Podle WHO se koronavirem již nakazilo 20x více lidí než zjistily testy

Světová zdravotnická organizace (WHO) odhaduje, že koronavirem se od začátku pandemie nakazilo až deset procent populace na Zemi. To by znamenalo, že koronavirem se ve světě nakazilo zhruba 760 milionů osob, tedy více než dvacetinásobek dosud potvrzených případů.

"Nemoc se nadále šíří a v mnoha částech světa je na vzestupu," uvedl výkonný ředitel krizových programů WHO Michael Ryan. Podle něj ale existují v šíření covidu-19 významné regionální rozdíly. Nemoc se šíří jiným tempem ve městech a na venkově a v různých společenských vrstvách. Riziko nákazy hrozí "většině světa", uvedl Ryan.

Odhad WHO je výrazně vyšší než počet potvrzených případů nemoci covid-19. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se od začátku pandemie potvrdilo 35,2 milionu případů nákazy koronavirem. Nejpostiženější zemí jsou Spojené státy se 7,4 milionu nakažených, následují Indie s 6,6 milionu nakažených a Brazílie s 4,9 milionu nakažených.

Přes 1 milion lidi, u kterých byla nákaza prokázána, zemřelo.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (71)

 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  Jeden s tím blbne víc než druhý. Kam se vrtnu, neslyším a nečtu z medií nic jinho než koronavirus, koronavorus,koro....Ještě jsem neviděla NIKOHO Vivat Prymule.

  Říj 06, 2020
 • Obrázek uživatele Věrka
  Věrka (anonym)

  I ten počítač se naštval, omlouvám se a opravuji předešlé: Ještě jsem neviděla NIKOHO nakaženého, nemocného, natož zemřelého na ten "koronavirus". Všecko to slouží jenom někomu na další zisky. Vivat, Prymule. Už aby ten kapitalismus šel do pr...yč. Je jasné, že toto zřízení se nemůže udržet, kdyby se "demokratický" opoblok plný pravdy a lásky spojoval jak chtěl a s kým chtěl a společně na hlavu stavěl. Tento kapitalismus není pro lidi!

  Říj 06, 2020
 • Obrázek uživatele Ondřej
  Ondřej (anonym)

  Koronaviru je plný internet a veškerá media. Štve mě to asi jako většinu lidí. Ale co s tím má společného kapitalismus?

  Říj 06, 2020
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  V kapitalismu jde o generování zisku a jakákoliv nemoc či strach z nemoci se dá ke generování zisku využít. V tomto případě jsou především obrovské globální zisky pro výrobce testů a ochranných pomůcek. Jde o to, kolik jich je opravdu potřeba a kolik již jich bude vyráběno a prodáváno jen kvůli dalším ziskům.

  Říj 07, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  No tak se z toho poserte, že pár firem se zdravotnickými potřebami vydělává na koronaviru. Kapitalismus jako systém se naopak za koronaviru spíš hroutí, peníze dochází i těm velkým kapitalistům.

  Říj 07, 2020
 • Obrázek uživatele Nina
  Nina (anonym)

  Jak ty to můžeš vědět? Synovec má coronu, testoval pozitivně. To teda nevím, jaký zdravý rozum si mám zachovat, když kluk kašle a léky nepomáhají. Navíc k němu nemůžu, rodina je v karanténě.

  Říj 15, 2020
 • Obrázek uživatele vĚRKA
  vĚRKA (anonym)

  Nino, málo toho o těch podvodech víš. Vím o lidech, kteří měli být testováni, vykašlali se na to a po týdnu jim přišlo, že testování bylo POZITIVNÍ. MOHA BYCH PSÁT DÁL. Je mi líto, že je dítě marod a jsi z toho celá špatná. My lidé jsme zkrátka více či méně sugestibilní. Když léky od kašle nepomáhají, zkus alternativu, ta pomůže určitě. Hlavně si nenechávej cosi sugerovávat, o "covidu" ani o ničem jiném. Držím pěsti Tobě i synovci.

  Říj 20, 2020
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Současná koronavirová pandemie jen podtrhuje celkovou tragiku obecně lidských životních podmínek. Ano, lidský život je vždy velmi nešťastný. Už jenom tím, že si uvědomujeme, že musíme zemřít, ačkoli v důsledku pudu sebezáchovy zemřít nechceme.

  Říj 20, 2020
 • Obrázek uživatele Nina
  Nina (anonym)

  Věrko, ty jsi jedna z těch, co o víkendu vykřikovali v Praze na Staromáku, že koronavirus neexistuje? No potěš koště. Kluk leží už třetí týden a není mu o nic líp. To jsem u něj nikdy nezažila.

  Říj 20, 2020
 • Obrázek uživatele Ač je
  Ač je (anonym)

  to strašné, není vyloučeno, že ten mladý chlapec zemře, nebo na něm ten covid zanechá velmi vážné dlouhodobé následky (například nebezpečnou plicní fibrózu). Stane-li se tak, jen to ještě více podtrhne obecnou tragiku lidské existence.

  Říj 21, 2020
 • Obrázek uživatele Na Českou
  Na Českou (anonym)

  republiku se teď řítí pohroma opravdu nevídaných rozměrů. Naši vlast nyní opravdu brutálně mrdne infekční rána covidové pandemie. Mrtvých a zmrzačených velmi pravděpodobně nebudou jen jednotlivé tisíce, vážně hrozí kolaps zdravotního systému, ekonomika propadne i o celé desítky procent, a bude se pak po dlouhá léta, ne-li dokonce desítiletí, těžce zvrávorávat. Běda nemocným, starým, tělesně vadným, nezaměstnaným, samoživitelkám, zadlužencům a bezdomovcům!

  Říj 22, 2020
 • Obrázek uživatele Doufám,
  Doufám, (anonym)

  že až tak zlé to není. Populistický oligarcha Babiš se jenom ukázal neschopným danou situaci lépe zvládnout, a teď (nebo nejpozději v příštích parlamentních volbách) na to doplatí.

  Říj 22, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Režisér a spisovatel Ivan Fíla popsal svůj průběh onemocnění covidem-19. Myslel si, že je v dokonalé kondici: Koronavirus režiséra a autora knihy Nouzový stav položil na lopatky 22. října 2020 14:28 Během minulého nouzového stavu chodil sám po pražských ulicích a lovil snímky pro fotografickou knihu, která tuto dobu dokumentovala. Nyní se neprochází, protože zákeřný virus skolil i jeho. Ačkoli je režisérovi a spisovateli Ivanu Fílovi třiašedesát, nečekal, že ho takhle dostane a doslova položí na lopatky. "Ještě tři dny předtím jsem uběhl na jeden zátah 12 km, skákal přitom přes švihadlo, jak to pravidelně dělám. V létě jsem vystoupal na sedm nejvyšších vrcholků Jeseníků, ušel přes 500 km, udělal přes 2 500 fotek pro svoji novou knihu, cítil jsem, že snad nikdy předtím jsem na tom nebyl kondičně lépe, dokonce jsem zvažoval začít trénovat na maraton," vyprávěl Fíla. "Stačilo pár hodin, aby ze mě covid udělal doslova trosku: čtyřicítky horečky, dušnost, záchvaty kašle, bolest na plicích, nebyl jsem schopný ujít krok. V životě jsem nebyl vážně nemocný, nikdy jsem nebyl hospitalizován. Možná, že bez mé skvělé fyzické, a tím i psychické kondice bych tu už nebyl," popsal svůj stav. "Nepíšu to, aby mě někdo litoval, chci jen, aby to věděli ti, kdo covid zlehčují jako chřipečku, nebo ho díky mnohým dezinformačním webům považují za spiknutí Billa Gatese či za jiné nesmyslné konspirační teorie, nebo věří několika našim známým osobnostem, které se staly součástí opozičních hrátek a egoisticky sledují jen své vlastní cíle, nebo patří k těm, kdo na Karlově mostě slavili konec pandemie, což seriózní britský deník The Guardian označil za „bolestně naivní“ a já to zde schytal za to, když jsem to už tehdy kritizoval," vysvětloval, proč se rozhodl napsat svůj status na sociálních sítích. "Celý svět se opět zavírá, celá města. LOCKDOWN. I Německo, kde částečně žiju, čelí vysokému nárůstu pandemie a nikdo si s tím neví rady. Nikdo nemá ten zázračný patent ke spokojenosti všech. Dokud nebude vakcína, nemáme šanci se s tím vypořádat. To je bez výjimky názor všech renomovaných epidemiologů po celém světě. Fakt, který prostě musíme akceptovat. Přestaňme fňukat a stále si na něco a na někoho stěžovat, akceptujme zákony přírody a to, že nad námi vždy zvítězí, byť děláme vše pro to, abychom ji pokořili tím nejbrutálnějším způsobem. Platíme za naše prohřešky minulosti, za vykoupený blahobyt na úkor druhých, za nedostatek pokory, empatie, za naši zpupnost. Jsme v tom všichni, bez výjimky, a všichni si musíme sáhnout do svého svědomí. Přesto věřím, že za okny zas bude zářit slunce a usmívat se na nás," míní Fíla. ■

  Říj 22, 2020
 • Obrázek uživatele Pokud jde
  Pokud jde (anonym)

  o Babiše, tak si to nemyslím. Je to psychopat, který lační po stále větším majetku a moci. Zároveň si též přeje respekt ze strany veřejnosti. Nicméně narazil na meze svých schopností. Umí sice celkem dobře opíjet hloupé lidi koblihami, nebo rozmanitě klekat na své konkurenty a rivaly, ale vážnou zdravotní krizi zvládnout neumí.

  Říj 22, 2020
 • Obrázek uživatele Bať bať,
  Bať bať, (anonym)

  ani schopnosti v oblasti daňových úniků, dotačních podvodů, rozsáhlé korupce a vydírání, nejsou zárukou zvládnutí něčeho tak komplexního a politicky nepopulárního, jako je pandemie nějakého nového koronaviru.

  Říj 23, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Je to hrůza. Ale jinde to nezvládají taky.

  Říj 23, 2020
 • Obrázek uživatele Tak
  Tak (anonym)

  hrůza to opravdu je, ale někde to nezvládají daleko hůř než jinde. Pokud to Česko nezvládá daleko hůř než ekonomicky a kulturně srovnatelné země (například Slovensko, Polsko, Maďarsko), je to vinou současné vládní garnitury a voličů, kteří této garnituře umožnili dostat se k moci.

  Říj 23, 2020
 • Obrázek uživatele Beatrix
  Beatrix (anonym)

  No jasně, hlavně najít viníka, hlavně že si tím ulevíte...je to daleko snažší než přiznat že viníci jsou sami obyvatelé. V ČR už několik let nežiji. Byla jsem na návštěvě v srpnu, a to jsem tam viděla mě děsilo. Bylo mi jasné, že druhá vlna na sebe nenechá čekat. A tady máte výsledek...

  Říj 23, 2020
 • Obrázek uživatele Tak občané
  Tak občané (anonym)

  ovlivňují celkovou zdravotní situaci ve své zemi jednak tím, jak dodržují hygienická pravidla, a pak například i tím, koho volí do svých zastupitelských orgánů. A někteří si nacházejí ještě i jiné vlivové kanály - například cosi prezentují skrze tradiční i sociální média, nebo dokonce něco chytrého vymyslí...

  Říj 23, 2020
 • Obrázek uživatele Prymula
  Prymula (anonym)

  Pojďme na jedno...

  Říj 23, 2020
 • Obrázek uživatele Páťa
  Páťa (anonym)

  Půjdem na jedno, dvě...ale kam ? Asi na Vyšehrad tam je otevřeno a můžem i bez roušky

  Říj 23, 2020
 • Obrázek uživatele Martin
  Martin (anonym)

  Tak ono na Slovensku vse vzorne dodrzovali, pres leto nosili rousky a dle vyjadreni ministra zdravotnictvi jsou jen 14 dni za vyvojem v Česku a jejich krivka leti nahoru jeste strmeji nez v CR - viz. 4hod.30 min. na videu https://www.youtube.com/watch?v=8MYTTCWvxUM

  Říj 24, 2020
 • Obrázek uživatele To
  To (anonym)

  ovšem neznamená, že za těch 14 dní musí být tam, kde jsme teď my. Je to stále jen o vhodných opatřeních a vůli je dodržovat. Babiš je populistický oligarcha, a takovým je zatěžko systematicky a trpělivě bojovat proti nějaké pandemii. Takoví spíš věci do poslední chvíle bagatelizují, a pak to jednoduše vzdají, a hodí odpovědnost na někoho jiného. Podobně jako to udělal například DJT za Louží. Někteří jsou ale schopni jít ještě dál. Nesnesou třeba ve svém okolí žádnou skutečnou osobnost, a jsou proto ochotni i v době největší zdravotní krize záměrně mediálně odrovnat silného a zkušeného ministra zdravotnictví, jen aby ten nezískal na svém postu žádnou velkou veřejnou autoritu, a nemohl se tak stát svému šéfovi nebezpečným.

  Říj 24, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dříve nebo později to na plno postihne každý stát a je jedno jaké zákazy mají,šíření to nezbrzdí.

  Říj 24, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Meleš nesmysly a lžeš si do kapsy. Na jaře to ČR zvládla dobře, za to teď propadá. Všechno je o lidech. Kde je nějaká láska k bližnímu? Trochu se omezit, aby neumírali nevinní lidé, to je asi pro sobecké jedince trochu moc, že jo? Odtud pramení všechny ty pindy o obraně svobody. Stydím se za tyhle spoluobčany, stydím se za Českou republiku.

  Říj 24, 2020
 • Obrázek uživatele Nicméně
  Nicméně (anonym)

  dosud to postihovalo různé státy v různé míře, a lze vypozorovat jistý vliv preventivních opatření či jejich absence na počty nakažených a mrtvých. Ty viry se nějak šíří, a jistými opatřeními opravdu lze jejich šíření omezit a zpomalit. Nicméně je třeba to dělat racionálně, důsledně a koncepčně, a vlády pro to musejí získat odpovídající podporu obyvatelstva a jeho trpělivost. A na takové věci nejsou oligarchičtí či podobní miliardářští populisté příliš stavěni, jak lze vidět mimo jiné třeba i na příkladu USA.

  Říj 24, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Jediný opatření které by pomohlo je ůplný zákaz vycházení po několik měsíců jinak to nic neřeší.To že se to na jaře"zvládlo"pomohlo léto a ne opatření.

  Říj 24, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Pleteš si pojmy s dojmy. Opatření začala v polovině března a to tedy nebylo žádné léto. Technicky byla ještě astronomická zima. A v létě naopak začaly případy stoupat protože lidi jsou neukáznění a na všechno kašlou. To není divu, že si v tom virus libuje a šíří se.

  Říj 24, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Chytráku,a co se asi dělo od března,postupně se oteplovalo!A vir se taky postupně utlumoval až do léta.Ale ne díky opatřeni.

  Říj 24, 2020
 • Obrázek uživatele Během
  Během (anonym)

  ůplného zákazu vycházení po několik měsíců by ale téměř všichni zemřeli hladem. A mezi těmi pár kanibaly, co by přežili, by se nový koronavirus stejně udržel.

  Říj 24, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Takový scénář by nemusel být,určité zásobování by bylo nutné.Ale ušetřilo by se mnoho životů a do té doby by byl i lék, ikdyž stát by zřejmě přestal existovat.Ale je to čistě jen proti nemoci.

  Říj 24, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Kolik lidí by s tím se muselo scházet by bylo nic proti těm kteří by se z důvodu nemoci sešly maximálně na onom světě.

  Říj 24, 2020
 • Obrázek uživatele Přesně tak
  Přesně tak (anonym)

  "všechny ty pindy o obraně svobody. Stydím se za tyhle spoluobčany, stydím se za Českou republiku." Já se taky za ně stydím. Spousta českých občanů se chová jako rozmazlení fakani, kterým někdo sebere hračku. Nemají vůbec žádnou úctu ke starším, k nemocným, k životu vůbec. Generace, co nikdy nebyla ve válce, nezažila skutečnou bídu, a skutečný teror tady ječí kvůli tomu že jim zavřeli hospodu a přikázali nosit roušky.

  Říj 25, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  V největším teple bylo nejméně případů a ne naopak ty fantasto,ty máš výpadek paměti.

  Říj 25, 2020
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Slunce, teplo, vitamín D určitě bude minimálně snižovat průběh infekcí, ale není to jenom o tom. Zadejte si do googlu covid 19 Spain a uvidite, že ve Španělsku křivka začala růst zase v polovině července, kdy bylo léto v plném proudu. Co je zajímavé, že zrovna v té době (14.7.) tam zavedli povinnost nosit roušky i na plážích. Křivka ve Španělsku roste stále a zvažují tam další lockdown. Na jaře ho měli 3 měsíce.

  Říj 25, 2020
 • Obrázek uživatele D
  D (anonym)

  Pokud tomu trochu rozumím, vychází mi, že letní sezóna negarantuje nízkou reprodukci viru. Její výhodou je ultrafialové záření, které vede k tvorbě vitamínu D v lidském organismu, nevýhodou pak tendence lidí družit se na veřejných prostranstvích, pořádat party, zábavy, festivaly, sportovní mítinky a podobně. ¶ Nevýhodou chladných měsíců pak je, že lidé tráví hodně času ve vytápěných místnostech s nízkou relativní vlhkostí, kde virus delší dobu cirkuluje, a může proto být i delší dobu vdechován, poněvadž má menší šanci se navázat na nějakou kondenzovanou páru, a být pohlcen stěnami, kobercem či povrchem nábytku.

  Říj 25, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Tak teď tu bídu uměle vyvolanou přes koronavir zažijeme všichni a to bude teprve jízda, až si nikdo nebude moct koupit, nebude mít za co a nebude co kupovat, protože nikdo nic nevytvoří. To bude teprve sranda. Ale blbnoiut a blábolit dokážeme skvěle. Měli bychom se stydět za ty hňupy, co těm grafům a číslům věří.

  Říj 25, 2020
 • Obrázek uživatele Beatrix
  Beatrix (anonym)

  Nedivím se, že Česko je nejhorší v koronaviru na světě. Je mi líto slušných a poctivých občanů, kteří pravidla dodržují, a přesto musí žít v zemi s takovými idioty a sobci, co vykřikují v Praze na Staromáku, že koronavirus neexistuje.

  Říj 25, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Díky, líp bych to nenapsal. V Čechách je spousta idiotů, kteří věří konspiračním teoriím viz chemtrails, octování apod. Český lid je proto snadnou kořistí různých šmejdů prodávajích různé neúčinné potravní doplňky, pochybné terapie a utratí za to desetisíce korun. Nikde ve světě se těm šmejdům nedaří tak jako v Čechách.

  Říj 25, 2020
 • Obrázek uživatele No to
  No to (anonym)

  nevím, žádnou rešerši jsem si v tomhle směru nedělal. Spíš ale mám pocit, že na konspirační teorie a solventní i jakékoli jiné blby je zemí zaslíbenou především Amerika. Kdyby třeba Zeman lidem řekl, že si mají píchat do cév dezinfekci, pochybuji, že by ho moc lidí poslechlo. Když ale něco podobného řekne Trump v Americe, je to jiné kafe...

  Říj 25, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  To bude tím, že Trumpovi skalní fanoušci jsou nevzdělaní a hloupí lidé. Jinak ale nějaký Herbalife je tam dost neznámý pojem, nikdo tam ty sračky nekupuje přestože jsou původně z USA. America je ve srovnání s ČR obrovská země, takže v takovém množství je snažší najít exoty všeho druhu. Procentem je tam spíše hodně pánbíčkářů, ale konspirační teorie tam v běžné populaci moc nefrčí, protože znějí jakože jsou od ďábla.

  Říj 25, 2020
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  On i vzdělávací systém je v USA jiný. Je fakt, že mají mezery v zeměpise, ale za to se už od mala učí kriticky myslet a třídit informace. Většina těhle imbecilních konspiračních teorií nejprojde sítem kritického myšlení vzdělaného Američana. A vzdělaných je tam víc než v Čechách, většina Američanů má minimálně nižší stupeň vysoké školy, a tam by takový český jouda, co věří konspiračním nesmyslům rozhodně neuspěl.

  Říj 25, 2020

Stránky

Přidat komentář

Reklama

Reklama