Plavecké ucho může zkazit dovolenou

Než odjedete na dovolenou, myslete při balení lékárničky také na svoje uši. Britští vědci v nové studii opět potvrdili, že plavecké bazény jsou domovem rozmanitých druhů parazitů a bakterií, které způsobují bolestivé záněty zvukovodu.

Takzvané "plavecké ucho" neznamená styl plavání, při němž se oddáváme laskavým vlnkám. Jedná se o mírnou infekci, která postihuje milovníky vody v každém věku a která hrozí hlavně v teplých bazénech. Může být velmi bolestivá a rekreantům může dokonale zkazit dovolenou.


Doktorka Rosemary Rodgersová z britské lékařské společnosti Ear Care Services varuje: "Na 'plavecké ucho' si stěžují především starší děti a dospělí, kteří často a dlouho plavou v bazénech, kde je kontaminovaná voda. Proto tato infekce postihuje pacienty hlavně během dovolených. Projevuje se bolestí, zarudnutím, otokem zvukovodu a svěděním. Pokud se tyto symptomy objeví, je nutné udržovat uši v suchu a pokud se koupete, používejte plaveckou čepici."


Lékaři radí přibalit si do kufru ušní kapky, které pomohou, pokud budete mít po koupání nepříjemný pocit. V případě, že potíže přetrvávají, je nutné vyhledat lékaře.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama