Pomocník proti ekzému pro děti i dospělé

Atopický ekzém je jedním z nejčastějších důvodů k návštěvě dermatologa a jeho hlavním průvodním jevem je neustálé svědění postižené pokožky. Trpí jím až 20 % dětí a číslo stále roste. I přesto, že se nejedná o závažné onemocnění, tak výrazně ovlivňuje každodenní život celé rodiny.

Proto laboratoře La Roche-Posay přichází s novinkou, která má za cíl především eliminovat neustálé nutkání  škrábat se, což ekzém ještě více zhoršuje. SOS péče LIPIKAR STICK AP+ je tyčinka, kterou lze aplikovat přímo na svědivý ekzém, a tak ulevit od potřeby poškrábat se. Díky malému praktickému formátu lze mít tyčinku u sebe kdekoliv a kdykoliv, stejně jako například mobilní telefon. Děti si ji mohou vzít do školy, na hřiště nebo ke kamarádům domů a naučit se ji používat místo škrábání se nehty. V péči o svou atopickou pokožku se pak budou cítit mnohem samostatnější.

Jen ty nejnutnější aktivní látky

LIPIKAR STICK AP+ obsahuje relipidační máslo z karité, látku madecassoside s protizánětlivým efektem a glukonát zinku s antibakteriálním účinkem. Tyčinku  lze použít kdekoliv po těle: na ramena, kolena, ruce i na obličej (včetně očních víček). Je vhodná pro všechny věkové kategorie, pro kojence, děti i dospělé. Textura byla vytvořena speciálně tak, aby na oblečení nezanechávala žádné skvrny.

Jak předejít opakujícímu se vzplanutí ekzému?

Tento SOS pomocník obnovující kožní bariéru ale na atopickou kůži sám nestačí. Pro dlouhotrvající úlevu je rovněž nutné obnovit rovnováhu mikrobiomu pokožky (populace mikroorganismů nacházejících se na jejím povrchu). V případě, že kožní bariéra je obnovena, ale mikrobiom zůstane v nerovnováze, tak se fáze akutního vzplanutí, extrémního vysušení, podráždění a svědění budou opakovat.

Prevencí akutního vzplanutí atopického ekzému je pravidelné promazávání. Aplikovat krém je potřeba tedy i na zdravě vypadající pokožku. LIPIKAR BAUME AP+ je relipidační balzám, který stačí aplikovat jednou denně. Při každodenní dodržení rutiny pomáhá prodlužovat období klidu a oddalovat fázi akutního vzplanutí. Díky speciální ingredienci Aqua Posae Filiformis působí přímo na mikrobiom pokožky a pomáhá obnovovat a udržovat jeho rovnováhu a chránit kožní bariéru.

Několik rad pro lepší život s atopickým ekzémem

V případě atopické pokožky je potřeba dát pozor i na spoustu dalších věcí, včetně sprchování. Sprchování by nemělo trvat déle než 5 minut (jinak by mohlo pokožku vysušit) a teplota vody by neměla být vyšší než 37 stupňů Celsia. Důležité je také používat správné sprchové gely bez obsahu mýdla a hypoalergenní prací prostředky. Pokožku je po sprchování potřeba vždy jemně osušit přikládáním ručníku, netřít. Co se týče oblečení, doporučována je pouze bavlna. Žádná syntetika, vlna a žádné tlusté švy, které by mohly pokožku mechanicky dráždit. Lepší je volit volné oblečení s dlouhými rukávy, které ochrání lokty a kolena. Problémem může být i pocení, jež může přivést pokožku do akutní fáze ekzému. Je proto dobré naučit děti si zpocenou kůži jemně osušit kapesníčkem. Další rady a tipy naleznete na www.infoatopie.cz

Komerční sdělení

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama