Zpráva o stavu

Dnes ve 22:00 bude doktorka.cz vypnuta z důvodu finalizace přechodu na nový reklamní systém. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Budeme se snažit, aby spuštění doktorky proběhlo do ještě dnešní půlnoci. Váš tým Doktorka.cz

Posilněnte si svůj nervový systém

Stres sám o sobě není zdrojem onemocnění za předpokladu, že tenzní situace nebo událost ve vás nevzbuzuje trvalý pocit neschopnosti něco vyřešit, psychologickou zahnanost do kouta resp. nesabotujete-li sami sebe při ventilaci negativních přidružených pocitů.

Při nemocech vznikajících na bázi psychických konfliktů sehrává stav nervové soustavy zásadní roli. V závislosti na konstitučním typu člověka má někdo nervový systém citlivější, jiný zase odolnější. Evoluční úkolem nervového systému je být komunikačním kanálem mezi realitou “viděnou a pociťovanou tam venku“ a vnitřními orgány zabezpečujícími přežití v našem těle. To, jak vnímáte skutečnost “tam venku“, se náležitě podle emocionální asociace zrcadlí ve vašem nitru, přesněji na orgánu, který si konkrétní emoci evolučně “přisvojuje“.

Nejlepší prevencí tělesných disharmonií na psychosomatickém základě je proto pozitivní a proaktívní postoj k událostem v životě, v neposlední řadě schopnost vše vnímat jako zdroj cenného poučení a osobnostního růstu. Tento postoj můžete okořenit i “symptomatickou terapií“ v podobě posilování vaší nervové soustavy. Zajistíte si tím vyšší míru vnitřní odolnosti vůči mnohým nechtěným “vzruchům vnějšího světa“

Zkuste např. osvěžující koktejl posilující vaši nervovou soustavu. Jak ho připravit? Smíchejte následující ingredience a užívejte ideálně jednou denně především během podzimního období:

o 2 zelená jablka
o hrst špenátu
o polovinu okurky
o 1/4 citronu
o trošku nastrouhaného zázvoru
o trošku celerové natě

Zdroj:  AKADÉMIA INTEGRÁLNEJ ZDRAVOVEDY http://webnode.us8.list-manage.com/track/click?u=beb5e0f644c5d66180bcae0...

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Jak chcete žít v tomhle pitomém státě bez stresu, když lidé 50+, kteří ztratí práci, už nemají šanci se uchytit, když místo nastrčené vlády a parlamentu vládne pár mafiánů, když bez úplatků nepořídíte nikde nic a s úplatky se daří i nemožné, když se vyhrožuje lidem, že budoucí důchodci nic nedostanou, ať si spoří sami, a když tak učiní, tak jim vláda jejich úspory o 10% znehodnotí, když za několikakorunový nevědomý dluh na vás vlítne exekutor a zabaví věci za desítky tisíc? Moc krásně to vystihuje text naší hymny: "Zemský ráj to NAPOHLED." Ale skutečnost je dost jiná a s rájem nemá nic společného, ten je skutečně jenom napohled.

  Bře 03, 2015
 • Obrázek uživatele M.W.S.
  M.W.S. (anonym)

  Jak chcete žít v tomhle...Musím s Vámi naprosto souhlasit, je to smutné, jsem ale optimista, bude hůř :)

  Bře 04, 2015
 • Obrázek uživatele Petr.s
  Petr.s (anonym)

  Na posílení nervů ale i celého organismu je dobré taiji,taichi doporučuji.

  Bře 09, 2015
 • Obrázek uživatele Marek
  Marek (anonym)

  Na posílení nervů ale i...To je dobrá metoda,nebo i joga.Ale jsme líní.

  Bře 09, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama