Poradna klasické homeopatie

Z množství diskutujících na našem webu vidíme vzrůstající zájem o oblast homeopatie. Abychom vašemu zájmu vyšli vstříc, otevíráme pro vás novou Poradnu klasické homeopatie. Na vaše otázky bude odpovídat Ing. Barbora Mašková, její stránky najdete na www.osud.cz/homeopatie.

"Když léčíte pouze symptomy, zaháníte nemoc do hlubších vrstev a urychlujete umírání a smrt. Problém je v tom, že nevíte, co děláte." (Peter Chappell: Homeopatická samoléčba)

"Klasická homeopatie hledá příčiny všech potíží člověka a vždy se zabývá celým člověkem. Považuje člověka za duchovní bytost. Klasická homeopatie se nesnaží potlačit nemoc, ale pomáhat řešit její příčinu, respektive způsob života, který k ní vedl. Nemoc není náhoda. Je indikátorem nerovnováhy v našem životě. Je přesným výsledkem našeho dosavadního způsobu života, našich myšlenek a našich přání - je součástí našeho svědomí. Nemoc nás upozorňuje, že my sami někde chybujeme. V člověku vzniká nejprve určitý vnitřní stav a potom se okolo něho vytváří situace, která je v souladu s tímto stavem. Člověk je původce své nemoci a tvůrce situace, ve které žije. Okolnosti nejsou příčinou nemoci. On sám je zodpovědný za svou nemoc a za svou situaci. Ve schopnosti člověka vytvořit si svou nemoc je ukrytá i schopnost člověka najít sám řešení. Člověk má moc svobodné volby a tím i možnost změny. Je schopný opustit staré problémy a vytvořit nové možnosti. V okamžiku, kdy se klient rozhodne vzít život do vlastních rukou, být autentický a jednat v souladu se svým svědomím, začíná chápat, čemu ho měla nemoc naučit. Toto je úroveň, na které nemoc vzniká a na které dochází k uzdravení. Tento pohled vrací člověku pocit zodpovědnosti a možnost vyléčení. Uzdravování je proces změny a klasický homeopat - poradce je průvodce v tomto procesu."

Klasické homeopatky se můžete ptát na všechno, co vás k tématu homeopatie zajímá - může to být např. filozofie léčby, proč jsme nemocní, pojetí nemoci - nemoc jako trauma, jako nevyřešená životní zkušenost, jako emoční zranění, jako blud, dále vlastní zodpovědnost za zdraví i nemoc, léčení příznaků nebo podstaty nemoci?, jakým způsobem v nás homeopatické léky působí apod.

U dotazů na konkrétní zdravotní problémy uvádějte dosavadní průběh vaší léčby. Neočekávejte ale, že dostanete odpověď typu vezměte ten a ten homeopatický lék třikrát denně a všechny vaše problémy okamžitě zmizí - takhle jednoduché to při léčbě klasickou homeopatií není. Není možné vám na dálku vybrat homeopatický lék (příp.vám ho přímo poslat, jak někteří tazatelé v mé poradně často požadují) který "vyřeší vše" - všechny naše nemoci, traumata, emoční zranění, která si v sobě nosíme od dětství a často ještě z dřívějšího období, a jež se nám promítají na fyzickém těle jako příznaky nemocí. Je potřeba zjistit příčinu nemocí a tu začít léčit - a to se dá jedině při osobním setkání. Mohu vám ale pomoct nastínit pozadí problému, co stojí za tím kterým symptomem nemoci (bolesti v zádech = člověk si toho na sebe nakládá moc - povinností, starostí, táhne toho hodně za sebou, problémy s moč.měchýřem = potlačení, vnitřní slzy, pláč atd.) a někdy, u obecných otázek typu očkování, úrazy, bradavice atd. vám mohu navrhnout konkrétní postup řešení klasickou homeopatií, homeopatickým lékem.

Vyhrazujeme si právo vybírat z došlých dotazů ty nejzajímavější tak, aby poskytly odpovědi na podobné otázky i dalších tazatelů.

Dotazy do homeopatické poradny můžete vkládat zde.Pokud se na váš konkrétní dotaz nedostane, nebo chcete-li se začít léčit prostřednictvím klasické homeopatie, můžete se objednat na osobní návštěvu telefonicky 02/81860611, 0603 956984, nebo e-mailem.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Jarmila
  Jarmila (anonym)

  Dobrý den mohu se zeptat na kontaminaci homeopatických léku pokud by se nedopatřením vzaly do ruky. Je možné se nakazit jinou nemocí a co potom s ní sama odezní nebo se musí léčit. Moc děkuji za odpověd´Jarmila

  Dub 29, 2008
 • Obrázek uživatele dvorakova marie
  dvorakova marie (anonym)

  Dobry den chtela bych se zeptat vnuk je alergicky na vsechno letos je to cim dal horsi bere xyzal kapky do nosu a nic mu nepomaha prosim o radu marie

  Črv 06, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama