Pomoc při podrážděných hlasivkách

Když se zanítí krk, sliznice v hrdle je suchá, červená, podrážděná a oteklá, zní hlas chraplavě. Ale Také velké nároky na hlasivky či špatná dechová technika při dlouhodobějším mluvení, může způsobit chrapot.

Inhalace:
Inhalování éterických olejů pomáhá při nachlazení.

Kloktání:
Éterické oleje v šalvějovém a heřmánkovém čaji působí proti zánětu hrdla a mandlí.
Návod: Dvě čajové lžičky šalvějových listů nebo heřmánkových květů v půl litru vody přivedeme k varu a necháme 15 minut pod pokličkou vyluhovat. Několikrát denně až deset minut teplou tekutinou intenzivně kloktejte, pak vždy čaj vyplivněte.
Kloktání šalvějovým éterickým olejem
Návod: 4 kapky šalvějového éterického oleje (v čisté přírodní kvalitě) rozřeďte ve 100 mililitrech teplé vody a 4x denně touto vodou kloktejte.

Tvarohový zábal
Tvaroh chladí, působí proti otoku, mírní bolest a brání zánětu.
Návod: 500g tvarohu v půlcentimetrové vrstvě rozetřete na bavlněný šátek. Z šátku smotejte šálu tak, aby mezi tvarohem a krkem byla pouze jedna vrstva látky. Potom zábal zahřejte na teplotu těla, např. na ústředním topení a omotejte kolem krku. Přesto dejte silný ručník. Zábal mějte do doby, než tvaroh uschne.

Dle zahraničních zdrojů

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Paula
  Paula (anonym)

  Pomáhá mi inhalace eukalyptových extraktů, wobenzymem a ovocem posiluji imuunitu a v neposlední řadě obyčejný priznic.

  Dub 24, 2012
 • Obrázek uživatele Irena
  Irena (anonym)

  Dobrý den, s hlasivkami jsem měla problémy od mala. Dokonce jsem byla nucena upustit od sborového zpěvu, což byla poměrně velká škoda. S Wobenzymem jsem začala před dvěma lety a moc mi pomohl od otoků, takže se mi alespoň problém nezhoršoval a byla jsem schopná normálně komunikovat.Problém ovšem sám o sobě nevyřeší. Záněty obecně jsou velké svinstvo, poněvadž člověk nikdy nevím, kam se mu přemístí. Jednu dobu jsem brala antibiotika, ale pak jsem od nich upustila, protože to byl vždy běh na dlouhou trať a strašně mi ničily imunitu. Osvědčila se mi pravidelná konzumace zázvorových čajů a šalvěj na pročištění těla od nežádoucích látek.

  Črv 11, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama