Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Plynatost imitující infarkt: Roemheldův syndrom

Žaludek a části střev leží nalevo přímo pod bránicí. Jsou-li naplněny plynem a silně nafouklé, mohou tlačit na bránici a na srdce, nalézající se přímo nad bránicí. To může vyvolat pocit srdeční tísně podobně jako při angíně pectoris.

Pacient pociťuje svírání na hrudi, dušnost, bušení srdce a strach. Dech je mělčí a rychlejší, krevní tlak se může snížit. Mohou se vyskytovat poruchy srdečního rytmu. Může dojít k závrati či k návalům horka a pocení.

Tyto potíže nazývané odborně Roemheldův syndrom se dostavují většinou po bohatém a nadýmavém jídle, luštěninách, po nevhodných kombinacích jídel či po vypití nadměrného množství sycených vod s bublinkami. Stres, alkohol či kouření při jídle může situaci zhoršovat. Podezření na infarkt se nepotvrdí a potíže většinou po strávení jídla pominou.

Preventivní opatření:

Nepřejídat se.

Jíst častěji menší porce.

Jíst v klidu.

Při nadváze se snažit zhubnout.

Omezit sycené nápoje.

Omezit alkohol a kouření.

Vyvarovat se nevhodných kombinací potravin a nadýmajících jídel. (U luštěnin je důležitá správná příprava - namočení přes noc, slití a vaření s kořením - kurkumou, kmínem, česnekem, hřebíčkem, pepřem anebo zázvorem.)

Po jídle je vhodné si dopřát klid či procházku.

Upravit střevní mikroflóru.

Při přetrvávajících potížích si u lékaře vyloučit, že se nejedná o kýlu (hiátová hernie), kdy část žaludku prostupuje do hrudní dutiny. V tomto případě je nutná operace.

Úleva:

Krátkodobou úlevu může poskytnout říhání po jídle. Též fenyklový či meduňkový čaj zmírňuje potíže. Lze vypít i doušek šťávy z celých listů aloe vera.  V mnoha případech se osvědčuje třídenní půst na pročištění a zregenerování žaludku a střev.

Mk.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (5)

 • Obrázek uživatele tomaslezal@yahoo.com
  tomaslezal@yahoo.com (anonym)

  kua, to abych se bal pokazdy kdyz si useru

  Čer 03, 2011
 • Obrázek uživatele vlastafu
  vlastafu (anonym)

  Máte také problémy jako jsem měla i já? Nadýmání, plynatost a křeče. Vyzkoušela jsem přírodní produkt české firmy, který mě velice pomohl. Dnes jsem bez problémů které jsem měla skoro dva roky a nic mě nepomáhalo. Produkt se jmenuje Emulips Forte. Emulips Forte …… 50ml cena 405,- kč = posiluje funkci trávicí soustavy, usnadňuje štěpení a trávení tuků, stimuluje vylučování, podporuje funkci jater a žlučníku, stimuluje střevní funkci, potlačuje nadýmání, zklidńuje podrážděný žaludek a střeva, desinfikuje střevní obsah, je silný antioxidant, přispívá k detoxikaci, napomáhá od křečí. Emulips Forte se užívá … 3x denně 10 kapek při jídle nebo po. Zde Vám posílám odkaz k nahlédnutí http://zdravipokapkach.webnode.cz Pokud máte další otázky klidně pište ráda Vám vše zodpovím. Přeji příjemný zbytek dne Vlasta F. Nez.obch.par 03-000334 Vlasta.Fucikova@seznam.cz

  Srp 02, 2011
 • Obrázek uživatele Vlasto Fučíková,
  Vlasto Fučíková, (anonym)

  běž se svým emulipsem do řiti. Cpeš to do všech diskusí v naivní naději, že ti to někdo zbaští.

  Srp 03, 2011
 • Obrázek uživatele Gusta Fučíková
  Gusta Fučíková (anonym)

  běž se svým emulipsem do...Kdo sere, ten sere... nic mu nepomůže, je to dané založením. Já skoro neprdím, skoro nekrkám a přitom jsem téměř permanentně nafouklá. A nepomáhá mi nic... jedině si na to zvyknout

  Srp 03, 2011
 • Obrázek uživatele tomaslezal@yahoo.com
  tomaslezal@yahoo.com (anonym)

  Kdo sere, ten sere... nic mu...kdyz uz ses nafoukla, muzu ti ho tam taky fouknout?

  Lis 30, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama