
Vředy žaludku se nejčastěji projevují bolestí po jídle a pití, dvanácterníkové vředy se naopak většinou hlásí bolestí nalačno. Některé bylinky a vitamíny mohou přispět k hojení sliznice, jiné naopak mohou způsobit další podráždění.
Šťáva z celých listů aloe vera - Jedná se o šťávu s více než 200 účinnými látkami. Díky vysokému obsahu mukopolysacharidů má silné protizánětlivé účinky, pomáhá při zánětlivých onemocněních jícnu, žaludku i střev, tlumí bolest, působí proti bakteriím, virům i plísním, hojí žaludeční a dvanácterníkové vředy.
Cytosan - Jde o superkoncentrát humátu draslíku obohacený o silymarin a kyselinu jantarovou. Příznivě ovlivňuje zánětlivé stavy sliznic dutiny ústní, hltanu, žaludku, tenkého a tlustého střeva. Působí proti helikobakter pylori -bakterii, jež se dává do souvislosti s vředovou chorobou.
Pokud jsou vředy podmíněny stresem doporučujeme kvalitní B komplex bez přídavných látek a vitamínu C (kyseliny askorbové), které by mohly dráždit žaludeční a střevní sliznici.
Pokud kvůli zvýšení imunity chcete užívat vitamín C volte raději pH neutrální formu Ester-C, kdy nedochází k dráždění sliznic trávicího traktu tak jako u běžné formy vitamínu C - kyseliny askorbové.
Při vředové chorobě není vhodné užívat trávicí enzymy obsahující betain hydrochlorid, který přispívá k zvýšení kyselosti žaludeční šťávy. Pro lepší trávení bílkovin a protizánětlivý účinek můžete užívat Bromelain, ale vždy s jídlem.
Též je vhodné, pokud trpíte revmatickým onemocněním či chronickými bolestmi, nahradit klasické léky, které mají nežádoucí účinky na trávicí trakt, přírodními prostředky.
Autor: mk
Komentáře (8)
- odpovědět
Feb 08, 2006- odpovědět
Lis 16, 2007- odpovědět
Feb 01, 2012- odpovědět
Feb 24, 2012- odpovědět
Feb 24, 2012- odpovědět
Kvě 18, 2012- odpovědět
Lis 17, 2014- odpovědět
Čer 10, 2016Přidat komentář