Pojištění na léčbu závažných chorob v cizině

ČSOB Pojišťovna začala ve spolupráci se společností Best Doctors nabízet na českém trhu pojištění, které díky celosvětovému systému rychle zajistí léčbu závažných onemocnění v zahraničí. Pojišťovna o tom dnes informovala na tiskové konferenci. O podobném pojištění uvažují také pojišťovny Allianz, Kooperativa či Pojišťovna České spořitelny.

Pojistné nového produktu ČSOB je odstupňované podle věku, dospělí od 19 do 64 let zaplatí ročně 4288 Kč a dítě do 18 let 1760 Kč. Pokud pojištěný onemocní některým z vybraných závažných onemocnění, pojištění kryje posudek specialisty, návrh různých možností postupu léčby a vybranou léčbu v zařízeních v zahraničí až do 50 milionů Kč.

    Češi budou mít v budoucnu i další možnost péče v zahraničí. Bruselská směrnice o přeshraniční péči, která vstoupí v platnost 25. října, umožní pacientům operace na náklady veřejného zdravotního pojištění kdekoli v Evropské unii. ČR kvůli tomu připravila novelu, kvůli pádu vlády už ji zákonodárci nestihli schválit. Platit by tak mohla nejdřív v prvním pololetí příštího roku. Zákrok v cizině by byl uhrazen jen do výše českých nákladů.

    Pojištění se vztahuje na pět diagnóz, léčbu nejzávažnějších typů rakoviny, by-pass věnčitých tepen na srdci, náhrady srdečních chlopní, transplantaci orgánů, tkání nebo kostní dřeně a jakýkoli chirurgický zákrok na mozku či jiných nitrolebních strukturách. “Nové pojištění zajišťuje nejlepší možnou léčbu nebo operaci v zahraničí bez ohledu na finanční nebo zeměpisné bariéry a řeší rovněž případnou nedostupnost specializované léčby v ČR,“ uvedl ředitel divize životního pojištění ČSOB Pojišťovny Marek Nezveda.

    Odborný posudek a výběr vhodného zařízení zajistí Best Doctors. Posouzení dostupných zdravotních informací a návrh postupu léčby klientovi trvá průměrně deset až 15 dní. Díky databázi 50.000 odborníků je možné ihned zajistit vybranou léčbu, což zkracuje případné čekání na péči.

    Pojištění zprostředkovává tzv. druhý lékařský názor a zajišťuje léčbu u specialisty v daném oboru včetně úhrady všech nákladů za léčbu a souvisejících nákladů. “Klienti se v době náročné životní situace nemusí o nic starat, veškeré zařizování, administrativu a úhradu nákladů přebírá společnost Best Doctors,“ dodal ředitel odboru řízení produktů a podpory životního pojištění ČSOB Pojišťovny Vladimír Dvořák.

    “Podobný produkt připravujeme, klientům ho nabídneme v prvním pololetí 2014,“ řekl ČTK mluvčí Koopartivy Milan Káňa. O projekt Best Doctors se zajímá také Pojišťovna České spořitelny. Podle její mluvčí Jany Jiráskové nyní probíhají jednání o možných formách spolupráce. Zatím ale není nic definitivně rozhodnuto. Allianz tento produkt nabízí na Slovensku. “Je to jedno z krytí, které detailně analyzujeme z pohledu poptávky našich klientů,“ upozornil mluvčí Allianz Václav Bálek.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama