Pitný režim při detoxikaci (jarní, nikoli drogové)

Jarní úklid bychom měly dopřát nejen naší domácnosti, ale hlavně našemu tělu. Letošní zima byla obzvláště tuhá, takže jsme více topili a dýchali vzduch plný zplodin a nečistot. Také jsme byli více nemocní a nastydlí a brali větší množství léků. Ani nedostatek pohybu a špatná strava nám příliš neprospěly.

 Všechny tyto faktory mohou za to, že se v našem těle celou zimu usazovaly nejrůznější jedy (toxiny) a ty nyní mohou za pověstnou jarní únavu. Projevuje se nejčastěji celkovou únavou a ospalostí, v horších případech bolestí hlavy, chronickou rýmou, zácpou a mnoha dalšími problémy. Abychom svému tělu po zimě ulevili, je dobré podstoupit detoxikaci (očistnou kůru). Příjemným vedlejším efektem je, že očista nám také pomůže zbavit se nadbytečných kil.

Metod, jak vyčistit tělo od jedů, je spousta a žádná není univerzální a vhodná pro všechny. Záleží hodně na vás, kolik času a odhodlání chcete do procesu investovat. Vždy je dobré poradit se o vhodnosti vybrané metody s lékařem nebo nutriční terapeutkou.   

Zpočátku pomůže Šaratica

Než začnete s detoxikací, doporučují odborníci důkladné vyprázdnění. Toho můžete docílit např. díky projímadlům v tabletkách nebo dokonce klystýrem, ale pokud chceme tělo zbavit toxinů, pak doplňování další chemie nedává zrovna smysl. Vhodnou a mnohem snesitelnější alternativou je pití léčivé minerální vody Šaratica, která je čistě přírodní. Nic se nemá přehánět, proto doporučené denní množství Šaratice je podle praktického lékaře Oldřicha Vlka  0,7l, ne víc.  

Bez vody to nepůjde

V průběhu detoxikace je potřeba postupně zvýšit příjem tekutin. Správný pitný režim je naprosto klíčový. Díky upravenému jídelníčku a případně pití očistných bylinných čajů a preparátů začne tělo uvolňovat usazené škodliviny, které je potřeba co nejdříve vyloučit, aby znovu nezatěžovaly ledviny, játra a další důležité orgány.

Kromě čisté vody, bylinných a ovocných čajů doporučují odborníci pít také minerálky. Je ale nutné vždy dbát na správný výběr minerálky s ohledem na obsah solí, jejichž vysoký obsah může zabraňovat správnému vylučování. Dočasnou úpravou jídelníčku se může stát, že tělo nebude přijímat dostatek některých důležitých látek. V průběhu očistné kůry se často doporučuje vynechat např. mléčné výrobky, takže může tělo trpět nedostatkem vápníku. Ten můžete doplnit pitím minerální vody Ondrášovka. V průběhu očisty naopak zapomeňte na kávu, silný černý čaj, sladké limonády a hlavně alkohol.

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Yveta
    Yveta (anonym)

    CHcete vyřešit své zdravotní problémy? Více se dozvíte na: www.yvet.dxnkava.cz A až budete na stránkách, přihlašte se na zpravodaj, dozvíte se hodně užitečného a zajímavého. Přeji pěkný den.

    Kvě 11, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama