Pojištění pro případ finančního kolapsu při rakovině

Pojišťovna VZP (PVZP) uvádí na trh pojistný produkt pro osoby, které se chtějí pojistit proti riziku finančního kolapsu v případě rakoviny, a to na pojistnou částku 200 tisíc Kč až pět milionů Kč. Konkrétní výše pojistného je závislá především na věku pojistníka. Podmínkou je, že pojistníkovi nebyl v době před uzavřením pojistné smlouvy diagnostikován jakýkoliv typ zhoubného nádoru či dalších šest konkrétních onemocnění, která by mohla souviset se vznikem rakoviny.

V ČR je každoročně rakovina diagnostikována přes 80 tisícům lidí a celkově zde žije téměř 600.000 lidí, kteří se s rakovinou léčili nebo léčí. Patříme tak mezi státy s nejvyšší onkologickou zátěží. Podle statistik rakovinou onemocní každý třetí Čech a každý čtvrtý jí podlehne.

Nejčastější onkologickou diagnózou je u mužů karcinom prostaty, u žen karcinom prsu. V Evropě jsme navíc první ve výskytu rakoviny tlustého střeva. V případě léčby rakoviny si podstatně méně uvědomujeme finanční komplikace, které s sebou onemocnění přináší. Na jedné straně musí pacient vynaložit výdaje související s léčbou a následnou rekonvalescencí. Na straně druhé je nucena většina nemocných omezit či úplně rezignovat na své pracovní povinnosti, a tak přichází o příjem, což může dostat rodinu do existenčních problémů. Mnoho pacientů navíc v případě výpadku příjmu není schopno dostát svým finančním závazkům, jako jsou hypotéka, nájem či školné. “Právě pro tyto situace je určen produkt Fénix, který nemocnému i jeho rodině v době, kdy musí řešit svou vlastní léčbu, poskytne dostatečnou finanční podporu. Ta je důležitá nejen z hlediska zajištění rodiny, ale i v situaci, kdy nemocný bude chtít využít například protonovou či biologickou léčbu, která stojí stovky tisíc. Již v základní variantě je klient pojištěn proti některým z nejčastějších typů rakoviny - tedy u mužů mimo jiné pro případ rakoviny prostaty a plic, a u žen například pro případ rakoviny prsu,“ říká Ing. Halina Trsková, obchodní a marketingová ředitelka PVZP.

Po sjednání pojištění začíná běžet 90denní čekací lhůta, během které není možné uplatnit nárok na výplatu pojistné částky, a to především z důvodu, že v době vzniku pojištění již pacient zřejmě byl onkologicky nemocný. Po uplynutí této lhůty však již může pacient nárok uplatnit dle následujícího příkladu.

Příklad pojistné smlouvy

- Pojištěný věk 44 let

- Pojistná částka 1,000.000 Kč

- Varianta pojištění Classic

- Roční pojistné = 3924 Kč

Průběh výplaty

- Diagnóza - 400.000 Kč

- Operace - 200.000 Kč

- Tři cykly chemoterapie - 150.000 Kč (za každý 50.000 Kč)

- Rekonvalescence - 150 000 Kč (tři měsíce)

- Recidiva - 100.000 Kč

- Celkem vyplaceno - 1,000.000 Kč

Charakteristika pojištění Fénix

- Samostatné pojištění bez nutnosti sjednání životního pojištění

- Pojištění všech zhoubných nádorů

- Bez vstupní lékařské prohlídky

- Bez potvrzení příjmů

- Pro občany ČR i cizince

- Vstupní věk od 18 do 70 let

- Výplata 40 % pojistné částky ihned po diagnóze

- Pojistná smlouva se uzavírá na dobu určitou na pět let

Pojištění je možné sjednat na pobočkách Pojišťovny VZP (PVZP) nebo na vybraných pobočkách VZP.

Více informací o pojištění Fénix naleznou zájemci na:

https://www.pvzp.cz/cs/produkty/fenix/ nebo http://www.pojistenifenix.cz/.

 

Zdroj: PROTEX/ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  Můžete mi prosím někdo poradit s životním pojištěním? Která pojišťovna ho nabízí výhodně?

  Říj 29, 2022
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Já jsem životní pojištění řešil před rokem, kdy se mi narodil syn. Chtěl jsem, aby prostě byla rodina zajištěná pro všechny případy. Když jsem si obešel pár pojišťoven, tak jsem se pak podíval i online na srovnávač pojištění, kde jsem nakonec sehnal pojištění výhodněji a rovnou jsem ho i online sjednal.

  Říj 30, 2022
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  Jak to teda fungovalo? Když jste si to tam srovnal, tak jak jste pojištění vyřídil online?

  Říj 31, 2022
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Já jsem ke srovnání i vyřízení pojištění použil srovnávač Klik.cz, kde to uděláte naprosto jednoduše. Na úvodní stránce si vyberete pojištění, které vlastně chcete srovnat a potom si ho můžete během pár kliknutí srovnat. Když se vám bude některá nabídka líbit, tak ho rovnou přes srovnávač můžete sjednat nebo můžete využít i pomoci po telefonu.

  Lis 01, 2022

Přidat komentář

Reklama

Reklama