Reklama

Potravinové doplňky při vředové chorobě

Vředy žaludku se nejčastěji projevují bolestí po jídle a pití, dvanácterníkové vředy se naopak většinou hlásí bolestí nalačno. Některé bylinky a vitamíny mohou přispět k hojení sliznice, jiné naopak mohou způsobit další podráždění.

Šťáva z celých listů aloe vera - Jedná se o šťávu s více než 200 účinnými látkami. Díky vysokému obsahu mukopolysacharidů má silné protizánětlivé účinky, pomáhá při zánětlivých onemocněních jícnu, žaludku i střev, tlumí bolest, působí proti bakteriím, virům i plísním, hojí žaludeční a dvanácterníkové vředy.

Cytosan - Jde o superkoncentrát humátu draslíku obohacený o silymarin a kyselinu jantarovou. Příznivě ovlivňuje zánětlivé stavy sliznic dutiny ústní, hltanu, žaludku, tenkého a tlustého střeva. Působí proti helikobakter pylori -bakterii, jež se dává do souvislosti s vředovou chorobou.

Pokud jsou vředy podmíněny stresem doporučujeme kvalitní B komplex bez přídavných látek a vitamínu C (kyseliny askorbové), které by mohly dráždit žaludeční a střevní sliznici.

Pokud kvůli zvýšení imunity chcete užívat vitamín C volte raději pH neutrální formu Ester-C, kdy nedochází k dráždění sliznic trávicího traktu tak jako u běžné formy vitamínu C - kyseliny askorbové.

Reklama

Při vředové chorobě není vhodné užívat trávicí enzymy obsahující betain hydrochlorid, který přispívá k zvýšení kyselosti žaludeční šťávy. Pro lepší trávení bílkovin a protizánětlivý účinek můžete užívat Bromelain, ale vždy s jídlem.

Též je vhodné, pokud trpíte revmatickým onemocněním či chronickými bolestmi, nahradit klasické léky, které mají nežádoucí účinky na trávicí trakt, přírodními prostředky.

Autor: mk

Reklama

Komentáře

Bocek Jan (St, 8. 2. 2006 - 16:02)
Mnohokrát jsem viděl, jaké bolesti má člověk se žaludečním vředem. Po vypití deci neochucené dřeně, vyrobené ze 100 % gelu z aloe vera dojde k rychle neutralizaci a snížením bolesti.Pokud se ale pije aloe vera šťáva z celých listů, většinou dojde ke zhoršení. je dobré prostudovat vysvětlení pojmů v příloze knihy Aloe Vera přírodní lečitel od Diane Gage.Stoprocentní šťáva Aloe v lékarně je z celých listů z malým obsahem vnitřního gelu a je na vinětách uvedeno, že je projimadlo.Je to určeno k jiným účelům a určitě ne na řešení problému se žaludkem.
Bocek Jan
Honza - aloe"… (Pá, 16. 11. 2007 - 21:11)
Když je akutní problém, tak deci Aloe Vera gelu nebo Aloe Berry Nectaru pomůže. Pokud se to nezklidní za 20 minut, tak podáváme čaj s 50-80 kapky Activatoru. Pokud ani to nepomůže, tak rychle do nemocnice.
Jiná je otázka prevence a rekonvalescence při tomto onemocnění. Ale to by bylo dlouhé povídání a Ti kteří chtějí tak to najdou na www.aloe-gel.cz
Dr.Michálek (St, 1. 2. 2012 - 15:02)
neutrácejte zbytečně peníze za předražené výrobky, i když vás o nich budou obchodníci přesvědčovat, že jsou těmi nejlepšími. Našli jsme českého výrobce, farmaceutickou společnost, nad kterým dohlíží Státní úřad pro kontrolu léčiv, jenž nabízí živé bovinní (hovězí) kolostrum obohacené o další vitamíny za 290,- Kč (60 tobolek)
viz: http://www.qelife.cz/stredisko/eshop/0/0/5/16-Zive-kolostrum-s-ucinkem-do-30ti-minut-bovinni-colostrum-s-imunoglobiny

V našem e-shopu jej lze za tuto cenu zakoupit zde: http://www.kupnik.cz/kolshop/eshop/21-1-Queen-Eunike-doplnky-stravy/0/5/164-Queen-Eunike-Hovezi-Kolostrum-Powerful-worker-zive-kolostrum
Na rozdíl od zahraničních dodavatelů má tento výrobek prokazatelnost v samotné tobolce, kde lze přítomnost kolostra prokázat tzv. imunodifuzí. Laboratorními rozbory totiž bylo u některých distributorů zjištěno, že na trh dodávají obyčejnou syrovátku. Bohuže jde o potravinový doplněk, kde nejsou určena žádná pravila a je jen otázkou marketingu, jak vysokou cenu obhájí .
Syrovátka je také zdraví prospěšná, ale stojí pár korun, nikoliv stovek.

Pokud tedy narazíte na produkt, který je dražší, věřte, že jde pouze o marketing a nepřiměřenou cenu. Také nehraje roli množství kolostra, norma je 80mg, zbytek se vylučuje močí a stolicí. Pokud je tedy na obalu uvedeno více jak 200mg, organismus ho vyloučí a tělo si z něj již nic účinného nevezme.

Proto věřte českým výrobkům a výrobcům!

České kolostrum lze zakoupit také osobně v kamenné prodejně BEAUTIK, Husova 24, Poděbrady (www.beautik.cz)

Váš tým Kupník.cz
Aneta (Pá, 24. 2. 2012 - 14:02)
Zdravý z čech od českých vědců
www.qelife.cz
Chlotela lék na vše!
Opravdu doporučuji
Kozí kolostrum (Pá, 24. 2. 2012 - 18:02)
Bovinní kolostrum ve světě je překonané. Jednak má mnohem menší obsah imunoglobulinů a za další hrozí přenos BSE, kravského šílenství a mnohem více hrozí riziko alergizace. Na rozdíl od předešlých "nezávislých" příspěvků nejsem dealer, takže nebudu jmenovat. Kozí kolostrum se dováží i k nám, kdo chce, tak si ho najde, nebudu dělat reklamu, je k dispozici od 2 firem.
ivana (Pá, 18. 5. 2012 - 11:05)
Bovinní kolostrum ve světě...mám obrovský zájem o o kozí kolostrum,pokud můžu poprosit o kontakt,kde si ho můžu koupit.Prí je i české kozí kolostrum,vyrábí ho jen jena firma ,ale bohužel nevím která.Vím to od mé doktorky.Děkuji za kontak a tady je můj [email protected]
Martina (Po, 17. 11. 2014 - 18:11)
Kozí kolostrum v tomto případě rozhodně doporučuji. My ho užíváme preventivně v tabletkách, koupit se dá třeba tady http://www.eshop.ekokoza.cz/Zajimave-potraviny/Na-podporu-imunity/Kozi-kolostrum-mlezivo.html
Lucie Bílá (Pá, 10. 6. 2016 - 21:06)
Také bych se ráda podělila o své zkušenosti s kozím kolostrem, které považuji za skutečně účinné. Nejsem žádný odborník, ale kdo dá na selský rozum, tak chybu neudělá. Já měla a i dnes mám stále silně oslabenou imunitu a stále jsem na to brala různá antibiotika. Sestra mi ale doporučila kozí kolostrum a já jí naštěstí poslechla. Již po jednom měsíci jsem totiž cítila mírné zlepšení svého stavu a dnes onemocním přibližně jen dvakrát do roka. Dříve to však bylo co 14 dní. Na trhu naleznete mnoho koloster. Ale nejlepší podle mě nabízí Milknatur (kravské) a Bioalis (kozí). To jsou top produkty a když si porovnáte ceny s kvalitou a množstvím, tak ještě ušetříte. Já do svého zdraví investuji. Musím. Ale chápu, že někdo si raději koupí přípravek za 200 Kč a čeká na zázrak. Také jsem to kdysi dělala..:)
Reklama