Potíže kyčelního kloubu mohou souviset se žlučníkem

Člověk, kterého občas pobolívá žlučník pod pravým žeberním obloukem, nemá ani tušení, že se děje něco s jeho klouby.

Žlučníková potíž se může projevovat nejen v místě orgánu, ale v průběhu celého meridiánů žlučníku. Kyčelní klouby jsou však u této dráhy více či méně stěžejní. Jelikož je žlučník v těle uložen na pravé straně, existuje zde jedno pravidlo. Více než v šedesáti procentech je energetická disharmonie patrnější právě na pravé straně.

Když půjdete na klasické vyšetření žlučníku, nemusí vám v něm najít vůbec žádnou poruchu. Mnohdy, když jste prodělali hepatitidu, a přestože jste úplně vyléčení, to neznamená, že vaše energetická dráha má většinu času správné napětí.
Tak mohou léta plynout a nepozorovaně se za několik let po prodělané hepatitis přihlásí bolest kyčelních kloubů.

Cesta k nápravě
Rozpad kyčelních kloubů nemusí být ztracená záležitost. Jestli chcete něco změnit, musíte začít u sebe. Nejdříve změňte svoje stravovací návyky. To je velmi důležité.

Dieta

Ze stravy vylučte řepný cukr a nahraďte jej medem. Je také sladký, ale nepřekyseluje organismus.

Když používáte hodně bílého cukru, překyselujete si ledviny a tělo pak potřebuje na neutralizaci kyselého prostředí vápník, který si vezme z kostí. Tím se prohlubuje demineralizace kloubních chrupavek a kostí.

Druhým nepřítelem je maso, zejména červené.

Přemíra živočišných bílkovin též okyseluje organismus, podobně jako bílý cukr.

Maso si dopřejte pouze bílé, a to jednou až dvakrát týdně. Jednou to může být v podobě rizota, podruhé třeba v plátku kuřecího, krůtího, ryby. Vše by mělo být dietně upravené tak, jako byste měli žlučníkovou či ledvinovou dietu. Dávejte přednost bílému masu.

Přemíra soli, chipsy, hranolky, slaný a sladký popcorn, kofein, slazené limonády, džusy, to všechno jsou potraviny, které vám škodí. Omáčky, majonézy, fritované a smažené potraviny také nejsou přínosné. Vyvarujte se stravovacích zařízení, kde připravuji jídlo, které plave v oleji.

Nepřejídejte se a jezte střídmě. K obědu sí vždy dopřejte zeleninu.

Pozor na mák, není vhodný při žlučníkové dietě. Vynechejte ty složky potravin, o kterých víte, že vám nedělají dobře.

Naučte se v kuchyni využívat zázvor a kurkumu. Přidávejte je do polévek i do hlavního jídla.
Tyto dvě rostliny mají výborné protizánětlivé účinky. Jsou obsaženy i v přípravku Venisfér.

Kávu omezte na minimum. Přemíra kofeinu také omezuje energii ledvin.

Ještě jednou připomínám: omezte cukr, maso, kofein, sůl a vše, co má vliv na oslabení ledvin, jater a žlučníku.

Pohyb
Pohyb je velmi důležitá věc Při bolestech kloubů se pohybujte třeba jen málo, ale hýbejte se. Nečinností se vápník odplavuje z kostí.

Čím více budete přijímat živočišných bílkovin, tím více byste i se měli pohybovat. Kulturista si může dopřát maso denně, i protože bílkoviny využije na stavbu svalové hmoty. Ten, kdo převážně sedí a nemá pohyb, může maso jen střídmě.

Systém regenerace kyčelního kloubu
O dietě jsme si již řekli a nyní zbytek, který je velmi důležitý. Musíme tělo posílit tak, že si samo začne regenerovat postižená místa.

Regeneraci začneme s přípravkem Intocel. Začněte s dávkou 3x 4 kapky denně a zvyšujte na 3x 10 kapek denně. Po třech týdnech užívání udělejte vždy týdenní pauzu. Využívejte celkem dvě lahvičky. Současně začněte užívat homeopatíkum Mercurius solubilis ch 15, dvě kuličky denně, celkem tři týdny. Pak užívejte druhé homeopatíkum Plumbum metalicum ch 15 dvě kuličky denně, celkem tři týdny. Homeopatika užívejte pouze 3 týdny, ne déle.

Po využívání Intocelu přejděte bez přestávky na Detoxin a užívejte ho stejným systémem jako Intocel.

Po Detoxinu začněte s užíváním dvou lahviček Venisféru. Opakujte vše stejným způsobem.

Krémem Diocel Artrizone natíráme zónu kyčli a zónu žlučníku a jater.

Řiďte se pokyny lékaře a choďte na častější kontroly.

Všechno chce svůj čas. U každého může být jiný průběh a různá doba regenerace. Pří začátku se může dostavit i zvýšená bolest kloubů. Nenechte se odradit a vytrvejte. Nečekejte zázraky na počkání. Tělo se musí nejdříve posílit a pak si začne opravovat kosti a chrupavky. Tento systém nemusí být u každého zcela úspěšný, ale určitě je  je prospěšný.

Vladímír Ďurina - časopis Sféra

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama