Zdravý z čech od českých vědců www.qelife.cz Chlotela lék na vše! Opravdu doporučuji

  Feb 24, 2012
 • Obrázek uživatele Kozí kolostrum
  Kozí kolostrum (anonym)

  Bovinní kolostrum ve světě je překonané. Jednak má mnohem menší obsah imunoglobulinů a za další hrozí přenos BSE, kravského šílenství a mnohem více hrozí riziko alergizace. Na rozdíl od předešlých "nezávislých" příspěvků nejsem dealer, takže nebudu jmenovat. Kozí kolostrum se dováží i k nám, kdo chce, tak si ho najde, nebudu dělat reklamu, je k dispozici od 2 firem.

  Feb 24, 2012
 • Obrázek uživatele ivana
  ivana (anonym)

  Bovinní kolostrum ve světě...mám obrovský zájem o o kozí kolostrum,pokud můžu poprosit o kontakt,kde si ho můžu koupit.Prí je i české kozí kolostrum,vyrábí ho jen jena firma ,ale bohužel nevím která.Vím to od mé doktorky.Děkuji za kontak a tady je můj email-hilda1962@seznam.cz

  Kvě 18, 2012
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Kozí kolostrum v tomto případě rozhodně doporučuji. My ho užíváme preventivně v tabletkách, koupit se dá třeba tady http://www.eshop.ekokoza.cz/Zajimave-potraviny/Na-podporu-imunity/Kozi-kolostrum-mlezivo.html

  Lis 17, 2014
 • Obrázek uživatele Lucie Bílá
  Lucie Bílá (anonym)

  Také bych se ráda podělila o své zkušenosti s kozím kolostrem, které považuji za skutečně účinné. Nejsem žádný odborník, ale kdo dá na selský rozum, tak chybu neudělá. Já měla a i dnes mám stále silně oslabenou imunitu a stále jsem na to brala různá antibiotika. Sestra mi ale doporučila kozí kolostrum a já jí naštěstí poslechla. Již po jednom měsíci jsem totiž cítila mírné zlepšení svého stavu a dnes onemocním přibližně jen dvakrát do roka. Dříve to však bylo co 14 dní. Na trhu naleznete mnoho koloster. Ale nejlepší podle mě nabízí Milknatur (kravské) a Bioalis (kozí). To jsou top produkty a když si porovnáte ceny s kvalitou a množstvím, tak ještě ušetříte. Já do svého zdraví investuji. Musím. Ale chápu, že někdo si raději koupí přípravek za 200 Kč a čeká na zázrak. Také jsem to kdysi dělala..:)

  Čer 10, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama