Podporujte zdraví i bělost svých zubů už při rutinním čištění

Přestože bychom se měli starat především o zdraví svých zubů, záleží nám také na tom, jak vypadají. Vítanou novinkou na trhu je proto unikátní sada kartáčku Colgate 360° Max White Expert White s bělícím perem. Zdravé a přitom přirozeně bílé zuby si díky ní zajistíme při běžném každodenním čistění zubů.

Na bělení zubů v současnosti mnohdy soustředíme více pozornosti než na péči o jejich zdraví. Evropané utratí v průměru pouze necelých 300 korun za měsíc za produkty ústní hygieny, ale jsou schopni dát více než 1000 korun měsíčně za produkty na bělení zubů a tělovou i vlasovou kosmetiku dohromady. Ukazují to výsledky letošního celoevropského průzkumu*, který se zabýval také tím, kolik peněz jsou lidé v Evropě ochotni dát za produkty v péči o orální zdraví.

Nehezké zabarvení a zažloutnutí zubů způsobují genetické dispozice, kouření, špatná ústní hygiena a řada nápojů či potravin. Především se nevyhnete přirozenému procesu žloutnutí zubů, které se s věkem prohlubuje. Vrstva bílé zubní skloviny na povrchu zubů se postupem času tenčí a začíná přes ni prosvítat spodní vrstva zubu - zubovina, která má žlutou barvu a pórovitou strukturu.

Ke zbarvení chrupu může dojít již v dětském věku, jsou-li dítěti podávána antibiotika. Šedé či nahnědlé skvrny, které se vytváří ještě v době vývoje chrupu, pronikají přes sklovinu až do zuboviny. K jejich vybělení je již potřeba speciálních bělících gelů na bázi peroxidu vodíku.

Také na sklovině se vytváří pigmentové skvrny. Řady potravin a nápojů, jako jsou například borůvky, čokoláda, káva, čaj nebo červené víno, obsahují barvivo, které se usazuje na povrchu zubu.

Během konzumace jídla se na zubech vytváří povlak, který usnadňuje usazování zabarvovacích látek na sklovině. Jedná se o vnější pigmentaci, kterou je možné odstranit mechanicky, aniž bychom nutně museli podstoupit chemické bělení.

Bělení zubů tedy může probíhat dvěma způsoby. Vnější mechanické bělení spočívá v užívání speciálních zubních past nebo jiných prostředků, které však dokážou odstranit pigmentaci pouze z povrchu zubu. Chemické bělení, jež provádí nejčastěji odborník v zubní ordinaci, se zakládá na aplikování bělícího gelu s určeným množstvím peroxidu vodíku.

Průlomovou novinkou v bělení je unikátní zubní kartáček Colgate® 360° Max White Expert WhiteTM s bělícím perem, který pomáhá vybělit zuby mechanicky i chemicky při rutinním každodenním čištění zubů. Vyčistěte si zuby nejprve kartáčkem. Díky speciálním spirálovým vláknům a leštícím pohárkům kartáčku připravíte zuby na optimální bělení.

S bělícím perem, které lze uschovat v rukojeti kartáčku, následně naneste na horní a spodní zuby bělící gel a ústa již nevyplachujte. Gel obsahuje stejnou bělící složku - peroxid vodíku, který používají při bělení v zubních ordinacích lékaři. Dokáže tak bělit nejen povrch zubů, ale proniká až přes sklovinu a odstraňuje i vnitřní zabarvení zubů.

Bělící systém zubního kartáčku Colgate® 360° Max White Expert WhiteTM s bělícím perem je klinicky ověřený a bezpečný pro sklovinu. Bělící pero můžete vložit zpět do kartáčku, abyste jej nezapomněli znovu použít při dalším běžném čištění zubů. Stává se tak součástí rutinní ústní hygieny, která vám s každým dalším dnem pomůže k bělejšímu chrupu.

*Průzkum byl realizován v červnu 2016 na podnět Aliance pro budoucnost bez zubního kazu za podpory společnosti Colgate-Palmolive.

Komerční sdělení.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Verča
  Verča (anonym)

  Zuby se dají vybělit stejně pouze používání bělících přípravků. Nevím jak jsou na tom ty bělící pasty, ale bělící sady účinkují určitě nebo aspoň ta co ji mám vyzkoušenou. O 5 odstínů vybělené zuby považuji za velký úspěch v případě domácího bělení.

  Srp 14, 2021
 • Obrázek uživatele Anna
  Anna (anonym)

  S čím máš tak dobrou zkušenost ? Nemáš po používání tady toho bělení citlivé zuby ?

  Srp 31, 2021
 • Obrázek uživatele Verča
  Verča (anonym)

  Koupila jsem si na zkoušku bělící sadu, co seženeš na stránkách krásný úsměv, má hodně dobré hodnocení a ani se nedivím, protože zuby vybělí opravdu dobře.

  Zář 13, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama